Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

15 cze 2008, 22:52

Witam!
Szukam info. na temat nazwisk i osób je noszących noszących:

- Nadrowski, Czajka, Kozal, Maczkowiak, Gołąbek, Fiedler, Szulc, Lorek, Młody, Kasprzak z regionu południowej Wielkopolski (glównie powiat rawicki)

- Bittner, Warot, Śniatecki, Jezierski, Majeroski, Maciejewski (Śrem i okolice, Żerków w powiecie Jarocińskim)


(szczegóły na temat moich przodków noszących te nazwiska podam w prywatnej wiadomości zainteresowanym osobom )

Adam Szulc
Ostatnio edytowano 17 lut 2009, 13:04 przez szu181, łącznie edytowano 2 razy

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

20 lip 2008, 01:04

Także nazwiska Zachaś, Sędłak i Borowczyk (okolice Rawicza)

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

30 sie 2008, 10:34

szu181 napisał(a):Witam!
Szukam info. na temat osób i przodków noszących nazwiska: Nadrowski, Bittner, Czajka, Kozal, Maczkowiak, Gołąbek, Fiedler, Szulc, Światecki, Lorek, Młody, Kasprzak i Warot z regionu południowej Wielkopolski. (szczegóły na temat moich przodków noszących te nazwiska podam w prywatnej wiadomości zainteresowanym osobom )

Adam


Witaj Adamie !
Pisze odnosnie nazwiska Kozal. Rodzina pochodzila z Krotoszyna lub okolic zwiazana jest ze znana postacia biskupem Michalem Kozalem.
Mam w moim drzewie Kazimiere Konieczna, ktora byla corka Agnieszki Kozal i Tomasza Koniecznego.

Pozdrowienia
Grazyna

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

30 sie 2008, 10:53

Witam serdecznie !
Niestety na temat moich Kozalów nie wiem za dużo.
Mój pradziadek Franciszek Kozal to syn Antoniego Kozala i Teofili Fiedler którzy pochodzili z Krotoszyna lub okolic, wiem też ze byli spokrewnieni z biskupem Kozalem...nic więcej niestety jak na razie nie wiem.

pozdrawiam
Adam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

30 sie 2008, 11:15

szu181 napisał(a):Witam serdecznie !
Niestety na temat moich Kozalów nie wiem za dużo.
Mój pradziadek Franciszek Kozal to syn Antoniego Kozala i Teofili Fiedler którzy pochodzili z Krotoszyna lub okolic, wiem też ze byli spokrewnieni z biskupem Kozalem...nic więcej niestety jak na razie nie wiem.

pozdrawiam
Adam


Adamie !
Ja jedynie moge Tobie podac informacje dotyczace rodziny Kazimiery, ktora urodzila sie w Krotoszynie 1921 i z pewnoscia jest spokrewniona z biskupem Kozalem.

Pozdrawiam
Grazyna

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

30 sie 2008, 11:41

Grażyno ! Już napisałem do Ciebie prywatną wiadomość...może uda się coś znaleźć.

pozdrawiam
Adam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

25 sty 2009, 11:56

Witam!

Jestem wnukiem Walentego Kozala i Józefy Raczak. Moi rodzice to Piotr Kozal i Rozalia Baszyńska pochadzący z Korytnicy. Prosiłbym o podzielenie się ze mną informacjiami, które Państwo zebrali.

Pozdrawiam Jan Kozal

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

25 sty 2009, 16:55

Witam !
już napisałem do Pana prywatną wiadomość :D

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

17 lut 2009, 12:35

szu181 napisał(a):Witam!
Szukam info. na temat nazwisk i osób je noszących noszących:

- Nadrowski, Czajka, Kozal, Maczkowiak, Gołąbek, Fiedler, Szulc, Lorek, Młody, Kasprzak z regionu południowej Wielkopolski (glównie powiat rawicki)

- Bittner, Warot, Śniatecki (Śrem i okolice, Żerków w powiecie Jarocińskim)


(szczegóły na temat moich przodków noszących te nazwiska podam w prywatnej wiadomości zainteresowanym osobom )

Adam Szulc

Witaj!
Jestem Jacek Nadrowski syn Franciszka i Barbary, oraz wnuk Franciszka Nadrowskiego i Kazimiery z domu Ślaskiej.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

17 lut 2009, 12:43

Witaj Jacku.
Skąd pochodzą twoi przodkowie Nadrowscy ?
Moi pradziadkowie to Józef Nadrowski i Agnieszka Gołąbek. Józef urodził się w Niemczech gdzie jego rodzice pojechali prawdopodobnie za pracą. Jego rodzice to też Józef Nadrowski i Antonina Maczkowiak. Niestety na nich ślad się urywa...

