Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

03 sie 2013, 15:38

Witam,
poszukuje informacji o przodku Mikołaju Grobelskim i jego pierwszej żonie Antoninie Karcy ślub w 1837 roku w Kruszwicy.

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

04 sie 2013, 00:39

Antonina nazywała się Karcz, a nie Karcy. Duplikaty metrykalii z Kruszwicy z lat 1818-1849 są dostępne od kilku dni w szukajwarchiwach, może warto poszukać urodzeń w Kruszwicy?

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

04 sie 2013, 09:56

Witam.
Jarku - czy Marianna Grobelska figuruje w Twoim drzewie?
Pozdrowienia.

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

04 sie 2013, 10:19

Marzeno właśnie nazwisko jest często przekręcane mam akt zgonu Antoniny z parafii Sadlno i jest Karcy szukam dzieci tej pary od 1858 mieszkali w parafii Sadlno wcześniej niewiem co do Marianny Grobelskiej to druga żona Mikołaja miała tak na imię.

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

26 sty 2014, 12:06

Jarku,
w rodzinie mojej żony jest Marianna Grobelska ur. 1820 lub 21 zamieszkała w Batkowie, która wyszła za mąż w Inowrocławiu w 1846 r. za Walentego Toruńskiego.
Pozdrawiam.

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

02 lis 2016, 15:37

Szanowni Panstwo,

Jestem w posiadaniu dokumentow notarialnych z 1853 r., w ktorych wystepuja zarowno Marianna Grobelska jak i Walenty Torunski. Marianna to najprawdopodobniej siostra Malgorzaty Grobelskiej, ktora w 1840 r. w Batkowie wyszla za Wawrzyna Lewandowskiego (moi bezposredni przodkowie).

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

03 lis 2016, 19:20

Witam,
Mój przodek to Mikołaj Grobelski urodzony w Batkowie, jego rodzice to Józef i Kunegunda Grobelscy. Może Małgorzata i Marianna to jego siostry?

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

01 sty 2017, 21:43

Szanowny Panie,

Protoplaści mojej gałęzi Grobelskich - Jan i Marianna Dominowna wzięli ślub w Batkowie w 1813 r. i mieli szóstkę dzieci:

Małgorzatę (po mężu Lewandowską, zam. w Batkowie),
Szymona (ożenił się z Marianną Fiutak),
Agnieszkę (po mężu Nowak, zam. w Będzitowie),
Mariannę (po mężu Toruńską, zam. w Markowicach),
Walentego (ożenił się z Petronellą Kwiatkowską)
oraz Anastazję.

Niewykluczone, że Mikołaj był kuzynem wyżej wymienionego rodzeństwa lub ich dalszym krewnym. Czy orientuje się Pan, kiedy urodził się Mikołaj, bądź posiada więcej informacji na temat jego rodziców?

Re: Grobelscy - Inowrocław,Kruszwica

02 sty 2017, 19:23

Witam,
Mikołaj według aktów ślubu i zgonu urodził się w 1811 roku w Batkowie ale jego aktu urodzenia nie znalazłem, był synem Józefa i Kunegundy z Kloftów, jego rodzeństwo to:
1. Marianna Grobelska.
Ślub 1821r. Inowrocław. Mąż Roch Prochniecki.
2. Julianna Grobelska
Ślub 1830r. Inowrocław. Mąż Walenty Wasiela.
3. Gaspar Grobelski ur.ok. 1820r. Batkowo
Ślub 1858r. Kruszwica. Żona Jadwiga Szymańska.
Miejsce zamieszkania : Zakrzewek
Dzieci : 1. Jakub Grobelski ur.1859r. Zakrzewek
4.Józefa Grobelska
Nie mam więcej informacji, przeszukano akta narodzin parafii Inowrocław za lata 1809-1820 i nie ma aktu narodzin Mikołaja.
Odpowiedz