Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji na temat rodu Skrzypiński

14 mar 2013, 18:03

Poszkuję wszytkich informacji na temat rodu Skrzypińskich, lub kontaktu z osobami, których ta tematyka interesuje.
Do Pana Romana K - ród Skrzypińskich swoje korzenie ma związne z terenem obecnej gminy Czermin, a nazwisko od miejscowości obecnie Skrzypnia dawniej Skrzypno, zapoznałem się z Pańskim opracowaniem i dziękuję za ten materiał. Lecz mam pytanie co Pan może mi więcej doradzić, gdyż potwierdził mi Pan tezę, że Krystyn Skrzypiński pochodził ze Skrzypna, mam tu na uwadze Starostę zamku Złotorii pod Toruniem, który był szwagrem Sędziwoja z Szubina Toporzyska o czym piszą w swoich kronikach Długosz, Kromer czy Stryjkowski oraz I.J.Kraszewski w swojej książce pt. "Biały Książę".
Tematyka i genealogia tego rodu mnie bardzo interesuje, dlatego szukam wszystkich informacji o rodzie Skrzypińskich oraz całej genealogii.

Re: Poszukuję informacji na temat rodu Skrzypiński

15 mar 2013, 13:35

Dzień dobry!

Czy szuka Pan z konkretnego terenu konkretnych osób czy tak ogólnie, jeśli ogólnie to mam w swoim drzewie troje osób z tym nazwiskiem (moją 3x prababcie i moich 4x pradziadków).

Czy ewentualnie szuka Pan wszelkich wzmianek- (łącznie z tylko wymienieniem nazwiska)?

Serdeczne pozdrowienia.

Mariusz Grzegórski

Re: Poszukuję informacji na temat rodu Skrzypiński

15 mar 2013, 23:04

Tam nie jest mowa o Krystynie ze Skrzypna, tylko o - Krystynie ze Skrzynna (!) herbu Łabędź (a zatem z rodu Dunin Skrzyńskich). To on poślubił siostrę Sędziwoja z Szubina. Nie ma on nic wspólnego ze Skrzypnem i Skrzypińskimi! (po prostu bliskobrzmiące nazwy wprowadzają w błąd)

Roman KK

Re: Poszukuję informacji na temat rodu Skrzypiński

16 mar 2013, 09:08

Witam
W moim drzewie:
Zofia Walkowiak z Ławicy (*12.05.1894 - + 12.02.1973) + Antoni Skrzypiński (*1875 - +1953) ur. Miszewo lub Ciszewo w powiecie radomskim, syn Stanisława i Marianny Lange.
Antoni miał brata Wincentego.
Odpowiedz