Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Gabryel

09 lut 2013, 15:18

Witam,

Poszukuję informacji na temat rodziny o nazwisku GABRYEL, prawdopodobnie z okolic Koła, Wałkowo.
Wiem bardzo niewiele, poza tym, że był Józef Gabryel (ur. w 1900 zm. 1988 w Łodzi), ożeniony z Marianną z Kołodziejczaków (ur. 1901 w Kole zm. 1955) i mieli synów: Andrzeja i Kazimierza.
Przenieśli się do Łodzi w latach '30 ubiegłego wieku.

Jeśli komuś "trafiły" się takie osoby w trakcie poszukiwań, proszę o kontakt. Ew. Osoby noszące to nazwisko, może wspólnie da się coś ustalić. W przyszłym tygodniu będę miała akt zgonu Józefa, wtedy da się ustalić rodziców. Na chwilę obecną to wszystko co mi wiadomo.

Pozdrawiam
Monika

Re: Rodzina Gabryel

12 lut 2013, 16:06

Witam
Czy to Twój Kazimierz?
DANE OSOBOWE

nazwisko GABRYEL
imię KAZIMIERZ
imie ojca JÓZEF
imie matki MARIANNA
data urodzenia 1933-11-25
miejsce urodzenia NIWKA




INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH


Źródło: FPNP
nieletnia ofiara wojny przeżył
rodzaj represji dziecko deportowane (niepracujące
miejsce represji JAŹMINA (DZIERŻONIÓW)
od kiedy 1942-10
do kiedy 1945-05
dodatkowe informacje Z

Źródło: Urząd do spraw kombatantów i osób represjonowanych
robotnik przymusowy przeżył
data rozpoczęcia pracy 1942-10-01
data zakończenia pracy 1945-04-01

www.straty.pl
Niwka to część Puszczykowa/k Poznania

Re: Rodzina Gabryel

12 lut 2013, 17:21

gabiqq napisał(a):Poszukuję informacji na temat rodziny o nazwisku GABRYEL, prawdopodobnie z okolic Koła, Wałkowo.


Witam,
Moniko sprecyzuj o które Wałkowo chodzi

Re: Rodzina Gabryel

12 lut 2013, 20:12

Niestety nie wiem, które Wałkowo. Mam notatnik dziadka w którym jest nazwisko i miejscowość - Wałkowo. Wiem, że te informacje są szczątkowe :(
W tym tygodniu będę miała akt zgonu Józefa Gabryela. Wtedy będzie można łatwiej coś dopasować może.

izabela06 - dziękuję, imiona rodziców się zgadzają, wysiedlony jako dziecko na Podkarpacie.. ale data urodzenia i miejsce się nie zgadza. Mój Kazimierz - 31 lipca 1934 ur w Kole.

Re: Rodzina Gabryel

12 lut 2013, 22:06

W Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich jest między innymi Wałków dawniej Wałkowo w powiecie krotoszyńskim :
http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geogra ... om_XII/930

i występuje tutaj nazwisko Gabryel:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... 15wp&op=gt
Odpowiedz