Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukiwanie Familji

25 maja 2013, 15:45

Parafia katolicka Śrem [Schrimm], wpis 69 / 1880 zgodność: Pan młody: 49% Panna młoda: 100%
Jacobus Rerber (24) tutaj chyba wkradł się błąd w nazwisku powinno być KERBER
Anna Wandlichowska (27)
Chciałbym się dowiedzieć o rodzinie która jest powiązana z tym związkiem, proszę o przychylne rozpatrzenie mojej prośby.

Występuje jeszcze jeden wpis:

Parafia katolicka Śnieciska, wpis 5 / 1802 zgodność: Pan młody: 99% Panna młoda: 99%
Jacobus ?? (32)
Anna ?? (36)
Nie wiem czy te wątki są te same? czy dotyczy tych samych osób.

Re: Poszukiwanie Familji

25 maja 2013, 18:54

Witaj,

na początku prośba: podpisuj swoje posty. Taki tu mamy zwyczaj, a i łatwiej dzięki temu zwracać się do siebie :)

Co do tematu postu, nie jestem w stanie udzielić Ci jakichkolwiek informacji na temat tej rodziny.
Jedyne co mogę z całą pewnością napisać, to to, że te dwa wpisy nie dotyczą tych samych osób. Spójrz na datę zawarcia związku: różnica 78 lat! W dodatku inna parafia, inny wiek ślubujących.

Co do błędu w nazwisku, być może akurat tak ksiądz je zapisał.

Powodzenia w poszukiwaniach! :)

Re: Poszukiwanie Familji

25 maja 2013, 19:52

Według aktu ślubu USC Śrem Nr 109 z dnia 30 listopada 1880 r.(oryginał w AP Poznań) Jakub Kerber, robotnik, ur. 20.6.1856 r. w Koszkowo, zam. w Śremie, syn Andrzeja Kerber i Doroty z domu Borowczyk – poślubił Annę Wandlikowską ur. 2.5.1852 r. w Zawory, zam. w Śremie, córkę Daniela i Magdaleny z domu Szwabczyńska.

W PP znalazłam rodziców Jakuba Kerbera i Anny Wandlikowskiej:

Parafia katolicka Strzelce Wielkie, wpis 33 / 1841 zgodność: Pan młody: 100%
Andreas Kerber (25)
Dorothea Borowczyk (19)

Parafia katolicka Góra Jarocin, wpis 2 / 1847
Daniel Walichoski (36)
Magdalena Szwabczyńska (28) Dodatkowe informacje o ślubujących: viduus

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Poszukiwanie Familji

26 maja 2013, 09:03

Jolanta napisał(a):W PP znalazłam rodziców Jakuba Kerbera i Anny Wandlikowskiej:
Parafia katolicka Strzelce Wielkie, wpis 33 / 1841 zgodność: Pan młody: 100%
Andreas Kerber (25)
Dorothea Borowczyk (19)

Ślub miał miejsce 14 listopada 1841. Andrzej był młodzieńcem pochodzącym z Lipówki (prawdopodobnie w par. Dolsk), a Dorota panną z Koszkowa. Narodziny obojga nie zostały odnotowane w par. Strzelce Wielkie, więc być może Andrzej urodził się w par. Dolsk, a Dorota w par. Jeżewo. Świadkami na ślubie byli Gabriel Borowczyk i Filip Konieczny, obaj Koszkowa.

Pozdrawiam
Andrzej
Odpowiedz