Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

16 mar 2013, 11:35

Witam serdecznie
Poszukuję danych o swoich przodkach. Sporo rzeczy już mam ale doszedłem do martwych punktów.

Na podstawie akt z parafii Lubstów:
Mój prapradziadek Wincenty Milżyński urodził się we wsi Leśnictwo z małżeństwa Jana Mielżyńskiego i Katarzyny Podlasińskiej. Jan Mielżyński urodził się około 1821r (data wyliczona na podstawie aktu zgonu) zmarł 1854r. Jego żona w 1862r wyszła za mąż po raz drugi za Michała Łacheckiego. W akcie tego ślubu była wzmianka o rodzicach Jana Mielżyńskiego ->Michał i Ewa Mielżyńscy.
Przeglądam różne akta z innych parafii z okresu 1820-1822 aby trafić na akt narodzin Jana Mielżyńskiego, gdyż tam będę dokładne dane jego rodziców, ale jak na razie bezskutecznie.

Zmienione nazwisko Wincentego wynika prawdopodobnie z tego, iż jego ojciec zmarł jak on miał 4 lata, a w dodatku z późniejszych akt wynika iż pisać nie umiał.

Na podstawie akt z parafii Lubstów i Dąbie:
Moja praprababcia Józefa Milżyńska (z domu Adamczyk) z rodziców Stanisława (1834-1873) i Katarzyny z Maciejewskich (1838-?). Rodzice Stanisława; Piotr Adamczak (1803-?) i Józefa Zdończak(1803-?). Z kolei rodzice Piotra; Andrzej Adamczak (1769-1821) Marianna Mogilińska (?-?).

Nazwisko z Adamczak na Adamczyk zostało zmienione w okresie kiedy księgi zapisywano w języku rosyjskim.

Jeśli trafi ktoś przy okazji na materiały, które pozwolą mi na uzupełnienie dat, jak również odszukanie kolejnych dalszych przodków, to proszę o informację, za które z góry dziękuję.

Krzysztof Wojtalik

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

20 mar 2013, 15:11

Witam.
Prawdopodobnie będę mógł pomóc. Wszystko wskazuje na to, że mamy wspólnych przodków Michała i Ewę Mielżyńskich. Proszę o kontakt na mail kryniu72małpawp.pl
Pozdrawiam Krzysiek Pokrywczyński

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

20 mar 2013, 22:27

Jan Mielżyński i Katarzyna Podlasińska mieli dzieci:
Niepomucena, Marcina, Wincentego, Tomasza
Rodzice Katarzyny Podlasińskiej ur.ok 1827 to Wawrzyn Podlasiński i Zofia Kołacka

znajdziesz na: http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

21 mar 2013, 21:25

KrzysiekP napisał(a):Witam.
Prawdopodobnie będę mógł pomóc. Wszystko wskazuje na to, że mamy wspólnych przodków Michała i Ewę Mielżyńskich. Proszę o kontakt na mail kryniu72małpawp.pl
Pozdrawiam Krzysiek Pokrywczyński


Napiszę w tej sprawie.

izabela06 napisał(a):Jan Mielżyński i Katarzyna Podlasińska mieli dzieci:
Niepomucena, Marcina, Wincentego, Tomasza
Rodzice Katarzyny Podlasińskiej ur.ok 1827 to Wawrzyn Podlasiński i Zofia Kołacka

znajdziesz na: http://poznan-project.psnc.pl/search.php


Mnie wyszło, że Katarzyna Podlasińska ur. 1930r (wyliczone na podstawie aktu ślubu).

Wincenty to mój pradziadek. Dane jego rodzeństwa są mi znane, Niepomucen ur. kwi 22 1846, Marcin wrz 22 1847, Wincenty kwi 22 1850, Tomasz 1853r., ale szukam więcej o ich Ojcu i o Dziadku :)

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

02 kwi 2013, 10:08

Więc szukamy dalej.

Sprawa trochę drgnęła ale...

