Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Leon Maćkowiak

07 mar 2013, 13:48

Witam. Czy ktoś z was miał może w rodzinie Leona Maćkowiaka? To mój dziadek,zmarł w latach 70. Niestety nie wiem nic poza tym że pochodził z Poznania lub okolic.

Re: Leon Maćkowiak

07 mar 2013, 14:00

Ogólnie przyjętą zasadą na forum jest podpisywanie się. Co do Twojego dziadka to proponuję najpierw troszkę samemu poszukać, gdyż da to Tobie więcej satysfakcji niż otrzymanie "gotowca" na forum. W pierwszej kolejności wart zrobić wywiad w rodzinie, chyba, że nie masz takich możliwości. Po drugie- jeśli znasz datę śmierci dziadka, udaj się do USC w miejscowości w której zmarł ( ewentualnie do USC pod które ta miejscowość podlegała) i poproś o ksero aktu zgonu ( zazwyczaj urzędnicy na to się zgadzają; często dominuje zasada- im mniejszy USC tym bardziej pomocni urzędnicy i na odwrót) na którym powinna być data i miejsce urodzenia oraz rodzice. Jeśli takich danych z różnych względów byś nie znalazła, może będzie tam wzmianka o ślubie w USC, a tam w w prawie 100% data urodzenia i rodzice byli podani. Czy wiesz kiedy i gdzie Twój dziadek zmarł?

Re: Leon Maćkowiak

07 mar 2013, 15:25

Witam,
podaj jakieś szczegóły -mam w drzewie Leona Maćkowiaka - ale to jest nazwisko patronimiczne w związku z czym bardzo popularne.
pozdrawiam
Sławek
Odpowiedz