Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nawrocki w Benicach

30 gru 2012, 21:39

Witam

Poznań Projekt powiedział że przodkowie się pobrali w Wielkopolsce a nie na Śląsku, gdzie do tej pory szukałem.

Dzięki informacjom z WTG Gniazdo znalazłem nawet akt małżeństwa.
Pozycja nr 7, Wojciech Nawrocki, Agnieszka Rybka
http://szukajwarchiwach.pl/53/3238/0/6. ... YBA3GioEiA

Skan pochodzi z AP Poznań.
Tabelka bardzo fajna ale mam problem z ustaleniem miejsca urodzenia pana młodego. Nie znalazłem metryki w Benicach.

Czy w Archiwum Diecezjalnym będzie akt małżeństwa opisowy, gdzie znalazłbym informacje o miejscu pochodzenia przodka?

Pozdrawiam
Michał

Re: Nawrocki w Benicach

30 gru 2012, 23:42

Witam
http://poznan-project.psnc.pl/search.php
Parafia katolicka Benice, wpis 7 / 1851 zgodność: Pan młody: 82%

Adalbertus Nowrocki (25)

Agnes Rybczonka (29)
Może Wojciech wcale nie urodził się w Benicach, Agnieszka może pochodziła z Benic.
Moja prababcia ślubowała w Kębłowie, mieszkała w Wolsztynie, jej matka pochodziła z nowych Tłoków, a ojciec z Radomierza a ona urodzila się w Rakoniewicach :wink:
Tu jeszcze inny Nawrocki:
Parafia katolicka Benice, wpis 4 / 1858 zgodność: Pan młody: 100%

Casimirus Nawrocki (36)

Elisabeth Siemińska alias Szelińska (40) Dodatkowe informacje: vidua


Benice (par. rzymsko-katolicka) - akt zgonu, rok 1866

Casimirus Nawrocki (45 lat)


Benice (par. rzymsko-katolicka) - akt zgonu, rok 1868

Elisabeth Nawrocka (50 lat)


Komentarz indeksującego:
wdowa

Na http://geneteka.genealodzy.pl/
1825 akt nr 9 Wojciech Nawrocki Broniszewice matka Marianna Nowakowska

A to być może rodzice Agnieszki
Parafia katolicka Benice, wpis 2 / 1814 zgodność: Pan młody: 100%

Casimirus Rybka (24)

Ursula Garpszączka (22)

Re: Nawrocki w Benicach

01 sty 2013, 21:14

Witam
Dziękuję za odpowiedź.
Wojciech Nawrocki na pewno nie urodził się w Benicach, co już sprawdzałem.
Jeśli chodzi o Agnieszkę Rybka z Benic to tak ogólnie wioska została opracowana przez Pana Christiana Orpel
http://gw0.geneanet.org/benice?lang=fr; ... es;n=rybka

Wracając do Nawrockich, zapoznałem się z dokumentami dotyczącymi Kazimierza Nawrockiego. W akcie małżeństwa, zgonu nie natrafiłem na nic co mogłoby naprowadzić na miejscowość pochodzenia.

Metryka Wojciecha Nawrockiego z 1825 z Broniszewic na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco ale w tej parafii brak metryki Kazimierza. Jest prawdopodobne że byli braćmi.

Pozdrawiam
Michał

Re: Nawrocki w Benicach

02 sty 2013, 16:47

Witam!

Nie wiem, czy w jakiś sposób pomogę, ale Nawrocki z mojego drzewa urodził się pod koniec XVIII wieku w m. Konarzewo, aby ożenić się później w Ostrowie. Podejrzewam, że chodzi o dzisiejszy Konarzew k. Krotoszyna. Może to jest jakiś trop?

Pozdrawiam. Paweł.

Re: Nawrocki w Benicach

02 sty 2013, 21:49

Patrząc na mapę; Ostrów Wielkopolski w pobliżu Krotoszyna z którym graniczy Konarzew. To ma sens.
Konarzewo w gminie Dopiewo jest dosyć daleko.

Konarzew to prawdopodobnie parafia Krotoszyn. Warto byłoby to sprawdzić.

Czy dzieci Przodka Nawrockiego urodzonego pod koniec XVIII wieku w m. Konarzewo rodziły się w Ostrowie?

Pozdrawiam
Michał

Re: Nawrocki w Benicach

03 sty 2013, 16:21

Michał Nawrocki urodzony około 1795 r. był ewangelikiem. Miał prawdopodobnie dziesięcioro ( jeśli nie więcej ) dzieci zrodzonych we wsi Krępa pod Ostrowem z małzeństwa z Marianną Fleischer. W 1826 r. urodził się jego syn Michał, żaden z synów nie miał jednak na imię Wojciech. Sugeruję, że Michał Nawrocki miał być może krewnych w Konarzewie, z których wywodzi się poszukiwany Wojciech. Duże znaczenie ma tu jednak fakt, iż Michał Nawrocki był wyznania ewangelickiego.

Paweł

Re: Nawrocki w Benicach

05 sty 2013, 05:48

To bardzo cenne informacje.
Nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby Nawrockich szukać także w parafii ewangelickiej.

Pozdrawiam
Michał

Re: Nawrocki w Benicach

14 sty 2013, 10:35

mrozenbe napisał(a):...Konarzew to prawdopodobnie parafia Krotoszyn. Warto byłoby to sprawdzić.

Tak, parafia Krotoszyn, lecz dopiero od roku 1924; poprzedni okres to parafia Baszków.

Indeksując parafię Lutogniew natrafiłem:
-rok 1839 na małżeństwo Jana Nawrockiego z Marianną Swędrowską.
Jan pochodził z Konarzewa parafii Baszków,
-Elżbieta Nawrocka jako matkę chrzestną z m. Salnia tej samej parafii,
-rok 1840 Marianna Nawrocka jako matka chrzestna z Konarzewa,
- Jadwiga córka Ferdynanda i Elżbiety Szymańskiej...
Odpowiedz