Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kozubscy

21 mar 2013, 21:49

poszukuję Aktu urodzenia Walentego Kozubskiego ur.1885r. w Dachowej pow.Śrem.

Re: Kozubscy

21 mar 2013, 21:58

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik.
Niestety, musisz się wybrać do AP Poznań i w urodzeniach tego USC z 1885 r. odszukać Walentego.

Re: Kozubscy

21 mar 2013, 22:34

Czy to można zrobić w internecie ,czy trzeba jechać do Poznania.Bo jak w internecie to nie bardzo wiem jak to zrobić

Re: Kozubscy

21 mar 2013, 23:52

USC Kórnik rok 1888 urodzenia jest na "szukajwarchiwach".
Musisz sprawdzić kolejno wszystkie skany, a zapewne trafisz na akt urodzenia Walentego Kozubskiego.

http://szukajwarchiwach.pl/53/1876/0/1/46#tabSkany

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 08:55

zdaję sobie sprawę że jestem męczący,przepraszam, ale dlaczego mam szukać w 1988r. jak Walenty urodził się w 1885r.Jak znaleźć 1885r. Za pomoc bardzo dziękuję
Również pozdrawiam Kozubski

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 09:37

jerzy100 napisał(a):...dlaczego mam szukać w 1988 r. jak Walenty urodził się w 1885 r. Jak znaleźć 1885 r. ...

chyba w roku 1988 również nie :)
link do poszczególnych ksiąg i lat - Urząd Stanu Cywilnego Kórnik (pow. śremski)
należy kliknąć w "Jednostki [80/232]", później w interesujący do poszukiwań rok
(dostępne są również "Pomoce kancelaryjne" - skorowidze (spisy) alfabetyczne urodzeń, małżeństw i zgonów)

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 11:31

jerzy100 napisał(a):poszukuję Aktu urodzenia Walentego Kozubskiego ur.1885r. w Dachowej pow.Śrem.


Czy jesteś pewny roku i miejsca urodzenia Walentego?
Księgi USC Kórnik z tych lat są zindeksowane w BASI i nie ma tam Kozubskiego Walentego.

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 11:42

Witam,

Kozubscy generalnie pochodzą z Garb, parafia Mądre, okolice Środy Wlkp.. Jeżeli nie ma Walentego w Kórniku, to zapewne należałoby sprawdzić ten trop. Mnie również interesują Kozubscy, ale Walentego w moim drzewie nie mam.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska

---------------------------------------------------------------------
Kozubski, Łykowski, Skorniak, Grajek. Pachura, Chrastek, Głowski

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 14:00

Może warto poszukać w USC Bnin z tamtego okresu? Niestety, aktów stanu cywilnego z Bnina nie ma jeszcze na szukajwarchiwach.

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 16:12

Dane Walentego Kozubskiego mam tylko z opowieści ustnych mojego taty.Byłem przekonany że są pewne. Teraz widzę jak mało wiem o swoich przodkach. Dziękuję wszystkim za pomoc. Przeszukałem cały 1885r i z 1888r. Kórnika . A Kozubskiego ani śladu. Spróbuję śladu z Garb. Jeżeli ktoś może mi pomóc , to proszę , będę wdzięczny. Na pewno szukam Walentego Kozubskiego.

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 17:16

Tak Sylwester to mój tata. Sylwester Kozubski ur. 26.12.1919r. Niszczewice.
Żona Walentego Kozubskiego , to Rozalia zd. Kubacka bądź Kobacka ur.12.02.1889r. w Młynica pow. Mogilno.

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 18:55

jerzy100 napisał(a):Tak Sylwester to mój tata. Sylwester Kozubski ur. 26.12.1919r. Niszczewice.
Żona Walentego Kozubskiego , to Rozalia zd. Kubacka bądź Kobacka ur.12.02.1889r. w Młynica pow. Mogilno.

Jeśli chodzi o Młynice powiat Strzelno, obecnie pow. Mogilno, to zapewne chodzi o nazwisko Kubacka, bo z nazwiskiem Kobacka się nie spotkałam.

Re: Kozubscy

22 mar 2013, 20:15

Dane Sylwestra są mi znane, ale dziękuję.Zagadką pozostaje Walenty ,a to dlatego że umarł przed wojną, nie mamy żadnych dokumentów.Z przekazów wiemy że urodził się w Dachowa pow Śrem, w 1885r. A tu niespodzianka ,w dokumentach usc Kórnik takiego dokumentu nie ma.Zmarł w 1930 lub 1931r w Niszczewicach, ale nie wiem gdzie to sprawdzić. Może na akcie zgonu byłaby data i miejsce urodzenia.Nawet miejsca grobu nie znamy.Takie to losy. Za późno za to się wziąłem.

