Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Schwartz/Piętka/Garczyńscy

13 sie 2013, 16:34

Witam, poszukuję swoich przodków. Mój pradziadek Stanisław Schwartz (żonaty z Magdaleną Piętką z Dopiewa), urodzony w Czerwonejwsi w 1882r., koło Krzywinia, był synem Walentego Schwartza, żonatego z Marianną Nowicką. Oprócz mojego pradziadka mieli oni jeszcze dzieci:Jakuba (ur. 1872), Franciszka (ur.1877), Walentego (ur. 1875) i Mariannę (ur. 1889). Wszyscy urodzeni w okolicach Konarzewa, prawdopdobnie w Dopiewie pd Poznaniem. Szukam informacji o Walentym, jego rodzicach i o Mariannie.

Wspomniana Magdalena zd. Piętka (ur. 1882 w Dopiewie) to córka Andrzeja Piętki i Katarzyny Olejniczak.
Natomiast rodzicami Andrzeja byli: Stanisław Piętka (ur. 1843) i Weronika zd. Garczyńska (ur.1848r.)
Może ktoś coś wie na temat wyżej wymienionych osób? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Ania

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

13 sie 2013, 20:26

Witam,
znalazłam taki wpis na Poznań Projekt

Parafia katolicka Konarzewo, wpis 2 / 1880 zgodność: Pan młody: 100% Panna młoda: 73%

Andreas Piętka (23)

Catharina Olejnik (18)


To mogą być rodzice Magdaleny Piętki, która urodziła się w 1882, i ten Andreas może być bratem Stanisława, ale to tylko moje przypuszczenie.
Andrzej Piętka, syn Stanisława urodzony w 1876 nie może być ojcem Magdaleny, urodzonej w 1882. Trochę to skomplikowane, nieprawdaż.

Pozdrawiam
Genowefa Szulc

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

13 sie 2013, 22:02

No tak...muszę to jeszcze raz sprawdzić, do poniedziałku zdążę :D

Pozdrawiam
Ania W.

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

14 sie 2013, 16:52

Witam,
przejrzałam moje dociekania i faktycznie przeoczyłam oczywisty fakt - nie może 6latek byc rodzicem. I mnie to wyprowadziło na zły trop.

Zaczęłam od początku.
Wspomniany przeze mnie Stanisław (ur. 1882) miał ślub z Magdaleną Piętką (ur. 1882) w 1905 roku:
Konarzewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1905

Stanislaus Schwarz (23 lat) , rodzice: Valentin Schwarz , Marianna Nowicka ,
Magdalena Piętka (23 lat) , rodzice: Andreas Piętka , Katharina Olejniczak ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Valentin Antkowiak
Michael Garczynski


I mnie ten Michael Garczyński zaintrygował. Teraz wyszukałam, ze on żonaty z Anną Piętką był. Ale nie mogę dojść skąd ta Anna się wywodzi. Czy jest to jakaś relacja rodzinna z Adreasem Piętką, ojcem Magdaleny? Pytam, bo moze przez analizę rodu Garczyńskich Pani na coś trafiła?

Pzdrawiam,
Ania W.

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

14 sie 2013, 19:17

Witam,
Anna Piętka pochodzi z Gołusek, urodziła się w Konarzewie. Rodzicami byli Wojciech Piętka i Małgorzata Grzybska.
Michał Garczyński pochodził z Wypalanek.

pozdrawiam
Piotr

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

15 sie 2013, 19:33

Dzięki za informacje :) mam jeszcze jedno pytanie: czy jest Ci coś wiadomo o jakiejś relacji rodzinnej między Andreasem Piętką a Anną Piętką (żoną Michaela)?

Re: Schwartz/Piętka/Garczyńscy

15 sie 2013, 23:27

Aniu,
aby znaleźć jakieś relacje pomiędzy rodzinami czy osobami, trzeba dotrzeć do ksiąg (AAP lub Mormoni) i je dokładnie analizować. Ja nic więcej nie mogę Ci pomóc.

pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz