Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

29 gru 2012, 10:56

Witam!
Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna. W 1845r. mieszkali w Witaszycach.
Proszę o każdą informację, która zapewne będzie dla mnie bardzo cenna.

Pozdrawiam
Anna

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

29 gru 2012, 15:43

Hoffmann-y w latach 1894-1900 mieszkali Gaj/Szamotuły.Wiem ,że to z drugiej strony Poznania. A nazwisko też w miarę popularne. Jest ich "trochę " w USA.

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

25 sty 2013, 11:39

wiem że hoffman mieszkał w żerkowie to blisko jest witaszyc w żerkowie mieszkają jego krewni

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

25 sty 2013, 17:56

Witam Pana/Panią! Tak muszę się przywitać, gdyż nie zostało podane imię. Dziękuję za wiadomość. Czy mogłabym prosić o podanie imion krewnych Hoffmanów, którzy mieszkają w Żerkowie.
Pozdrawiam
Anna

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

25 sty 2013, 21:30

Witam!
Mój przodek Walenty Sternel urodzony Prusach- parafia Witaszyce ożenił się z Marianną Hoffmann z Gizałek(parafia Szymanowice)Było to w roku 1853.
Nie wiem czy to coś Ci daje w tych poszukiwaniach.
Ps. Ja nie mogę dojść do tego , z jakiego powodu rodzina Sternel przeniosła się z okolic Witaszyc do Czołnochowa (parafia Szymanowice)/Było to między 1841 a 1853 rokiem.Sternel to nazwisko niemieckie, podobnie jak oczywiście Hoffmann.Hoffmanowie mieszkają w okolicach Gizałek do dzisiaj.
pozdrawiam
Anna

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

25 sty 2013, 23:51

Witam Aniu!
Przykro mi, ale z żadnych nazwisk, które wymieniasz w poszukiwaniach, nie występują w moim drzewie.
Moi Hoffmanowie z Witaszyc przenieśli się na krótko do Koźmina, a następnie po 1845 do Wrześni. W latach 60-tych XIXw. mieszkali w Słupach k/Szubina, potem w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie.

Dziękuję i pozdrawiam
Anna

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

27 sty 2013, 00:27

Aniu,zwróć uwagę na fakt,że wśród przybywających z Niemiec było wielu rzemieślników wiejskich (kowale,kołodzieje,także owczarze),którzy w poszukiwaniu pracy przemieszczali się od dworu do dworu. Tak mogło być w przypadku Twoich Hoffmanów.

Re: Poszukuję rodziny Józefa Hoffmanna

27 sty 2013, 10:58

Witaj.
Również w moim drzewie występuje nazwisko Hoffmann,pochodzili z okolic Szkaradowo.
Marianna Hoffmann ur. 1841 , żona Wincentego Ciesielskiego
Pozdrawiam Wojtek
Odpowiedz