Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję Wojciechowskich

28 lut 2013, 23:55

Szukam dat urodzenia Ignacego Wojciechowskiego i jego żony Anny z domu Praśniewskiej którzy w XIX wieku osiedlili się w Borowcu obecnie gmina Grodziec powiat konin a prawdopodobnie pochodzą z okolic Sompolna bądź Trzemeszna a także dat ur ,zgonów, akt małżeństw ich dzieci. Z góry dziękuje za pomoc.


Grzegorz
Ostatnio edytowano 01 mar 2013, 16:49 przez lysy11, łącznie edytowano 1 raz

Re: poszukuję Wojciechowskich

01 mar 2013, 10:58

A my z góry dziękujemy za podpisywanie swoich postów - tak tu działamy :D .

Re: poszukuję Wojciechowskich

01 mar 2013, 19:59

Witam.
Ja także poszukuję ślubu Ignacego i Anny Wojciechowskich .
Z tego małżeństwa urodziła się Walentyna Kunegunda w roku 1859 .oraz Wiktoria w roku 1861 . Czy więcej :?:
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

01 mar 2013, 20:35

miały one brata Stanisława który urodził się ok 1876 r to właśnie mój pradziadek

Grzegorz

Re: poszukuję Wojciechowskich

02 mar 2013, 21:43

Witam.
To jesteśmy spokrewnieni przez wspólnych przodków , wydaję mi się że wspólnie odszukamy akt ślubny .
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

03 mar 2013, 11:24

Z tego co się dowiedziałem to Ignacy i Anna mieli co najmniej 7 dzieci Walentyna ,Wiktoria, Stanisław , Feliks i jeszcze 3 córki. Mogło być ich więcej.
pozdrawiam Grzegorz

Re: poszukuję Wojciechowskich

10 mar 2013, 21:47

Witam
Mam pytanie właśnie związane z tym wątkiem ;
Czy w okolicy Budzisławia Kościelnego lub Trzemeszna ,Strzelna znajduje się wieś lub osada Pogorzały rok 1859 .Chodzi o nazwisko Praśniewski Kacper .
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

28 sie 2013, 20:58

Witam
Nadal poszukuję ślubu Ignacego Wojciechowskiego z Anną Praśniewska oraz
Antoniego Wojciechowskiego z Teodorą Dapińską pierwsze dziecko urodziło się 1827 r. w Jarotkach par. Ostrowite.

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

05 wrz 2013, 20:44

Witam
Mam pytanie jest rok 1829 .powiat Pyzdry .
Czym zajmował się Regent Powiatu Pyzderskiego Nepomucen Wojciechowski ur. 1804 roku syn - kogo .

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

05 wrz 2013, 21:49

zbyszek-57 napisał(a):Witam
Mam pytanie jest rok 1829 .powiat Pyzdry .
Czym zajmował się Regent Powiatu Pyzderskiego Nepomucen Wojciechowski ur. 1804 roku syn - kogo .

Pozdrawiam
Zbyszek


Nie znam niestety zakresu jego obowiązków, ale mam w drzewie jego córkę, Wandę (ur. 26.12.1839r. Kutno - zm. 17.05.1891r. Poznań).
Po 1837r. [Jan] Nepomucen Wojciechowski został przeniesiony/przeniósł się (?) do Kutna, gdzie pełnił funkcję rejenta powiatu orłowskiego. Potem prawdopodobnie krótko rezydował w Lipnie (kujawsko-pomorskie), gdzie również był notariuszem. W połowie lat 40. XIXw. trafił do Kalisza, gdzie pełnił funkcję Rejenta Kancelarii Ziemiańskiej Guberni Warszawskiej w Kaliszu. Zmarł w Kaliszu 5.04.1857r. Osierocił jedenaścioro własnych dzieci oraz troje wychowanków:
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=42124

Żonaty z Praksedą Kokoszyńską. Z odnalezionych dzieci:
- Ludomir (ur. 20.09.1838r. Kutno - zm. ?)
- Antoni (ur. 3.12.1840r. Kutno - zm. ?)
- Nepomucen Tadeusz (ur. 16.04.1842r. Kutno - zm. ?)
- Leon (ur. ok. 1843r. wg aktu zgonu w Radomiu - zm. 5.10.1866r. Warszawa), student Szkoły Głównej w Warszawie
na 99% córką tej pary była również Helena, nauczycielka, która w 1872r. zamieszkiwała kamienicę przy ul. Garbary 54.
I oczywiście wyżej wspomniana Wanda, żona poznańskiego hotelarza, Władysława Kamieńskiego, matka Marii Franciszki(żony profesora Henryka Hoyera), Wiktorii Jadwigi, Felicji Seweryny i Adama Józefa.

Pozdrawiam,
Asia

Re: poszukuję Wojciechowskich

06 wrz 2013, 20:23

Witam
Asiu dziękuje za odpowiedź .
Dnia 14 lipca 1829 r . jest chrzest Magdaleny córki Antoniego i Teodory Wojciechowskich 3 x pra i w akcie chrztu jest wymieniony właśnie Nepomucen Wojciechowski jako Regent powiatu Pyzderskiego mieszkaniec Pyzdr .
Możliwe że to rodzina, albo zbieżność nazwisk .
Ale ,czy znasz rodziców Nepomucena .

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: poszukuję Wojciechowskich

06 wrz 2013, 20:47

Witam,
niestety nie znam jego rodziców. Myślę, że w jego akcie zgonu, który znajduje się w AP Poznań powinna się znaleźć taka informacja.

Pozdrawiam,
Asia

Re: poszukuję Wojciechowskich

17 lut 2014, 16:17

Jan Nepomucen Wojciechowski, zmarły 5 kwietnia 1857r. w wieku 54 lat w Kaliszu, według aktu zgonu (akt nr 66, parafia św. Józefa Kalisz) był synem Piotra i Zofii (z Zalewskich ??? - w akcie nie podano panieńskiego nazwiska matki, ale w 1834r. w Koninie brał ślub Walenty Wojciechowski, syn Piotra i Zofii z Zalewskich). W metryce jako miejsce urodzenia jest podane miasto Konin.

Jego żona, Prakseda z Kokoszyńskich, zmarła 7.01.1857r. w Kaliszu, to urodzona w Smolnikach córka Wojciecha i Konstancji (z Blachniewskich ?) Kokoszyńskich.

Pozdrawiam,
Asia
Odpowiedz