Michał Mielżyński ur. się ok 1792r, zmarł 30 Września 1829.
Jego żona; Ewa z Kapelów ur. ok 1790r, zmarła 18 Luty 1830r. Jej rodzice Kazimierz, Katarzyna Kapela
Ich dzieci: Wawrzyniec, Łukasz, Jan, Agnieszka?, Jadwiga, Józef.

Poszukuję:
dane rodziców Michała Mielżyńskiego
miejsca urodzenia Michała i Ewy
akt ślubu Michała i Ewy

W zasadzie, gdyby tylko ktoś spotkał akt ślubu, to miałbym wszystkie najważniejsze dane :D

Pozdrawiam
Krzysztof

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

02 kwi 2013, 10:48

Witaj Krzysztofie

Parafia katolicka Kunowo, wpis 2 / 1811 zgodność: Pan młody: 99% Panna młoda: 99%
Michael ?? ojciec: Jacobus
Eva ?? ojciec: Casimirus


ot zagadka....ojciec EWY imię takie same--Kunowo okol.Dolska....powodzenia

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

02 kwi 2013, 11:55

Witaj Cecylio

Widziałem ten wpis, ale brak nazwisk spowodował iż go odrzuciłem.

Niestety rocznik ten nie jest udostępniany on-line, więc nie mogłem go sprawdzić "osobiście"

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

08 kwi 2013, 22:05

Halo,
jestem kolejnym potomkiem Michała Mielżyńskiego i Ewy Podlasińskiej, bezpośrednio pochodzący od ich syna Nepomucema Mielżyńskiego. Od lat próbuje połączyć tą linie Mielżyńskich z główną linią Mielżyńskich wywodzących się z miejscowości Mielżyn. Dużo pomogła mi w tym wasza korespondencja. Nadal jednak brakuje mi tzw. "missing link". Interesuje mnie ojciec Michała Mielżyńskiego - Jakub Mielżyński. Można ustalić jego rodziców, datę i miejscowość urodzenia oraz zgonu?

Pytanie do Cecyli: O jakie Kunowo tu chodziło? Czy na pewno koło Dolska, czy może Kunowo koło Strzelna?

I jeszcze pytanie o lokalizacje Nepomucema i Michała Mielżyńskiego. Może ktoś wie gdzie zostali pochowani i gdzie się urodzili?

Dziękuje i pozdrawiam

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

08 kwi 2013, 22:28

Feldjager napisał(a):Halo,
jestem kolejnym potomkiem Michała Mielżyńskiego i Ewy Podlasińskiej, bezpośrednio pochodzący od ich syna Nepomucema Mielżyńskiego. Od lat próbuje połączyć tą linie Mielżyńskich z główną linią Mielżyńskich wywodzących się z miejscowości Mielżyn. Dużo pomogła mi w tym wasza korespondencja. Nadal jednak brakuje mi tzw. "missing link". Interesuje mnie ojciec Michała Mielżyńskiego - Jakub Mielżyński. Można ustalić jego rodziców, datę i miejscowość urodzenia oraz zgonu?

Pytanie do Cecyli: O jakie Kunowo tu chodziło? Czy na pewno koło Dolska, czy może Kunowo koło Strzelna?

I jeszcze pytanie o lokalizacje Nepomucema i Michała Mielżyńskiego. Może ktoś wie gdzie zostali pochowani i gdzie się urodzili?

Dziękuje i pozdrawiam


Żona Michała Mielżyńskiego to Ewa z Kapelów, z kolei ich syn Jan Mielżyński ożenił się z Katarzyną Podlasińską, ich dzieci to Niepomucen (najstarszy), Marcin, Wincenty, Tomasz.

W sprawie dochodzeń proszę o kontakt na priv. Bo sam jestem ciekawy, bo nic nie wiem o ojcu Michała Mielżyńskiego.

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

07 sty 2014, 23:05

w miejscowosci Kunowo koło Strzelna nadal mieszkaja panstwo kolaccy

Re: Adamczyk(Adamczak)/Mielżyńscy(Milżyńscy)

09 sty 2014, 17:46

Mielżyńscy- właściciele klucza majątków .Wpisz w wyszukiwarkę hrabia Mielżyński, może ci pomoże.

Jan
Odpowiedz