Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

29 paź 2013, 19:54

Poszukuję informacji o rodzicach Katarzyny Cieślickiej z Trudzińskich, która zmarła 28.12.1920 r. w Słowikowie parafia Kamieniec k. Trzemeszna. Będę bardzo wdzięczny za wiadomość.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

29 paź 2013, 20:30

Witam
Jarku na PP jest jej ślub ale nazwisko Pana młodego trochę inne:
Parafia katolicka Ostrowite Prymasowskie, wpis 11 / 1852
Stephanus Cieślewicz (28) ojciec: Franciscus Cieślewicz, matka: Dorothea

Catharina Trudzińska (20) ojciec: Adalbertus Trudziński, matka: Anna Mojecka
Na Basi jest ślub ich syna Walentego w 1889 roku

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

29 paź 2013, 21:16

izabela06 napisał(a):Witam
Jarku na PP jest jej ślub ale nazwisko Pana młodego trochę inne:
Parafia katolicka Ostrowite Prymasowskie, wpis 11 / 1852
Stephanus Cieślewicz (28) ojciec: Franciscus Cieślewicz, matka: Dorothea

Catharina Trudzińska (20) ojciec: Adalbertus Trudziński, matka: Anna Mojecka
Na Basi jest ślub ich syna Walentego w 1889 roku


Izo, dzięki za informacje. To jest naprawdę bardzo dziwne, ponieważ jakiś czas temu przeglądałem księgę ślubów parafii Ostrowite Prymasowskie i ...... 25 listopada 1852 r., na ss. v69-70, pod poz. 11 jest odnotowany ślub Stefana Cieślewicza, kawalera z Ćwierdzina, 28 lat, z Katarzyną Trudzińską, panną z Sokołowa, 20 lat. Rodzice Stefana: Franciszek i Dorota Cieślewicz. Rodzice Katarzyny: Wojciech Trudziński (matki nie odnotowano). Świadkowie: Karol Hoppe i Wawrzyn Losek.

Parafia katolicka Ostrowite Prymasowskie, wpis 11 / 1852
Stephanus Cieślewicz (28) ojciec: Franciscus Cieślewicz, matka: Dorothea
Catharina Trudzińska (20) ojciec: Adalbertus Trudziński

Izo, skąd wzięłaś Annę Mojecką?

Pozdrawiam
Jarek

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

29 paź 2013, 21:55

To prawda, że matki przy tym ślubie nie ma :wink: wzięłam te dane ze ślubu jej rodziców, ale go już nie wpisywałam bo widziałam przy nim twój komentarz.
Na Basi :

Niechanowo (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1823

Stephanus, rodzice: Franciscus Cieslicki , Dorothea Dytbener ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Ignatius Antoszak
Marianna Starczewska

Komentarz indeksującego:
akt 38
wszystko się zgadza, wiek też.
a na PP:
Parafia katolicka Ostrowite Prymasowskie, wpis 5 / 1821

Franciscus Cieślicki (40) ojciec: Andreas Cieślicki, matka: Regina

Dorothea Ditberner (22) ojciec: Franciscus Ditberner, matka: Margaretha Dodatkowe informacje o ślubujących: viduus

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

29 paź 2013, 23:09

Dzięki Izo. Sprawa nie jest jednak prosta, ponieważ ta Katarzyna Trudzińska urodziła się ok. 1832 r., skoro w tym czasie, gdy poślubiła Stefana Cieślewicza miała 20 lat. Wg Twoich danych była córką Wojciecha Trudzińskiego i Anny Mojeckiej. Pomijając już przekręcanie nazwiska Cieślicki/Cieślewicz muszę jeszcze wskazać na to, że w tym okresie, gdy urodziła się Katarzyna Trudzińska, na terenie parafii Ostrowite Prymasowskie został odnotowany chrzest tylko jednej Katarzyny Trudzińskiej, która urodziła się 7.11.1830 r. w Sokołowie i była córką karczmarza Kacpra Trudzińskiego i Anny Majewskiej. Izo, w tym przypadku Majewska a Mojecka, to mogłoby być faktycznie przekręcone. Jednakże Wojciech a Kacper to już zaczyna być różnica. Gdzieś musi być błąd...
Pozdrawiam
Jarek

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

30 paź 2013, 07:58

Witam
No rzeczywiście ciekawa sprawa, może z tym imieniem Kacpra jest coś nie tak ale skoro jej rodzice (Andrzej i Anna) brali ślub w 1934 to ona raczej wcześniej nie mogła się urodzić....

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

30 paź 2013, 17:38

No u mnie też było kilka takich przypadków z imionami, zresztą z nazwiskami też.

Re: Parafia Kamieniec - Trudzińska / Cieślicka

30 paź 2013, 22:17

Nie wiem teraz, czy wpisać jako ojca Katarzyny Trudzińskiej Kacpra (podanego przy jej chrzcie), czy Wojciecha (podanego przy jej ślubie). Przez to problemem jest dla mnie dopisanie tej gałęzi do drzewa. Chyba tylko odnalezienie aktu zgonu Katarzyny Cieślickiej z Trudzińskich mogłoby dać odpowiedź, jeżeli zostali wymienieni jej rodzice.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz