Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Tyrakowscy z Jutrosina

07 paź 2013, 20:53

Witam,
Chciałbym nawiązać kontakt z osobami mającymi związek z rodziną Tyrakowskich wywodzących się z Jutrosina oraz z której pochodził ksiądz dziekan Józef Tyrakowski (żyjących w latach 1874-1944), syn Józefa i Elżbiety z domu Marczewska.
Aktualnie trwają prace związane z wydaniem publikacji mającej stanowić próbę przybliżenia życiorysów księży Parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Mąkowarsku, dla której ksiądz dziekan Tyrakowski był najbardziej zasłużoną osobistością w latach 1911-1944.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

pozdrawiam
Jakub

Re: Tyrakowscy z Jutrosina

01 lis 2013, 15:57

Witam,
Wiem, że nazwisko Tyrakowski w Jutrosinie oraz okolicach jest bardzo popularne.
Zatem aby ukierunkować mój wątek dotyczący księdza Antoniego Tyrakowskiego podam kilka faktów genealogicznych, które ustaliłem na podstawie danych Poznań-Projekt:

a) 1817 rok Jutrosin: ślub Mateusza Tyrakowskiego (24 lata,syn Antoniego oraz Zofii de Bidermann) z Marianną Faszyńską (17 lat, córka Józefa i Marianny de Grzembke).
Z powyższego małżeństwa w 1822 roku urodził się ojciec ks Antoniego Tyrakowskiego, Józef. Był on dwa razy żonaty:

b) 1849 rok Jutrosin: ślub Józefa Tyrakowskiego z Konstancją Malcherek (44 lata, wdowa)
c) 1872 rok Jutrosin: ślub Józefa Tyrakowskiego (50 lat, wdowiec) z Elżbietą Marczewską (24 lata)
Z drugiego małżeństwa w 1874 roku urodził się ks. Antonii Tyrakowski.

Jeżeli ktoś posiada powyższe wątki w swojej genealogii to będę wdzięczny za kontakt.

pozdrawiam
Jakub

Ps.
Szukam także indeksu parafii Jutrosin.
Niestety nie mogę odszukać w internecie.

Re: Tyrakowscy z Jutrosina

02 lis 2013, 12:55

Dzięki za informację:)

Oczywiście archiwa to podstawa.
Ja jednak próbuję nawiązać kontakt z osobami, którzy mają w swojej genealogii księdza Tyrakowskiego.
Pracując nad biografią księży parafii Mąkowarsko chciałbym wykorzystać informację oraz pamiątki i dokumenty rodzinne pochodzące z linii Tyrakowskich z Jutrosina.

pozdrawiam
Jakub
Odpowiedz