Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Palczewscy Środa Wlkp.

18 lut 2013, 21:16

Witam,
poszukuję wszelkich informacji nt. rodziny PALCZEWSKICH ze Środy Wlkp. Każda informacja jest dla mnie cenna. Interesuje mnie wszystko przed 1860r.
Utknęłam na Sylwestrze Palczewskim. Wiem tylko, że jego rodzice to Mikołaj Palczewski i Emilia z domu Majewska.
Wiktoria

Re: Palczewscy Środa Wlkp.

19 lut 2013, 18:25

Witam
Parafia katolicka Poznań - Św.Małgorzata [Posen-St.Margarete], wpis 45 / 1844 zgodność: Pan młody: 100%

Nicolaus Palczewski (23)
Aemilia Majewska (26)
http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Re: Palczewscy Środa Wlkp.

21 lut 2013, 22:03

Mam wśród moich krewnych Palczewskiego, który ożenił się z Zofią Stachecką z Pobiedzisk. Mieli 4 dzieci Irenę (Mikołajczak),Helenę ,Bolesława i xx(Mama nie pamiętała imienia).Może on też pochodził ze Środy.

Re: Palczewscy Środa Wlkp.

21 lut 2013, 23:22

Drogie Panie. :)
Zapewne te informacje są Wam znane, ale chyba nie zawadzą.
W Środzie 02-08-1885 r urodził się Stephanus Palczewski.
Rodzice: Sylwester Palczewski i Józefa Jankiewicz
Chrzestni: Józef Małecki ze Środy i Emilia Palczewska z Poznania.
Zatem "wszelkie znikome ślady" w sprawie rodziny Palczewskich prowadzą do Poznania.

Re: Palczewscy Środa Wlkp.

22 lut 2013, 16:57

Droga Pani DankoW :),przyznam,że podane informacje nie są mi znane gdyż Palczewscy to jak na dziś dla mnie, boczna gałązka na drzewie.
Sama borykam się z pniem i konarami;)z mozołem wielkim :oops: wynikającym z pewnymi niedostatkami technicznymi i brakiem umiejętności choćby w otwieraniu linków w szukajwarchiwach. Brak możliwości skupienia się na temacie (z powodu choroby Mamy)powoduje też ,że wielokrotnie wracam do czegos co już zrobiłam.
Dziękuję za trop.

Re: Palczewscy Środa Wlkp.

06 mar 2013, 10:39

Witam serdecznie ! ok 1967 lub 8 r byłem w odwiedzinach z ojcem u Palczewskich w Srodzie wlkp. Ojciec do nich mówił "wuj ". Wiecej razy tam już nie byłem .Ja pochodzę z Palczewskich z Poznania a dokładniej z Chwaliszewa lub ul. Chwaliszewo jak kto woli, głównie zajmowali się rybactwem na Warcie. Trochę szukałem przodków Palczewskich w Poznaniu i okolicach ,moje wnioski są takie że Chwaliszewo to jest Początkiem Palczewskich W wlkp. Przemo Palczewski
Odpowiedz