Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

ulice Inowrocławia

13 lut 2013, 03:08

Witam !
Czy mogłabym prosic o wskazówkę gdzie szukać mapy Inowrocławia z roku 1890.
Posiadam akt ślubu pradziadka mojego męża Franciszka Guza z Józefą Nowakowską ale nie
jest podana ulica gdzie mieszkali.Natomiast podane są adresy świadków na ślubie ,
może po nitce do kłębka cos bym znalazła
i tak Fryderyk Schulz zamieszkały Inowrocław Droga Królewska 2
oraz Wilhelm Hein zam. Inowrocław ul.Orłowska 17
Czy ktoś ewentualnie zna obecnie gdzie znajdują się te ulice w Inowrocławiu.
Jeszcze prośba- a może zachowała sie książka adresowa m.Inowrocław z 1890 roku-
bo to juz by było super!
Za pomoc serdecznie dziekuje.

Re: ulice Inowrocławia

13 lut 2013, 12:45

Zapewne tamta ul. Orłowska, to ta sama co dzisiejsza Orłowska (może z małymi zmianami przebiegu), która prowadzi na Kłopot, Orłowo i dalej do Rojewa.
Księgę adresową znam jedną, z roku 1903 (dostępna w K-PBC): Adressbuch für die Stadt Inowrazlaw und die Kreise Inowrazlaw und Strelno : mit den Städten Urgenau, Kruschwitz, Strelno sowie Mogilno und Pakosch : Bezugsquellen für Geschäftsleute Gewerbetreibende : nach amtlichen Quellen Bearbeitet
link: http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?i ... &lp=21&QI=

Re: ulice Inowrocławia

13 lut 2013, 18:31

Witam.
Może spróbuj tutaj:
http://www.mapywig.org/m/City_plans/PHA ... NSALZA.jpg

Pozdrawiam.
Piotr

Re: ulice Inowrocławia

13 lut 2013, 19:56

Droga Królewska (Königsweg] to połączenie dzisiejszych ulic: Plebanka (mniej więcej między "Ruiną" a kościołem Matki Boskiej), Przypadek i Poprzecznej.
Orłowska jest tuż obok, a więc to wszystko jeden fyrtel. :wink:

Re: ulice Inowrocławia

13 lut 2013, 22:40

Lilu i Piotrze!
Po prostu nie jestem wstanie Wam podziękować za podane informacje i mapę Inowroclawia.
Serce aż mi podskoczyło do gardła z radości.
Wszystko sobie wydrukowałam i teraz wybieramy się z mężem na wycieczkę do Inowrocławia.
Jeszcze raz bardzo dziekuję.
Lilu mam jeszcze kartotekę meldunkową Franciszka Guza z Poznania-postaram się umieścić
ją na forum jeżeli bym mogła prosić Ciebie o odczytanie ulic na jakich mieszkał w Inowrocławiu.

Z radosnym sercem
Odpowiedz