Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

stare maszyny do szycia

03 sty 2013, 11:53

Witam

Porządkując babciną piwnicę znalazłem przedwojenną maszynę do szycia / a w sumie tzw. głowę bez stolika/. Niestety totalnie nie wiem co to za marka: Pfeil, A. Rose Magdeburg, nr 7324.Tyle wyczytałem z tabliczki znamionowej. Maszyna jest bogato zdobiona.
Czy w Poznaniu lub okolicy jest jakiś sklep/antykwariat, który specjalizuje się w zabytkowych maszynach?

Tomasz

Re: stare maszyny do szycia

03 sty 2013, 13:45

Witaj,

myślę, że tak wąskospecjalistycznych sklepów z antykami nie ma.
Możesz spróbować sprzedać ją na gumtree lub allegro albo w małych sklepach z antykami (te duże w okolicy Starego Rynku zorientowane są bardziej na meble, obrazy, srebra i porcelanę).
Mam zaprzyjaźnionego antykwariusza w Poznaniu ale nie wiem czy będzie zainteresowany zakupem.
Gdybyś był zainteresowany, szczegóły mogę podać na PW.

Re: stare maszyny do szycia

03 sty 2013, 15:10

Tomku, skup "staroci" wszelkiej maści jest także na ul. Roosevelta, trzeba zejść po kilku stopniach do piwnicy, niestety nie pamiętam numeru.

Re: stare maszyny do szycia

03 sty 2013, 19:18

Witam.
Ostatnio chciałem zakupić na złomie stół do maszyny do szycia, facet zaśpiewał 250zł!
:?
Ładne stoły można zrobić z takiej podstawy.
Mam 3 szt. - sam robiłem.

Re: stare maszyny do szycia

03 sty 2013, 20:31

Ja mam 100 letnia singer. Moja żona dostała ja w spadku od pani ktorą się opiekowała. Maszyna sprawna i szyje. Ostatnio mój syn poszył sobie na niej firana. Brakuje jej jedynie oryginalnego blatu. Zamontowane sa jakieś drzwiczki od mebli. Faktycznie z podstaw można sobie zrobić ładne stoliczki np. pod kwiatki.

Re: stare maszyny do szycia

15 sty 2013, 22:57

Wujaszek żony kolekcjonuje maszyny - zbiór przekracza 2 setki.
Jeśli wszystko nadal jest aktualne, mogę pomóc w nawiązaniu kontaktu - szczegóły na PW.
Odpowiedz