Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

SKALSKI - poszukuje

30 mar 2013, 17:00

Moj dziadek SKALSKI Jozef pochodzil z wioski Piwonice kolo Kalisza. Moj ojciec SKALSKI Wladyslaw, syn Jozefa, urodzil sie w Piwonicach 14go lipca 1902r. Poszukuje dalsza rodzine Skalskich (pradziadek...). Chcialbym sie dowiedziec skad pochodzi nazwisko SKALSKI. Szukalem w internecie nazwisko Skalski i znalazlem ze te nazwisko pochodzi z Prus i ze jest godlo rodzinne. Czy to jest moja rodzina? Znalazlem oraz w waszych dokumentow SKALSKI grunt 1765, SKALSKI Michal 1718 oraz SKALSKI Maciej 1684. Czy ta sa z mojej rodziny? Znajomi mowia mi, ze moje nazwisko pochodzi ze szlachty. Czy prawda to?
Moj ojciec sluzyl w 15tem pulku ulanow w Poznaniu. Byl na wojnie przecziwko bolszewikom w 1921r. Czy w ulanach sluzeli tylko ludzie ktorzy pochodzili z rodziny szlacheckiej?
Dziekuje za odpowiedz.
Z powazaniem
Serge SKALSKI

Re: SKALSKI - poszukuje

01 kwi 2013, 12:57

Aby dowiedzieć się coś więcej o 15 pułku można na allegro kupić nadal 2 pozycje książkowe:'"15 Pułk Ułanów Poznańskich w obronie ojczyzny'" oraz "15 PUŁK UŁANÓW - WIELKA KSIĘGA KAWALERII POLSKIEJ", ponadto w internecie na wikipedii pod hasłem "15 pułk ułanów poznańskich " oraz strona internetowa towarzystwa 15 pułku - www.poznan.pl/ulan/

Pozdrawiam
Leon

Re: SKALSKI - poszukuje

28 lut 2014, 21:32

Witaj
A wiesz może datę urodzin Józefa??
Mam w rodzinie z Przystajnii Józefa urodzonego 25 II (9III) 1881
Odpowiedz