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

17 lut 2009, 13:38

Witaj Adamie!
Niewiele wiem o przodkach.
Jedyne dokumenty jakie mam, to kopie pism wymienianych przez moją babcię Kazimierę z komendanturą obozu koncentracyjnego w Dachau i Mauthausen-Gussen gdzie dziadek zginął w 1941 roku.
Wynika z nich, że Franciszek Nadrowski urodzony 29 stycznia 1881 roku w Rypinie był synem Stefana i Józefy de domo Manelskiej.
Wiem też, że rodzina straciła wszystko za udział w Powstaniu Styczniowym, w tym podobno Nadróż, i stąd znalazła się w Rypinie, gdzie chyba jej się nie przelewało, bo dziadek ukończył jedynie seminarium nauczycielskie.
Jest też taka opowiastka według której po carskiej konfiskacie majątku doszło do jakiegoś rozłamu w rodzinie i emigracji jej części do Niemiec.
I coś w tym chyba było, bowiem ojciec mieszkający w czasie okupacji w Myszkowie za sprawą zaprzyjaźnionego aptekarza spotkał na początku roku 1940 esamana Franza Nadrowsky, który przyszedł do apteki z receptą.
Jedynym zaś w pełni urzędowym papierem jaki mam jest potwierdzona notarialnie intercyza ślubna któregoś z przodków datowana na Rok Pański 1779 - do której to link załączam.
http://picasaweb.google.pl/Jacek.Nadrowski/Intercyza#
PS.
Nie wiem dlaczego, ale podobno czasem się album nie otwiera, więc jeśli zdarzy się to Tobie napisz, a wtedy wyślę Ci skan na maila.
Pozdrawiam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

17 lut 2009, 14:44

Witam
W Niemczech do teraz mieszka wielu Nadrowskich, w okolicach Gelsenkirchen jest ich najwięcej. tam właśnie w 1895 roku urodził sie w Bickern mój pradziadek Józef. W 1919 roku brał ślub w Rawiczu. Wiem że do Polski przeprowadził sie z rodzeństwem, niestety nic mi nie wiadomo o rodzicach (Józefie Nadrowskim i Antoninie Maczkowiak), nie wiem czy niezmarli w Niemczech i przez to stoję w miejscu.

Intercyza ślubna którą posiadasz robi wrażenie. Próbowałeś ją całkowicie przetłumaczyć ? ja nie mogę sie prawie niczego doczytać :roll:

pozdrawiam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

05 gru 2009, 19:49

Jeśli ktoś szuka informacji o Lorkach, to niech pisze na mojego maila: alenangrul@wp.pl Jestem w trakcie tworzenia drzewa genealogicznego, sam poszukuję wiadomości, więc chętnie podzielę się swoją wiedzą.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

05 gru 2009, 22:10

szu181 napisał(a):Witam!
Szukam info. na temat nazwisk i osób je noszących noszących:

- Nadrowski, Czajka, Kozal, Maczkowiak, Gołąbek, Fiedler, Szulc, Lorek, Młody, Kasprzak z regionu południowej Wielkopolski (glównie powiat rawicki)

- Bittner, Warot, Śniatecki, Jezierski, Majeroski, Maciejewski (Śrem i okolice, Żerków w powiecie Jarocińskim)


(szczegóły na temat moich przodków noszących te nazwiska podam w prywatnej wiadomości zainteresowanym osobom )

Adam Szulc

Witaj Adamie! Ja również poszukuję Maciejewskich i Szulców,dokładniej Leokadii Szulc(Schulz?),żyła w latach 1879-1956,która poślubiła Jana Maciejewskiego,żyjącego w latach 1877-1950.
Czy wiadomo ci coś na ten temat?
pozdrawiam
Ewa

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

06 gru 2009, 01:03

Witaj Ewo !
Niestety nie wiem nic na temat Leokadii Szulc ani Jana Maciejewskiego ale może dlatego że akurat na temat tych dwóch nazwisk w moim drzewie mam bardzo mało informacji.

Moja praprababka rozalia Warot z domu Maciejewska pochodziła ze Śremu.
A moi przodkowie Szulcowie z południowej Wielkopolski.

pozdrawiam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

09 gru 2009, 17:33

Witaj Adam,
Mam date slubu Caroliny Bittner z Adalbertus Mikolajewski, czy to Twoi?(pow.Srem)

pozdrawiam
Ewa

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

09 gru 2009, 19:58

Witam serdecznie.
Niestety nic mi nie wiadomo o Karolinie Bittner. Ale skoro jest to ślub ze Śremu to duże prawdopodobieństwo, że to jednak moi !
Ewo napisze do Ciebie na PW.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

26 cze 2011, 23:43

Posiadam wiadomosci o Kasprzakach (Wojciech, ur.1830, okolice Poznania - i jego potomstwo) oraz o Szulcach (okolice Łuków, Chojnica). Czy sa zbieznosci moze?

