Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Graś

10 sty 2013, 23:17

Witam
Mam pytanie,czy może ktoś zna datę ślubu Jana Grasia i Gertrudy z d.Mondrawskiej/Mądrawskiej/różnie pisano .Gertruda urodziła się 15.02.1889r w Piłce. Byli to rodzice Franciszka ur 1914r i Joanny Bolesławy ur 1913r w Piłce.Prawdopodobnie ślub brali w Piłce.Też nie wiem, jak nazywali się rodzice Jana Grasia.Gertruda to jest mojej babci siostra.Mieszkam w innym województwie i nie mam dostępu do archiwum.Może ktoś ma w swoim drzewie te osoby?Pozdrawiam
Wiesia

Re: Graś

11 sty 2013, 00:33

wiesia 1947 napisał(a):Witam
Mam pytanie,czy może ktoś zna datę ślubu Jana Grasia i Gertrudy z d.Mondrawskiej/Mądrawskiej/różnie pisano .Gertruda urodziła się 15.02.1889r w Piłce. Byli to rodzice Franciszka ur 1914r i Joanny Bolesławy ur 1913r w Piłce.Prawdopodobnie ślub brali w Piłce.Też nie wiem, jak nazywali się rodzice Jana Grasia.Gertruda to jest mojej babci siostra.Mieszkam w innym województwie i nie mam dostępu do archiwum.Może ktoś ma w swoim drzewie te osoby?Pozdrawiam
Wiesia

Witam

na stronie: http://poznan-project.psnc.pl/search.php jest bardzo duzo ślubów z nazwiskiem Graś i Mądrawska z Piłki a na: http://www.basia.famula.pl/ kilka skanów z Czarnkowa (parafia Piłka)

Re: Graś

11 sty 2013, 23:20

wiesia 1947 napisał(a):Witam
Mam pytanie,czy może ktoś zna datę ślubu Jana Grasia i Gertrudy z d.Mondrawskiej/Mądrawskiej/różnie pisano .Gertruda urodziła się 15.02.1889r w Piłce. Byli to rodzice Franciszka ur 1914r i Joanny Bolesławy ur 1913r w Piłce.Prawdopodobnie ślub brali w Piłce.Też nie wiem, jak nazywali się rodzice Jana Grasia.Gertruda to jest mojej babci siostra.Mieszkam w innym województwie i nie mam dostępu do archiwum.Może ktoś ma w swoim drzewie te osoby?Pozdrawiam
Wiesia

Witaj!

W moim drzewie są te osoby. Niestety daty ślubu Jana i Gertrudy nie mam. Gertruda była dwukrotnie mężatką.
Mogę oczywiście udostępnić dane jakie posiadam.
Pozdrawiam serdecznie. Maria

Re: Graś

11 sty 2013, 23:43

Witam!
1908 r. nr 18, ślub Jana Grasia lat 23 i Gertrudy Mądrawskiej lat 20.
Jan graś, ur. 1886, syn Franciszka i Wiktorii Dymek
Gertruda Mądrawska, ur. 1889, córka Wawrzyńca i Katarzyny Framskiej

1867, nr 8 ślub Franciszka Grasia lat 26 (ur. 1841) z Kamiennika i Wiktorii Dymek lat 19 (ur. 1848) z Chełstu

1878, nr 2, ślub Wawrzyńca Mądrawskiego lat 23 i Katarzyny Framskiej lat 22, oboje z Piłki

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Graś

12 sty 2013, 23:58

Witam
Serdecznie dziękuję za dane.Wawrzyn Mądrawski i Katarzyna Framska to są moi pradziadkowie. Pozdrawiam,
Wiesia

Re: Graś

05 mar 2014, 20:14

Drugie małżeństwo Katarzyny Framskiej

Parafia katolicka Piłka [Schneidemühlchen], wpis 10 / 1894

Theodorus Graś (26 lat)
ojciec: Franciscus Graś , matka: Victoria Dymek
Catharina Mądrawska z domu Framska (39 lat)
ojciec: Joseph Framski , matka: Martianna Sekuterska

rodzice
Parafia katolicka Piłka [Schneidemühlchen], wpis 88(9) / 1835

Joseph Framski (24 lat)
ojciec: Martinus Framski
Martianna Sekuterska (17 lat)
ojciec: Silvester Sekuterski , matka: Anna Piątek

i dalej
Parafia katolicka Piłka [Schneidemühlchen], wpis 8 / 1816

Silvester Sekuterski (27 lat)
Anna Piątek (17 lat)
http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Re: Graś

11 sty 2015, 16:52

wiesia 1947 napisał(a):Witam
Serdecznie dziękuję za dane.Wawrzyn Mądrawski i Katarzyna Framska to są moi pradziadkowie. Pozdrawiam,
Wiesia



W takim razie witaj Kuzynko.
Odpowiedz