Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukiwania przodków rodu Golińskich

21 sty 2013, 13:32

Szukam informacji o rodzinach Eleonory i Józefa Golińskich z Odolanowa oraz Marianny i Ludwika Golińskich z Komorowa k.Mikstatu. Syn Eleonory i Józefa-Franciszek (1892-1962) oraz córka Marianny i Józefa - Wiktoria (1895-1985) według ks.proboszcza z Mikstatu nie byli spokrewnieni i zawarli związek małżeński prawdopodobnie w IV 1921r.

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

21 sty 2013, 14:33

Slub Józefa Golińskiego s.Ignacego i Eleonory Noskowicz c.Antoniego i Zofii jest na Poznań Projekt w 1889 roku

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

21 sty 2013, 14:55

Czy Golińscy - Czarnylas k.Ostrowa są w Twojej rodzinie?

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

22 sty 2013, 12:40

Witam
Indeksuję dla swoich potrzeb akta parafii odolanowskiej, niestety to trwa i zrobione jest około 20% planowej pracy.
Mogę tylko podpowiedzieć że nazwisko Golinski lub Goliński wystąpiło:
1822 r. ur. Jakub syn Feliksa i Marianny zd Biedowicz
1849 r. zg. Ludwika syn Tomasza i Wiktoria Lamperskiej
1872 r. ur. Pelagia c. Ignacwego i Kunegundy zd Jabłońskiej

Być może z czasem trafię na wskazane przez Ciebie osoby,ale to wymaga czasu

pozdrawiam
Marcin Lis

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

22 sty 2013, 12:42

A właśnie znalazłem urodzenie Eleonory
ur. 1863 r., matka z domu Zawidzka

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

22 sty 2013, 12:47

A żeby było ciekawiej
w 1827 roku znalazłem urodzenie Antoniego Noskowicza syna Stanisława i Jadwigi Tyrak
są też ich córki ur. 1818 Eleonora oraz 1822 Jadwiga

wydaję mi się że powiązanie jest na 100% pewne

pozdrawiam
ML

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

22 sty 2013, 22:17

Bardzo,bardzo dziękuję.To dla mnie wielka radość i powiew optymizmu,że są miłe i życzliwe osoby w konsumpcyjnym świecie. Zaczynam "raczkować" w szukaniu przodków. Może będą tego owoce.Pozdrawiam
Anna

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

23 sty 2013, 14:03

Panie Jacku! Dziękuję za podpowiedź.
Pani Lilo! Nikt z moich krewnych nie wspominał o rodzinie z Czarnegolasu,co nie jest równoznaczne z nie posiadaniem jej.Nie znam także nikogo o nazwiskach, które Pani podaje.
Panie Marcinie ! Bardzo dziekuję za zaangażowanie i b. cenne informacje.
Nie mam przygotowania historycznego ani informatycznego.Pracuje zawodowo, zajmuję się domem-rodziną itd. Szukam "odskoczni" od różnego typu problemów oraz pasjonujacego zajęcia na zbliżajacy się czas emerytalny. Moje informacje o rodzinie pochodzą z relacji babci Wiktorii i Jej syna a mojego ojca - Tadeusza Golińskiego (1925-2003).Znam wiele różnych powiązań, szczegółów, anegdot rodzinnych z okresu 1900-2013.Może,kiedy zdobędę doświadczenie w poszukiwaniu i pomoc -tak życzliwych i kompetentnych jak Wy- genealogów, uda mi się uporządkować posiadane informacje, a nawet stworzyć drzewo genealogiczne "mojej"rodziny Golińskich.
Pozdrawiam
Anna

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

19 lut 2013, 01:10

ag54@poczta.onet.pl napisał(a):Szukam informacji o rodzinach Eleonory i Józefa Golińskich z Odolanowa oraz Marianny i Ludwika Golińskich z Komorowa k.Mikstatu. Syn Eleonory i Józefa-Franciszek (1892-1962) oraz córka Marianny i Józefa - Wiktoria (1895-1985) według ks.proboszcza z Mikstatu nie byli spokrewnieni i zawarli związek małżeński prawdopodobnie w IV 1921r.

Ludwik i Marianna Słowińska
ich syn Stanisław (rzeźnik) ur.14.04.1901 w Komorowie oraz jego małżonka Zofia z domu Grzelczak
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... aTW4bUOa_W
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... SI0JbbPGbA

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

19 lut 2013, 22:00

Aniu :wink: ,
szkoda , że nie podajesz gdzie zamieszkujesz. Bo nie wiem jakie informacje się Tobie przydadzą, jeśli nie znasz Poznania.
Według Karty ewidencji ludności Stanisław Goliński w 1927 r zamieszkiwał przy ulicy Staszica 10. Od frontu tej posesji po lewej stronie bramy wejściowej mieścił się sklep rzeźnicki i można domniemywać, że Stanisław tam praktykował lub już był rzeźnikiem. W 1927 roku sklep prowadził p. Józef Rejer(s). Około 1930 roku sklep ten funkcjonował pod szyldem Fr. Pospieszyński (mam fotografie z tego okresu). Zarówno Stanisław jak i jego małżonka Zofia spoczywają w Poznaniu, cm Junikowo. On zmarł w 1971 r, Zofia w 1993.
Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych poszukiwań
krysia

Re: Poszukiwania przodków rodu Golińskich

20 lut 2013, 02:16

Krysiu i Izko ! Bardzo,bardzo dziękuję Wam za fatygę,pomoc i informacje.To takie sympatyczne.
Mieszkam w Ostrowie Wlkp.Pracuję zawodowo i przygotowuję sobie ambitne zajecie na zbliżająca sie emeryturę. Kiepsko radzę sobie z wyszukiwaniem przodkow w archiwach;z czasem może posiądę te umiejętności.
Z przekazow dziadków znam sporo danych i anegdot. Mój Tato-Tadeusz (1925-2003) jest synem Franciszka Golińskiego (1892-1962)z Odolanowa w pow.ostrowskim i Wiktorii (1895-19850) c.Ludwika i Marianny Golińskich z Komorowa k.Mikstatu w pow.ostrzeszowskim.Wiktoria i Franciszek wg.proboszcza z Mikstatu nie byli spokrewnieni a Wiktoria nie wiedziala,że Jej ojciec nosi nazwisko herbowe ?( to z relacji babci Wiktorii).Babcia miala 10-ro rodzeństwa i Jej rodzina żyla skromnie z niewielkiego gospodarstwa rolnego.
Stanisław Goliński -młodszy brat Wiktorii,zam.w Poznaniu przy Hetmańskiej prowadzil sklep rzeźnicki.Poznałam jego i utrzymuję kontakt z Jego dziećmi a także z potomkami rodzeństwa moich dziadków.
Odpowiedz