Re: Kozubscy

24 mar 2013, 17:52

Dziadek Walenty mafiozo ,nigdzie się nie urodził, nigdzie nie był , umarł ,a spłodził 12-cioro dzieci.Super.Można się załamać.Taka nasza dokładność.Żadnego śladu.

Re: Kozubscy

24 mar 2013, 21:07

jerzy100 napisał(a):Zmarł w 1930 lub 1931r w Niszczewicach, ale nie wiem gdzie to sprawdzić. Może na akcie zgonu byłaby data i miejsce urodzenia.Nawet miejsca grobu nie znamy.Takie to losy. Za późno za to się wziąłem.

Jak żadnego, nie ma aktu zgonu Walentego w Złotnikach Kujawskich?
Niszczewice w Polsce są jedne, za Inowrocławiem w kierunku Bydgoszczy, obecnie należą do dwóch parafii: Liszkowo i Złotniki Kujawskie (część Niszczewic do jednej parafii, część do drugiej), wcześniej należały chyba w całości tylko do Liszkowa, ale nie jestem pewna, USC zapewne Złotniki Kujawskie, choć w 1930-31 mogło być inaczej, to i tak akta są w gminie (albo w gminie udzielą informacji gdzie szukać tych akt).
Z Wikipedii: Niszczewice – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim, w gminie Złotniki Kujawskie.

Re: Kozubscy

24 mar 2013, 21:57

skorzystam z podpowiedzi i już piszę maila do USC w Złotnikach. Ciekawe czy odpowiedzą.Dziękuję.

Re: Kozubscy

24 mar 2013, 22:53

Co prawda to nie Walenty, ale może się przyda :)
USC Żółków

http://szukajwarchiwach.pl/11/774/0/2/3 ... Ex3Q4npSXw

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 08:13

Przyda się , przyda.
Jest to ślub moich pradziadków: Tomasza Kozubskiego z Bronisławą Grajek.
Domyślam się,że indeksujesz Żerków. Szukam natomiast aktu urodzenia mojej babci Wiktorii Kozubskiej, córki Tomasza i Bronisławy. Na nagrobku jest data 16. 12.1885. Przejrzałam wszystkie akty z tego roku i nie ma. Jeżeli natrafisz na niego, proszę daj mi znać.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska
-----------------------------------------------------
Kozubski, Grajek, Skorniak, Łykowski, Głowski, Bogaczyński, Muzyk, Gawrych

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 12:21

czy jesteś pewna ?,ja widzę inne imiona.Tomasza nie odczytuję.

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 12:53

Ten akt jak najbardziej dotyczy ślubu Tomasza [Thomas] Kozubskiego.
Pozdrawiam Marianna.

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 13:05

Akt ślubu dotyczy Tomasza Kozubskiego, syna Jana i Katarzyny Pietrzak.
Cieszę się, że pomogłam :)
Nie indeksuję Żerkowa, ale jak gdzieś znajdę Kozubskich, to dam znać, tym bardziej, że ta para też jest w moim kręgu poszukiwań...
Dlaczego ten ślub znalazł się w aktach USC Żółków, to tylko AP wie :)

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 13:49

Teraz zauważyłem że są 2 strony tego samego aktu,rzeczywiście na 2 stronie jest podpis Tomasza. Jednak na pierwszej stronie zaraz za cyfrą 1 jest wymieniony Kozubski. Wydaje mi się że Jakub .Ktoś pomoże?

Re: Kozubscy

25 mar 2013, 14:05

jerzy100 napisał(a):Teraz zauważyłem że są 2 strony tego samego aktu,rzeczywiście na 2 stronie jest podpis Tomasza. Jednak na pierwszej stronie zaraz za cyfrą 1 jest wymieniony Kozubski. Wydaje mi się że Jakub .Ktoś pomoże?


Zaraz za cyfrą 1 jest napisane - syn gospodarza (rolnika) Tomasz Kozubski.
Spójrz w poprzednie posty :)

Re: Kozubscy

26 mar 2013, 17:26

Tłumacz przetłumaczył mi ten akt ślubu, rzeczywiście dotyczy Tomasza Kozubskiego syna Jana. Czyli dalej nic nie wiem o Walentym Kozubskim i jego przodkach.

Re: Kozubscy

27 mar 2013, 13:43

Od proboszcza z Dachowej otrzymałem informację, że dokumenty urodzeń z 1885 r. znajdują się w Archiwum Archidiecezjalnym
w Poznaniu. Jaka jest możliwość dotarcia do nich online? Proszę o pomoc.

