Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Adamczak, Graczyk

05 sty 2013, 20:15

Witam, poszukuję informacji o rodzinach Graczyk i Adamczak z okolic Szamotuł. Moi pradziadkowie to Antoni Adamczak i Katarzyna zd. Graczyk. Jeśli chodzi o rodzinę Adamczak, to jest ok. Trop urywa się na potomkach Antoniego i Katarzyny. Natomiast o rodzinie Graczyków nie mam żadnych informacji.
Nie ukrywam, że liczę na pomoc. Te nazwiska pojawiają się na forum, ale nie mogę ich dopasować :)

Pozdrawiam
Ela

Re: Adamczak, Graczyk

06 sty 2013, 20:33

Witam !
Na Poznan Project znalazłem taki zapis razem z kontaktem (może wspólnych krewnych)

Parafia katolicka Szamotuły [Samter], wpis 49 / 1862
Antonius Adamczak (26)
Catharina Graczyk (20)
R.Welka (e-mail: ryszard -at- welka.pl): W naszym drzewie (2011-12-07 19:30)
http://welka.pl

Możliwe że jest Ci znany ten akt .
Przejrzyj dostępne dane na Poznan Projekt i BASIA (Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej ) może znajdziesz interesujące dane . A jeżeli liczysz na pomoc na forum to raczej podaj więcej informacji o poszukiwanych osobach/nazwiskach .
Powodzenia :)

Re: Adamczak, Graczyk

07 sty 2013, 19:21

Zapis i owszem jest mi znany, kontakt z Ryszardem Welka również nawiązany. Przodków Antoniego Adamczaka znalazłam i jest ich mnóstwo :).
Szukam natomiast potomków ww. pary oraz rodzinę Graczyk.
Jedynym, znanym mi potomkiem Antoniego i Katarzyny jest moja prababcia Marianna, która urodziła się w Pamiątkowie k/Szamotuł, a zmarła 1948 roku w Szamotułach. Szukam jej rodzeństwo !!!
Odpowiedz