Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji na temat rodziny WODER

03 lis 2013, 11:42

Moi przodkowie przybyli najprawdopodobniej z Wielkopolski jako fabrykanci szkła/hutnicy do Huty Szkła Hrabiego Hordliczki (czeski przemysłowiec) w miejscowości Trąbki obecnie woj. mazowieckie , powiat garwoliński , gmina Pilawa. Miejscowość ta występuje również jako Huta Czechy.

Wnioskuje po wstępnej analizie, że do Trąbek przybyło dwóch braci:

Jan Woder (ur. 1837 r.) oraz Józef Woder (ur. 1844 r.) byli synami Wawrzyńca Woder oraz Katarzyny Woder z domu Wasilewska. Na potwierdzenie śladu Wielkopolskiego jest fakt, że Jan Woder przybył do Trąbek z żoną Fryderyką Woder z domu Opitz.

Czy ktoś jest mi wstanie pomóc w ustaleniu moich przodków, skąd przybyli, kim byli. Interesuje mnie dosłownie wszystko. Serdecznie dziękuję z góry i Pozdrawiam.

Re: Poszukuję informacji na temat rodziny WODER

03 lis 2013, 21:48

Na wstępie: albo to zasada nie pisana albo przeoczyłem ją zapoznając się z regulaminem, tak czy owak nie widzę powodu do problemu z odpisaniem na mój post. Jednak chcąc dobrze zacząć przygodę z genealogią naprawiam "złamaną" zasadę, przedstawiam się, Marcin miło mi.

Szukam jak najbardziej sam, inaczej nie miałbym tych informacji, które mam. Napisałem to chyba dość wyraźnie. W podanych już linkach szukałem, bo od tego zacząłem moje poszukiwania wątku Wielkopolski ... zrobiłem to zanim postanowiłem napisać na tym forum. Niestety bez rezultatu.

Pisząc tu na forum docieram do badaczy lub ekspertów bardziej bezpośrednio. Liczę, że ktoś w swych poszukiwaniach czy badaniach natknął się na jakiekolwiek informacje o rodzinie WODER z Wielkopolski (najprawdopodobniej).

Pozdrawiam serdecznie , Marcin. P.S. dzięki za odzew :)
Odpowiedz