Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

szukam Kosickich

29 gru 2012, 22:25

Witam.
Od ponad dwóch miesięcy pochłonęło mnie całkowicie szukanie moich przodków, mam spore osiągnięcia - głównie od strony ojca, niestety od strony matki mam problem.
Najstarszą osobą, którą udało mi się odnaleźć jest Krosicki Andrzej ur. 1820r . Mieszkał w Dębe k. Czarnkowa, slub brał z Katarzyną Galuba w Lubaszu - wpis 31/1844. Niestety nic więcej o nim nie wiem- kiedy zmarł, jak mieli imiona jego rodzice, skąd pochodził - chociaż gospodarstwo , które przekazał swojemu synowi miało ok 40 ha., ile miał dzieci??????????????
II. Jego syn Antoni Kosicki ur. 1860 r. w Dębe, pierwszy ślub brał w 1883r w Czarnkowie z Franciszką Foetke - miał z nią prawdopodobnie dwójkę dzieci. Pierwsza żona umarła- w którym roku????????????, pochowana prawdopodobnie w Lubaszu, ożenił się powtórnie prawdopodobnie z Anna....?????????????, kiedy....???????????? . Z tego małżeństwa pochodzą najstarsza Marianna ur 1898 , Józef - ur 1905 i mój dziadek Walerian - ur. 1906. Antoni umarł w lutym 1946r.
Gdyby udało się rozszyfrować to drugie małżeństwo Antoniego no i rodziców Andrzeja byłoby wspaniale..............
Z góry dziękuję....
Dorota

Re: szukam Kosickich

29 gru 2012, 23:12

Witaj!

Mam w moim drzewie Kosickich z Dębe koło Czarnkowa. Rodzice Andrzeja to Michał Kosicki ur.w 1767 roku oraz matka Regina z domu Budaj. Mam również dzieci tejże pary oraz dzieci Andrzeja i Katarzyny z d. Galuba. Mam również Antoniego, ale póki co na tym jak chodzi o Antoniego kończą się moje dane. Moge oczywiście udostepnić te dane. Proszę o maila w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie

Re: szukam Kosickich

29 gru 2012, 23:18

dorothea napisał(a):Witam.
Od ponad dwóch miesięcy pochłonęło mnie całkowicie szukanie moich przodków, mam spore osiągnięcia - głównie od strony ojca, niestety od strony matki mam problem.
Najstarszą osobą, którą udało mi się odnaleźć jest Krosicki Andrzej ur. 1820r . Mieszkał w Dębe k. Czarnkowa, slub brał z Katarzyną Galuba w Lubaszu - wpis 31/1844. Niestety nic więcej o nim nie wiem- kiedy zmarł, jak mieli imiona jego rodzice, skąd pochodził - chociaż gospodarstwo , które przekazał swojemu synowi miało ok 40 ha., ile miał dzieci??????????????
II. Jego syn Antoni Kosicki ur. 1860 r. w Dębe, pierwszy ślub brał w 1883r w Czarnkowie z Franciszką Foetke - miał z nią prawdopodobnie dwójkę dzieci. Pierwsza żona umarła- w którym roku????????????, pochowana prawdopodobnie w Lubaszu, ożenił się powtórnie prawdopodobnie z Anna....?????????????, kiedy....???????????? . Z tego małżeństwa pochodzą najstarsza Marianna ur 1898 , Józef - ur 1905 i mój dziadek Walerian - ur. 1906. Antoni umarł w lutym 1946r.
Gdyby udało się rozszyfrować to drugie małżeństwo Antoniego no i rodziców Andrzeja byłoby wspaniale..............
Z góry dziękuję....
Dorota

Witam
Możesz udać się do odpowiedniego USC i poprosić o akt urodzenia lub zgonu dziadka, w którym powinni być wpisani jego rodzice i inne dane, a skoro Antoni zmarł w 1946 jego akt też powinien jeszcze być w USC. Można też poszukać w parafii.

Parafia katolicka Czarnków [Czarnikau], wpis 12 / 1857 zgodność: Pan młody: 100%

Gottlieb Fotke (24)

Marianna Czekala poprzednio zamężna Wylegała (22) Dodatkowe informacje: vidua
Ostatnio edytowano 30 gru 2012, 10:43 przez izabela06, łącznie edytowano 1 raz

Re: szukam Kosickich

30 gru 2012, 00:55

maria203 napisał(a):Witaj! Mam w moim drzewie Kosickich z Dębe koło Czarnkowa. ...

Doroto i Mario.
Miejscowość Dębe należała do USC Czarnków obwód wiejski.
Akta tego USC za lata, które Was interesują znajdują się już w AP O/Piła.
Wiele razy korzystaliśmy z tego AP - bardzo miło.
Skoro znasz daty ( chociażby rok) możesz napisać o kserokopie aktów.
AP w Pile posiada również z tego terenu księgi mieszkańców (w wielu przypadkach z informacjami do 3 pokoleń ) - cudowna sprawa.

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... osc=Czarnków&gmina=Czarnków
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... osc=Czarnków&gmina=Czarnków
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... osc=Czarnków&gmina=Czarnków

Życzymy ciekawych odkryć. :)
Odpowiedz