Re: Kozubscy

29 mar 2013, 14:31

pomóż, jak znaleźć skan aktu ślubu który znalazłaś.
Jakobus Kozubski 19
Hedvigis Nowak18
wpis 18/1866
mądre Środa

Re: Kozubscy

29 mar 2013, 19:15

Dziękuję.
Dalej szukam śladów Walentego Kozubskiego ,urodzonego w Dachowej około 1885r. Ale chcę najpierw uzyskać akt zgonu w Niszczewicach koło Złotnik . Pozwoli mi potwierdzić dane o nim, i zwrócić się do archiwum archidiecezjalnym w Poznaniu, o akt urodzenia.
Życzę Wesołych Świąt i jeszcze raz dziękuję.

Re: Kozubscy

06 kwi 2013, 15:56

Tytuł wiadomości: Re: kozubski
Folder: Do wysłania
Dzień dobry Izabela06 znalazłem pierwszy ślad Walentego Kozubskiego,teraz jak znaleźć akt urodzenia.
.szukajwarchiwach.pl/53/1876/0/6/76/skan/full/_IpbEZtSA-V3yrjoWqvZFA
okazuje się ze, urodził sie 2 lata wczesniej

Re: Kozubscy

06 kwi 2013, 17:59

Pani Izo akta urodzeń z Kórnika z 1983r są w archiwum archidiecezjalnym w Poznaniu, przynajmniej tak jest napisane.Jak tam wejść przez internet? :(

Re: Kozubscy

14 maja 2013, 12:54

Odnalazł się następny ślad Walentego Kozubskiego jest jego akt zgonu .Zmarł w 1932r w szpitalu w Inowrocławiu, dlatego nie było śladu w USC w Złotnikach. I całkowite zaskoczenie jego ojciec na imię nie miał Jakub -tylko Marcin. Przekazy słowne znowu zawiodły.Jego rodzice to oberżysta, Marcin Kozubski i Agnieszka z domu Łuczak.Tak jest w akcie zgonu. mam kserokopię, mógłbym dołączyć ale nie wiem jak.Teraz tylko akt urodzenia Walentego, może tam będzie więcej danych o Marcinie Kozubskim.

Re: Kozubscy

14 maja 2013, 16:17

Jerzy

wejdż na stronę Poznan project. Są tam 2 wpisy dotyczące ślubu Marcina Kozubskiego i Agnieszki Łuczak.
1. z parafii Głuszyna- wpis 13/1875
Z tego wpisu wynika,że Marcin był wdowcem
2. z USC Kórnik- wpis 31/1875
Martin Kozubski- rodzice: Grzegorz Kozubski i Maria Mistoczak
i
Agnes Luczak- rodzice: Mattheus Luczak i Monika

Ten skan możesz obejrzeć na www. basia.famula.pl
Jest tam również akt zgonu Marcina.

Korzystając z tych 2 stron możesz spróbować znależć Grzegorza Kozubskiego.
Powodzenia
Barbara Bilińska
.......................................................................................

Poszukuję wszelkich informacji o Jakubie i Andrzeju Kozubskich sprzed 1750r

Re: Kozubscy

15 maja 2013, 20:41

Jak dołączyć zdjęcie ,aby przedstawić na forum akt zgonu Walentego?

Re: Kozubscy

23 maja 2013, 12:43

Dzień dobry
Izo ,otrzymałem akt chrztu Walentego Kozubskiego Z Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu,tak więc potwierdziło się że ojciec Walentego to Marcin i Agnieszka z/d Łuczak.niestety nie ma ani daty ,ani miejsca urodzenia Marcina.Odnaleziony akt ślubu wskazuje miejsce urodzenia Koparzyce ,a akt zgonu Garby .występuje również 2 letnia różnica wieku.Mam kłopot z dobrym tłumaczeniem aktu. Szkoda że nie mogę dołączyć kserokopii aktu urodzenia.Pozdrawiam

Re: Kozubscy

23 maja 2013, 13:38

Witaj Jurku
Możesz utworzyć konto na http://www.fotosik.pl/ i dołączyć zdjęcie a następnie wkleić link do zdjęcia na forum. W razie kłopotów pisz na pw.
Wysłałam ci wiadomość na temat Twoich przodków na pw.

Re: Kozubscy

23 maja 2013, 17:42

Iza ,ale w akcie ślubu z 2 żoną Agnieszką Łuczak w 1875r nr. 31 jest napisane ,że Martin urodzony w Koparzycah , przynajmniej ja tak odczytuję. Bardzo proszę sprawdź.Może coś źle odczytuję.