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

28 cze 2011, 18:17

Chciałbym ale to niestety kompletnie nie te tereny. Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie nazwiska to okolice Rawicza w przypadku moich przodków, poza tym Szulców i Kasprzaków strasznie dużo w Wielkopolsce.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

02 lip 2011, 12:06

Jestem praprawnuczką Stanisławy Zimniak zd. Schultz (Szulc) 1876-1965. Posiadam informacje o jej rodzinie (Piętno, Brudzew). Chętnie pomogę może moje informacje się na coś przydadzą :)

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

04 lip 2011, 00:17

Niestety moje informacje na temat Szulców są bardzo znikome i urywają sie już pod koniec XIX w Pakosławiu koło Rawicza więc niestety nie te tereny. Jeśli dowiem się czegoś wiecej to na pewno napiszę.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

04 lip 2011, 07:13

Nazwisko Szulc lub Szólc występuje także w księgach z Pleszewa.
Roman

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

26 sie 2011, 09:51

Witam
Parafia Gościeszyn 1844
Ernestus Fiedler, akt nr 10
http://szukajwarchiwach.pl/53/3306/0/4. ... U-leCfppQw
Pozdrawiam Marianna.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

26 sie 2011, 17:29

Dziękuję za podpowiedź.
Niestety o Fiedlerach wiem tylko tyle że mój prapradziadek Antoni Kozal ożenił się z panną o imieniu Teofila Fiedler i musiało mieć to miejsce w okolicach Krotoszyna, być może w Ligocie lub Korytach.

pozdrawiam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

27 sie 2011, 08:06

Witam serdecznie sama szukam wujka Jezierskiego w latach 60 -tych ,jako mala dziewczynka otrzymywalam od niego paczki z Brazylii,byl to kuzyn mojego ojca.Kiedys tez odnotowalam Jezierska Jozefe zamordowana w Jedrzejowie ,Jezierscy sa tez na liscie katynskiej,Jezierski jest tez w Warszawie ,pelni role szefa w Najwyzszej Izbie Kontroli, pozdrawiam Zosia.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

27 sie 2011, 20:39

Witam serdecznie.

Odnośnie nazwiska Kozal. W moim drzewie Rettig Piotr Kozal żeni się w Krotoszynie z Heleną Rettig *1917 +2000. Maja dwoje (co mi wiadomo dzieci) Kazimierz i Janina. Więcej informacji na temat pochodzenia Piotra będę miał pod koniec roku (uzupełniam).

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

27 sie 2011, 20:58

Do nazwiska Kozal:

14.01.1899 w Krotoszynie na ślubie Johanna Rettiga i Marianny Pawlak jednym ze swiadków był woźnica Stanisław Kozal, znany co do osoby, lat 24 zamieszkały w Brzozie koło Krotoszyna.

Andrzej.

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

31 paź 2011, 20:20

Witam:)

Razem z rodziną próbujemy dotrzeć do najstarszych przodków Kozal. Na stronie myheritage.pl tworzymy drzewo genealogiczne, zapraszam wszystkich zainteresowanych Kozali swoimi korzeniami, zwłaszcza tych, którzy mogą je pomóc tworzyć:)

Pozdrawiam

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

08 mar 2012, 22:17

Witam
Nazwisko Bittner z USC Kuźnica Zbąska, może się przyda.
Pozdrawiam Marianna.

Kuźnica Zbąska
Jan Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/3/ ... FF3PNvsoAg
Anna Michalina Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/3/ ... Yan6MeL4RA

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

09 mar 2012, 17:58

Dzięki ! może się przyda :)

Re: Nadrowski, Bittner, Kozal, Czajka, Gołąbek, Szulc.....

10 mar 2012, 15:35

Witam
Jeszcze nazwisko Bittner.
Pozdrawiam Marianna.

Kuźnica Zbąska
1901
Friedrich Gustav Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/1/ ... oPOzEBa5uw
1902
August Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/4/ ... FF3PNvsoAg
1891
Christian Buttner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/4/ ... -ecs4zal7A
Caroline Brauer geb. Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/4/ ... x4j6UahWQw
1906
Wilhelm Bittner
http://szukajwarchiwach.pl/53/1885/0/1/ ... SR-0BRnXnQ
Odpowiedz