Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję: Alankiewicz, Nowacki - Kórnik i okolice

18 cze 2013, 21:09

Witam serdecznie! Właśnie zarejestrowałem się na tym forum, mam 19 lat i postanowiłem stworzyć drzewo genealogiczne mojej rodziny. Poszukuję informacji o rodzicach Seweryna Alankiewicza, mojego prapradziadka, zmarłego w 1939 roku w wieku 67 lat (ur. w 1872 bądź w 1873 roku), pochowanego na cmentarzu w Koszutach. Udało mi się ustalić ich imiona: Jan Alankiewicz oraz Apolonia, z domu Grząślewicz, pochodzącą prawdopodobnie z Kórnika. Interesują mnie również dane rodziców innego mojego prapradziadka, Ludwika Nowackiego (1872-1959), zamieszkałego w Kórniku. Wiem, że jego ojciec miał na imię Piotr i był żonaty z niejaką Marianna, z domu Lirecką (stuprocentowej pewności co do tego nazwiska nie mam, ponieważ zapis w księgach parafialnych był mało czytelny). Dowiedziałem się, że prapradziadek Ludwik Nowacki żonaty był z Marią, z domu Kuberacką (1876-1968), której ojcu było na imię Jan, matka zaś nosiła imię Matylda (z domu Zelman). O nich również chciałbym się czegoś dowiedzieć. Bardzo proszę o kontakt także osoby, które wiedzą coś o rodzinie Bukczyńskich z Bnina i z Kórnika - mój pradziadek Władysław Nowacki (1912-1982) żonaty był z Krystyną Bukczyńską (1914-2005) - oboje są pochowani na cmentarzu w Bninie. Mam nadzieję, że znajdą się na forum osoby, które będą w stanie udzielić mi informacji na te tematy bądź podzielić się ze mną wynikami swoich dotychczasowych poszukiwań.

Pozdrawiam.

Re: Poszukuję: Alankiewicz, Nowacki - Kórnik i okolice

19 cze 2013, 00:23

1 Petrus Nowacki lat 27 i Marianna Siwecki lat 21 akta małżeństwa parafia Kórnik nr 13 z 1864 roku
2 Joannes Kuberacki lat 34 i Mathildis Sellmann lat 21 akta małżeństwa parafia św. Marcin Poznań nr 18 z 1859 roku
3 Ludwik Nowacki lat 26 ur.1872 rodzice: Peter i Marianna Siwicki i Maria Mathilde Kuberacka lat 22 ur. 1876 patrz BASIA rodzice:Joannes i Mathilde Sellmann
akta małżeństwa USC Kórnik nr 65 z 1898 oraz parafii Kórnik nr 37 z 1898 roku patrz BASIA
4 Joannes Alankiewicz lat 44 i Apolonia Grząślewicz lat 27 akta małżeństwa parafii Kórnik nr 1 z 1872 roku

Dane na podstawie Poznań Project, dużo danych odnośnie dzieci Ludwika Nowackiego i Matyldy Kuberackiej po wpisaniu nazwiska Kuberacki w BASI

W BASI są też takie śluby:

Kórnik (USC) - akt małżeństwa, rok 1897 maj 30
Severin Alankiewicz (24 lat) , rodzice: Johann Alankiewicz , Apollonia Grząślewicz ,
Viktoria Marcinkowska (20 lat) , rodzice: Stanislaus Marcinkowski , Anastasia Ciesielska ,



Kórnik (USC) - akt małżeństwa, rok 1903 luty 25
Sewerin Alankiewicz (30 lat) , rodzice: Johann Alankiewicz , Apollonia Grząslewicz ,
Agnes Białkowska (22 lat) , rodzice: Thomas Białkowski , Petronella Owczarzak

Re: Poszukuję: Alankiewicz, Nowacki - Kórnik i okolice

19 cze 2013, 08:17

Witam
Alankiewicz
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
Przejrzyj wszystkie karty. jest tam więcej Alankiewiczów z Kórnika.
Odpowiedz