Re: Kozubscy

26 maja 2013, 14:21

Poszukuję rodzeństwa, i rodzeństwa przyrodniego Walentego Kozubskiego ur.w 1883r w Dachowej pow.Śrem /USC/ Kórnik.
Syna Marcina Kozubskiego ur. w Kopaszycach lub Garbach około 1816r. i Agnieszki z/d Łuczak ur. w m. Topiołka córki Mateusza i Moniki.
Rodzeństwo przyrodnie -z I małżeństwa z Agnieszką z/d Cebulska zmarłej w 28 maja 1875r..Córka Marianny i Jakuba
Poszukuję również rodzeństwa Marcina Kozubskiego syna Jerzego Kozubskiego i Marii z/d Mistoczak
Schemat na: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/210 ... c2648.html

Re: Kozubscy

27 maja 2013, 12:39

Dzień dobry
Iza ,dowiedziałem się ,i to w dużej części dzięki Tobie,dużo danych.Oprócz danych dziadka uzyskałem dane pradziadka i imiona prapradziadków.
Walenty Kozubski ur 1883r Dachowa
Marcin Kozubski ur. 1816r. Kopaszyce lub Garby
Jerzy Kozubski?
Apetyt rośnie , jak dotrzeć do danych Jerzego? Czy są dane z USC ?z 1815-1817r. Dane uzyskane z Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu są ubogie.Wiem to,bo otrzymałem metrykę urodzenia Walentego.Więc nie ma sensu zlecić poszukiwania metryki urodzenia Marcina,bo nic więcej się nie dowiem ,poza tym co wiem z aktu ślubu.
Jerzy

Re: Kozubscy

28 maja 2013, 08:35

Poszukuję rodzeństwa i rodzeństwa przyrodniego Walentego Kozubskiego ur. w1883r w Dachowej pow Śrem,syna Marcina.
Poszukuję rodzeństwa Marcina Kozubskiego ur.1815-1817r. w Kopaszycach lub Garbach
Poszukuję rodzeństwa i rodziców Jerzego Kozubskiego ojca Marcina.
schemat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20f ... 32343.html

Re: Kozubscy

13 lip 2013, 19:47

Dzień dobry bbarbara
do tej pory przeglądałem skany urodzeń, małżeństw .zgonów usc Kórnik.Nic nie znalazłem. Piszesz aby sprawdzić czy mój Marcin urodził się w Garbach czy Kopaszycach, nie bardzo mogę, bo nie ma skanów z tych lat dostępnych przez internet. Wiem z aktu małżeństwa Marcin syn Jerzego i Marii z domu Mistoczak.
Zgon Marcina zgłaszał Wawrzyn Kozubski, może był bratem, synem z pierwszego małżeństwa, lub kuzynem.
Otrzymałem od Ciebie spis różnych Kozubskich. Interesuje mnie wpis na przedostatniej stronie rodzeństwa Józefy i Józefa ojciec Marcin i Agnieszka z/d Cebulska.
skąd pochodzą te zapisy, mogą to być dzieci mojego Marcina z pierwszego małżeństwa.Czy jest dostęp przez internet, czy masz te skany, jak zdobyć akty ,pomóż.
pozdrowienia .Jerzy.

Re: Kozubscy

13 lip 2013, 21:11

Witaj Jerzy,
wypisy pochodzą z AA Poznań.Nie mam skanów ani też niestety nie ma możliwości ich uzyskania. Możesz jedynie dostać odpisy i to odpłatnie. Ale do połowy sierpnia AAP jest nieczynne. Przeglądałam dzisiaj bazę Pradziad i w AP Poznań są 2 mikrofilmy dotyczące parafii Mądre o nr zespołow 163/0 i 3394/0. Tam możesz uzyskać skan albo zdjęcie. Niestety AP w lipcu jest nieczynne.
Basię oczywiście przeglądałeś
Tak więc musisz się uzbroić w cierpliwość.
Życzę udanych poszukiwań

Barbara Bilińska

.............................................................................................................................

