Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Z Wielkopolski na Pomorze (Cichy - Hochschulz - Schmidt)

14 kwi 2013, 23:57

Witam,
poszukuję rodziny ze strony babci Reginy z domu Cichy, po mężu Labudda, ur. 14.06.1933
jej rodzice to Rozalia i Stanisław Cichy i prawdopodobnie brat -w chwili śmierci trzylatek
Rozalia ur. 10.07.1898 nie wiem gdzie i zm. 19.02.1964 we Władysławowie. Nazwisko panieńskie prawdopodobnie Hochschulz
Stanisław ur. 28.04.1906 nie wiem gdzie i zmarł 29.03.1950 we Władysławowie.

Nie znam imion rodziców pradziadka Stanisława, ale pochodził z Wielkopolski i z rodziną przeprowadził się na Pomorze.

Prawdopodobnie prababci matką była Marianna Hochschulz. O tym nazwisku występuje również imię Julian lub Juliusz - chyba babci kuzyn. W rodzinie pojawia się również nazwisko Schmidt. Prawdopodobnie wszyscy oprócz nazwiska Cichy pochodzą ze strony Rozalii.
W rodzinach Rozalii i Stanisława występowało wielu żołnierzy, powstańców, ale nie znam szczegółów.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i dziękuję.
Ania

Re: Z Wielkopolski na Pomorze (Cichy - Hochschulz - Schmidt)

20 kwi 2013, 14:04

Dotarłam do pewnych informacji, które potwierdzają, że Rozalia nie pochodzi z Wielkopolski.
Rozalia i jej matka Marianna urodziły się na Pomorzu.
Nie wiem gdzie dokładnie urodził się Stanisław i - czy może tylko chwilowo przebywał w Wielkopolsce.
Rozalia i Stanisław oprócz córki Reginy i wspomnianego zmarłego dziecka mieli jeszcze chyba syna Leona.
Na priv-ie dostałam informację, że Stanisław i Rozalia mieli syna Stefana ur. 1925-08-07.
Nie mam pewności czy to ta sama rodzina

Re: Z Wielkopolski na Pomorze (Cichy - Duszyńscy)

06 sty 2014, 21:35

Dziękuję wszystkim za wiadomości na priv - ie. Niestety niedużo dały, ale mnie nakierowały na pewne ślady, dzięki którym wiem już dużo:

Regina Cichy ur. 1933: córka Rozalii i Stanisława

Stanisław Cichy ur. 1906: syn Feliksa Cichego i Anastazji Duszyńskiej

Na starych zdjęciach mam podpis: Kalish, na www.szukajwarchiwach.pl znalazłam Anastazję Duszyńską, córkę Marcina i Bogumiły, urodzoną w Kościeńcu w 1865 - nie mam pojęcia, czy to ta sama osoba. Znalazłam też Anastazję Cichą pochowaną na starym cmentarzu w Poznaniu.

Na Feliksie i Anastazji mój pewny ślad się urywa - nie wiem nawet, kiedy się urodzili, czy mieli rodzeństwo...
Może komuś te dodatkowe informacje coś mówią - byćmoże jest na forum ktoś z potomków Feliksa i Anastazji - oprócz syna Stanisława podobno mieli też inne dzieci, a ktoś z potomków Feliksa lub jego rodzeństwa mieszka w Warszawie -bodajże w Pruszkowie.

Re: Z Wielkopolski na Pomorze (Cichy - Hochschulz - Schmidt)

12 mar 2016, 11:56

Witaj Aniu. :)
Mam w drzewku moim i również Agnes Cicha(Cichowna dokładnie.). Była ona żoną mego 4 x pradziadka Josephi Sydowa.
Pozdrawiam serdecznie. Leszek

Re: Z Wielkopolski na Pomorze (Cichy - Hochschulz - Schmidt)

12 mar 2016, 12:34

Witaj Leszku. Jesli chodzi o Josepha Sydowa,to ja nie mam o takiej osobie informacji. Natomiast dysponuję zdjęciem z podpisem "Agnes". Może masz również jakieś stare zdjęcia,to moglibyśmy je porównać na priv. Pozdrawiam,Ania.
Odpowiedz