Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Piotr Łączyński i Marianna Berdychowska

16 lip 2013, 08:30

Poszukuję informacji o rodzinie Łączyńskich:
Klara Łączyńska – to moja praprababcia – i o ile z nią nie mam problemu :wink: – dotarłam do aktu chrztu (Rakoniewice, 1851 r.) i aktu ślubu (Śrem, 1876r.), to jej rodziców nie mogę odszukać.
Ojciec: Piotr Łączyński – z zawodu cieśla, nie żył już w dniu ślubu córki, zmarł w…. I tu dziwny zapisek w akcie: Krzywiń względnie Rakoniewice (trochę spora odległość)
Matka: Marianna Berdychowska – żyła jeszcze w dniu ślubu córki, w Rakoniewicach.

W PP brak ślubu Piotra i Marianny.
W Basi znalazłam dwa akty urodzeń dzieci, gdzie rodzicami mogliby być Piotr i Marianna:

Wielowieś (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1838
Thomas , rodzice: Petrus Płończynski , Martianna Berdychowska?

Borzęciczki (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1840
Josephus , rodzice: Petrus Łączynski , Martianna Berdychoska

Ale czy to oni? Też spora odległosć od Rakoniewic, gdzie urodziła sie Klara....

Może ktoś u siebie ma takie nazwiska?

Re: Piotr Łączyński i Marianna Berdychowska

26 sie 2013, 11:39

Witam
http://szukajwarchiwach.pl/53/3364/0/-/ ... /#tabSkany
Akt zgonu Piotra

Re: Piotr Łączyński i Marianna Berdychowska

26 sie 2013, 18:26

Izabelo bardzo dziękuję za odzew :D

Ten akt znalazłam już jakiś czas temu, ale wciąż brakuje mi 100% pewności, że to mój Piotr. Miejscowość i zawód pasują idealnie. Wiek już trochę mniej – miałby 21 lat, gdy rodziła się córka Klara i to ok, ale już nie mógłby być ojcem dzieci z aktów, które znalazłam w Basi (pierwszy post) - oczywiście też nie mam pewności, że to Łączyńscy, których poszukuję.

Skan aktu zgonu zapisany mam na komputerze i czekam, aż znajdę jeszcze jakiś ślad powiązania :D

Re: Piotr Łączyński i Marianna Berdychowska

15 paź 2013, 17:40

W dołożonych ostatnio wpisów do PP z parafii Świerczyna znlazłam ślub Piotra i Marianny :D :D :D (tzn. mam nadzieję, że to moi :wink: )

Parafia katolicka Świerczyna, wpis 6 / 1836 zgodność: Pan młody: 100%
Petrus Łączynski (36)
Martianna Berdychoska (23) Dodatkowe informacje o ślubujących: viduus
Odpowiedz