Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Koluśniewscy

08 lip 2013, 13:22

Interesuje mnie niezmiernie rzadkie (około 19 żyjących osób w kraju) nazwisko: Koluśniewski (z obocznościami). Z tego co się zorientowałem większość osób o tym nazwisku zamieszkuje Wielkopolskę. Nie wiedzieć kiedy i skąd przedstawiciel tej rodziny zawędrował do grodu nad Narwią.

Jeżeli przez przypadek ktoś z Państwa ma w swoim kręgu zainteresowań wspomniane nazwisko lub coś wie na ten temat, prosiłbym o odzew.

Z poważaniem
Wojciech P.

Re: Koluśniewscy

08 lip 2013, 17:09

Wojciechu -

W Poznaniu mieszkala rodzina Kolusniewskich przy ulicy Glogowskiej
mniej wiecej numer 56-58. Choc moge sie mylic.
Ja pamietam starsza pania Kolusniewskai jej corke bardzo dobrze.
Byla jeszcze wnuczka ale tej nie pamietam bo widzialam w zyciu moze raz.
Starsza pani i jej corka, ktorych imion nie pamietam /starsza pani byc moze Helena/
byly bardzo czesto goscmi u nas w domu, u mojej babci, takze przy Glogowskiej ale
okolo 40 numerow dalej, przy Liceum Nr VIII i w sasiedztwie Kosciola
Matki Boskiej Bolesnej.
Jesli chodzi o przynaleznosc do parafii to nie powiem napewno czy
nalezaly do parafii Matki Boskiej Bolesnej przy ul.Glogowskiej
czy do parafii Sw.Anny przy ul.Matejki.

Starsza pani zmarla chyba w latach 1970-tych, raczej pod koniec.
Corka dalej mieszkala w tym mieszkaniu.

Tyle co moge pomoc.
Powodzenia.

Re: Koluśniewscy

08 lip 2013, 20:37

Wojtku,

sprawdzałeś wyszukiwarkę cmentarną?
http://www.poznan.pl/mim/necropolis/
Pokazuje 7 grobów. Ponadto baza Poznan Project pokazuje 20 wyników, coś się znajdzie i w Basi, a baza Nekrologi pokazuje jeden wynik.

Re: Koluśniewscy

12 lip 2013, 19:29

Dziękuję. poszukam.

Dziś już wiem nieco więcej niż kilka dni temu gdy pytanie zadawałem.

Punktem wyjścia jest Franciszek Kolusniewski nieznanych mi rodziców i miejsca urodzenia (gdzieś w Wielkopolsce)
Był zawodowym żołnierzem. Po odzyskaniu Niepodległości trafił do 33pp w Łomży. Zginął w '39 podczas bitwy o Wiznę, a dokładniej pod Strękową Górą.

Ożenił się najprawdopodobniej już Łomży lub okolicach i to jest jedyny ślad, którym mogę iść. Niestety ja sam jestem teraz w Poznaniu :D:D:D:D I nie ma mnie na miejscu by posprawdzać. Drugi ruch to CAW, może coś zostało...

W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedzi.

Re: Koluśniewscy

13 lip 2013, 04:36

Raczej radzilabym napisac najpierw do Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie,
skoro byl zawodowym zolnierzem to maja o nim informacje, mieli o moim dziadku Powstancu
Wielkopolskim i o moim ojcu, ktorzy nie byli zawodowymi zolnierzami a wiec raczej napewno
maja o zawodowcu.
W informacjach jakie uzyskalam o Moich byl nawet zyciorys mojego dziadka i wiele, wiele innnych
faktow na papierze.
Powodzenia.

Re: Koluśniewscy

13 lip 2013, 11:50

Witam Wojciechu
Indeksując USC Mieszków natrafiłem na akt urodzenia Anny Koluśniewskij
Rodzice to Marcin i Marianna Wojciechowska
USC Mieszków akta urodzeń rok 1889 akt nr129
Odpowiedz