Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kręgielnia Ludwika Zielińskiego w Zdunach

29 lip 2013, 12:38

Witam,

Na początek przesyłam pozdrowienia z Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego. Po "sąsiedzku" :P chciałbym prosić was o pomoc w ustaleniu kilku faktów związanych z hotelem i kręgielnią w Zdunach należącą do Ludwika Zielińskiego w latach dwudziestych zeszłego wieku (już po zakończeniu powstania wielkopolskiego). Pierwsze chce udokumentować przekaz o istnieniu tego hotelu, więc poszukuję aktu notarialnego, lecz pytanie jakie mi się nasuwa w którym archiwum mam szukać akt notariuszy spisujących umowy dla Zdun. Czy Zduny miały swojego notariusza? Jeśli nie to pod jaki obwód sądowy/notarialny podlegały Zduny? Poszukuję też adresu pod którym znajdował się ów hotel. Z przekazów rodzinnych wiem że mój pradziadek Ludwik mieszkał pod tym samym adresem co hotel. W Zdunach urodziła się mu córka Anastazja i myślę że adres hotelu podany będzie wprost przy jej akcie urodzenia, lecz dla mnie wycieczka do Zdun to z Krakowa wiele godzin podróży a nie mam w waszych okolicach niczego do przeglądnięcia poza udokumentowaniem kilkuletniego pobytu Ludwika w poznańskim. W związku z powyższym czy ktoś z was mógłby mi pomóc w dostępie do aktu urodzenia wymienionej wyżej Anastazji (lata dwudzieste)? Poproszę o nie podawanie szczegółowych danych o niej publicznie lecz przesłać mi na priva. Ostatnim etapem jaki sobie zaplanowałem to zdjęcie owego hotelu (jeśli się w ogóle jakieś zachowało) i akt odsprzedaży hotelu (połowa lat trzydziestych). Wobec ostatniego znów potrzebuję wiedzieć jacy notariusze "obsługiwali" Zduny. Poszukuję też informacji w którym roku gen.Haller składał wieńce ku pamięci powstańców w Zdunach.

Pozdrawiam,

Andrzej Zieliński

Re: Kręgielnia Ludwika Zielińskiego w Zdunach

29 lip 2013, 16:24

Może przypadkiem Twoje poszukiwania mają związek z tymi viewtopic.php?f=3&t=6351#p59557

Re: Kręgielnia Ludwika Zielińskiego w Zdunach

29 lip 2013, 22:29

Może będzie przydatne:http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=11209&from=publication str.1494 -Zieliński L. restaurator oraz:http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/index.php?l=pl&mode=search&word=krotoszyn&operator=and&word2=notariusz i :https://www.facebook.com/KurierZdunowski
Pozdrawiam Ela

Re: Kręgielnia Ludwika Zielińskiego w Zdunach

30 lip 2013, 07:37

Dziękuję za szybka odpowiedź. Już napadłem faksem AP w Kaliszu wczoraj rano. Problem z tymi notariuszami polega na tym że jest ich kilku a ja nie wiem w którym Ludwik podpisywał umowę. Na całe szczęście jak wynikło z rozmowy z panią od kwerend zbiór Langiewicza posiada skorowidz spraw notarialnych więc mam podstawy przypuszczać że reszta też będzie miała coś podobnego. Tak jak przypuszczałem (choć wcale nie byłem tego pewien) widzę że też jesteście zdania że Zduny obsługiwali notariusze krotoszyńscy. Nawiązałem też kontakt z panem Tomaszem Chudym, dyrektorem Zdunowskiego Ośrodka Kultury i też coś z tej korespondencji chyba wyniknie ale dopiero we wrześniu. Próbowaliście kiedyś w takich małych społecznościach ogłoszeń w lokalnych gazetach? Deklaracje takiego ogłoszenia właśnie w KZ dostałem od pana Tomasza i sam nie wiem czy w to iść czy nie. Wielkie dzięki Elu za link do waszej dlibry jak dojdę do porozumienia z moja przeglądarką DjVu to przeglądnę. Btw wiecie jak uruchomić przeglądarkę kiedyś działała ale teraz zamiast otwierać dokument zapisuje mi na dysk skrót do dokumentu i tyle wszystkiego...

Pozdrawiam,

Andrzej Zieliński

Re: Kręgielnia Ludwika Zielińskiego w Zdunach

09 sie 2013, 20:44

azielik napisał(a):Dziękuję za szybka odpowiedź. Już napadłem faksem AP w Kaliszu wczoraj rano. Problem z tymi notariuszami polega na tym że jest ich kilku a ja nie wiem w którym Ludwik podpisywał umowę. Na całe szczęście jak wynikło z rozmowy z panią od kwerend zbiór Langiewicza posiada skorowidz spraw notarialnych więc mam podstawy przypuszczać że reszta też będzie miała coś podobnego. Tak jak przypuszczałem (choć wcale nie byłem tego pewien) widzę że też jesteście zdania że Zduny obsługiwali notariusze krotoszyńscy. Nawiązałem też kontakt z panem Tomaszem Chudym, dyrektorem Zdunowskiego Ośrodka Kultury i też coś z tej korespondencji chyba wyniknie ale dopiero we wrześniu. Próbowaliście kiedyś w takich małych społecznościach ogłoszeń w lokalnych gazetach? Deklaracje takiego ogłoszenia właśnie w KZ dostałem od pana Tomasza i sam nie wiem czy w to iść czy nie. Wielkie dzięki Elu za link do waszej dlibry jak dojdę do porozumienia z moja przeglądarką DjVu to przeglądnę. Btw wiecie jak uruchomić przeglądarkę kiedyś działała ale teraz zamiast otwierać dokument zapisuje mi na dysk skrót do dokumentu i tyle wszystkiego...

Pozdrawiam,

Andrzej Zieliński
Wiatam cie Andrzeju. Nie wiem czy czytales watek o Kregielni w Poznaniu Leona Zielinskiego.Jak zasugerowala Genowefa byc moze jest to ta sama osoba. Mysle ze nie bylo w tych latach az tak duzo kregielni w Polsce i Leonow Zielinskich ich wlascicieli Od roku 1930 moja mama przebywala w niej czesto jako 9letnia dziewczynka.Z tego co ja wiem od siostry mojej mamy moj Zielinski mial na imie Stefan a mieszkali na ul. Pamiatkowej-byc moze najblizsza rodzina Leona. Zonami Stefana Zielinskiego byly dwie siostry mojej prababci- Pierwsza Marianna zd Szeszycka i druga Anna Kubiak zd Szeszycka. Prosze odpisz mi. Pozdrawiam cie Krystyna Maria
Odpowiedz