Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuje rodziny RYBARCZYK

24 wrz 2013, 12:23

Dzien dobry,
Dopiero dzis dolaczylam do grona Poszukiwaczy;)) Witam serdecznie;)

Poszukuje jakichkolwiek informacji o rodzinie Rybarczyk tj.dziadkek Jozef Rybarczyk ur 24.02.1919 i tu nie wiem, gdyz mieszkal w malej miejscowosci Pila kolo Chocza, Kuznia, zm 1.10.1983 pochowany w Choczu. Babcia zona dziadka Marta Rybarczyk z domu Malyjasiak ur 28.06.1920 nie wiem gdzie ale mysle gdzies z okolic, a zm 14.08.1998
Chcialabym sie dowiedziec o jakis przodkach dziadkow , ich rodzicach(ich imiona i daty urodzin, czy gdzie mieszkali) cokolwiek byloby wspaniala informacja ..Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam lub prosze o jakies informacje gdzie mam ich szukac jak zle trafilam..

Re: Poszukuje rodziny RYBARCZYK

24 wrz 2013, 17:18

Witaj.
Jeśli wiesz gdzie i kiedy zmarł dziadek to możesz z USC uzyskać jego akt zgonu (być może ktoś z rodziny ma ten akt zgonu).
Informacje o dalszych krokach znajdziesz tutaj.

Ponieważ jest to Twój pierwszy post na tym forum, warto zajrzeć do regulaminu zwracając uwagę na pkt 9 i 10.

Re: Poszukuje rodziny RYBARCZYK

24 wrz 2013, 17:32

Witaj Heniu
Mam nadzieję,że to Twoje imię,bo nie podpisałaś się.

Szukasz dziadków,ale na tym etapie musisz zrobić to sama.Zarówno Akty zgonu, jak i urodzenia wg.dat jakie podałaś
znajdują się jeszcze w USC. Napisz do odpowiedniego USC pod który podlegała miejscowość w której zmarli Twoi dziadkowie, podaj w piśmie wszystkie dane jakie posiadasz.
To prosta linia,ale mogą zażądać udokumentowania pokrewieństwa,najlepiej jak od razu dołączysz kserokopie aktu ślubu swoich rodziców i swojego aktu urodzenia.
Skrócony Akt zgonu kosztuje 22 zł,ale możesz poprosić o ksero aktu zgonu bez mocy prawnej,wówczas zapłacisz 5 zł.
Widzę,że znasz daty urodzeń,jeżeli to ta sama miejscowość,to od razu poprosiłabym o przesłanie również tych aktów.
W tych aktach będziesz miała podanych rodziców swoich dziadków i inne dane które pomogą Ci ruszyć w podróż w przeszłość.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Grażyna

Re: Poszukuje rodziny RYBARCZYK

25 wrz 2013, 09:27

Heniu, radzę Ci napisać do USC w Choczu, gdyż Kuźnia i Piła to tego urzędu należą.Życzę powodzenia:)
Odpowiedz