Szukam Kozubskich, Łykowskich,Głowskich, Skorniak, Grajek, Szary, Muzyk, Pachurów, Chrastków

Re: Kozubscy

14 lip 2013, 12:48

Jest ślad dzieci Marcina z pierwszego małżeństwa,szczegóły na:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88ea245d63479f2c.html

Re: Kozubscy

14 lip 2013, 17:19

Jerzy,
jeszcze raz przeglądałam swoje drzewo. Jest jeden Marcin Kozubski, którego data urodzenia mieści się w tym zakresie, który podałeś. Urodził się 8.11.1816 roku jako syn Marianny Kozubskiej. Prawdopodobnie dziecko nieślubne. Powinien być w tym spisie, który Ci podałam. Sprawdź jeszcze poprzez dzieci z I małżeństwa.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska

...................................................................................................................................................................................................................
szukam Kozubskich, Łykowskich, Głowskich, Gawrychów, Grajków, Muzyków, Skorniaków, Szarych

Re: Kozubscy

14 lip 2013, 18:10

bbarbara
W Twoim spisie jest Marcin. Być może to jest on. Ale w akcie ślubu II małżeństwa jest napisane, że Marcin jest synem Jerzego i Marii Kozubskiej z domu Mistoczak. Skan nr 31 z 1875r. jest na tym forum. Czy możesz stwierdzić, że ta Marianna Kozubska jest z domu Mistoczak. Oczywiście będę szukał dzieci Marcina. Ale nadrzędnym moim celem jest znalezienie aktu urodzenia Marcina, i aktów Jerzego Kozubskiego, aby znaleźć rodziców Jerzego.
jerzy

Re: Kozubscy

15 lip 2013, 20:19

bbarbara
W poprzedniej korespondencji pisałaś że można obejrzeć w bazie Pradziad 2 mikrofilmy dotyczące parafii Mądre o nr zespołów 163/0 i3394/0.
Chciałbym je obejrzeć ale nie potrafię tam wejść. Proszę napisz jak ,albo podaj link.
jerzy
W sprawie drzewa tyle udało mi się ustalić
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88e ... 79f2c.html

Re: Kozubscy

16 lip 2013, 07:12

Jerzy,
nie pisałam,że w bazie Pradziad możesz obejrzeć mikrofilmy. Tam możesz się tylko dowiedzieć, czy i z jakich lat są mikrofilmy z miejscowości, które Ciebie interesują. Aby je zobaczyć konieczna jest wizyta w archiwum państwowym. Zresztą on-line można zobaczyć tylko niewielką ilość skanów. Reszta tylko w archiwach.Masz do dyspozycji archiwa państwowe, kościelne i mormońskie.
Pozdrawiam
Barbara
...............................................................................................
Kozubscy, Łykowscy, Głowscy, Skorniak, Grajek, Meller, Gawrych, Szara, Pachura

Re: Kozubscy

24 lip 2013, 15:54

dzień dobry
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/deba7b89b4fb1fcb.html
Pan Wojtek przetłumaczył że Maria Kozubska zmarła w 1881r. mieszkała w miejscowości Książek. Może ktoś wie gdzie ona jest.
Jerzy

Re: Kozubscy

24 lip 2013, 19:22

Książek wieś, leśnictwo, obwód dworski wszystko powiat Śrem, poczta i parafia Książ za "Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej rok 1933"

Zobacz tutaj: http://www.mapywig.org/m/WIG100_300DPI/ ... 300dpi.jpg

Re: Kozubscy

25 lip 2013, 11:24

Dziękuję panie Jacku.może to ten Książek?,będę szukał, Jakbym znalazł akt zgonu, to pewnie coś więcej bym się dowiedział.
Pozdrowionka jerzy

Re: Kozubscy

04 sie 2013, 14:01

Jerzy,
Twój Grzegorz Kozubski ur.18.05.1783 ożenił się z Marianną Mikstacką ( Mistoczak) był synem Tomasza Kozubskiego, a bratem Błażeja, z której linii ja się wywodzę. Urodził się w 1750r.
Dwukrotnie żonaty z Urszulą Roch i Katarzyną Jakubiak. Akty w AAP Poznań.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska

Re: Kozubscy

04 sie 2013, 16:56

dzień dobry, wspaniała wiadomość, nie wiem jak ci dziękować.?
Z tego wynika że mamy wspólnego przodka Tomasza Kozubskiego! Grzegorz a właściwie Jerzy, bo Gregor to Jerzy ,był bratem Błażeja byli synami Tomasza.
Biorąc ode mnie Jerzy,Sylwester, Walenty, Marcin,Jerzy, a teraz Tomasz.
Ostatnie dokumenty które mam to akt ślubu i zgonu Marcina Kozubskiego.Tam wymienieni są rodzice Marcina.
Czy posiadasz wiedzę gdzie ożenił się Jerzy Kozubski z Marianną Mistoczak abym mógł ściągnąć akt ślubu,może urodzenia, zgonu..
Czy posiadasz akty Tomasza Kozubskiego ,z tego co piszesz urodzonego w 1750r. Czy Wiesz gdzie.Czy Wiesz czyim synem był Jerzy Urszuli czy Katarzyny.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Jerzy
Odpowiedz