Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Ludwik Beierlein, Boruszyn

06 lis 2013, 02:07

Witam!

Poszukuję informacji o Ludwiku Beierleinie, urzędniku gospodarczym. Wiem z gazet, że zmarł w 1909 r. w wieku 66 lat.



Pozdrawiam
Paweł

Re: Ludwik Beierlein, Boruszyn

18 sty 2014, 15:10

Parafia katolicka Pniewy [Pinne], wpis 44 / 1869
Ludovicus Bayerlein (24 lat) 100%
ojciec: Guilhelmus + , matka: Frederica
Antonina Skotarek (23 lat)
ojciec: Valentinus , matka: Petronella +
Witam

Natrafiłam na Twój wpis. Zainteresował mnie ponieważ wspominasz w nim o B oruszynie ajest to miejscowość, z której pochodzi znaczna część mojej rodziny.
Ten wpis na temat, mam nadzieję Twojego dziadka jest zamieszczony w Poznań Project

Pozdrawiam. Maria

Re: Ludwik Beierlein, Boruszyn

18 sty 2014, 17:36

Witaj!

Znam ten wpis, jednak nie jest to "mój" Ludwik, tylko jego kuzyn. Mój urodził się w 1843 roku jako syn Józefa i Michaliny z Kosteckich. Wiem o nim tylko tyle, że zmarł w owym Boruszynie. Nie wiem póki co, czy był żonaty i "dzieciaty".

Pozdrawiam
Paweł

Re: Ludwik Beierlein, Boruszyn

19 sty 2014, 09:43

Witaj!

W parafii Przemęt jest ślub w dniu: 5.02.1866 (9/1866)
Joseph Bayerlein, juvenis, lat 26 ex Czepowo Górne in Regna Poloniae
et Constantia Poszwińska virgine, lat 25 Przemęt
Św.śl.: Stanislaus Gieburowski ex Górka Duchowna
Bronislaus Mąka- ..? Posnanensis
Franciscus Stefański - hares ex Górsko.

Na ten ślub była dyspensa:
pisze księdz Poszwiński -brat Konstancji:
14.01.1866- "indult od trzeciej zapowiedzi dla siostry mojej Konstancji panny idącej za mąż za Józefa Bayerlayn młodziana urzędnika gospodarczego który za paszportem rocznym zostaie" - ... w Królestwie Polskim. W parafii narzeczonego wyszły trzy zapowiedzi, podczas gdy w kościele przemęckim dla spóźnionego listu jedna dopiero zapowiedź wyszła, druga zaś w przyszłą niedzielę nastąpi, narzeczony zaś dla obowiązków dłużej w Księstwie bawić nie może...

Jeżeli twój Ludwik B. był urzędnikiem gospodarczym i Joseph B. też był urzednikiem gospodarczym i oboje mieli śluby: 1866 i 1969- mogli być rodzinnie związani poprzez choćby ojca - który wykształcił ich w zawodzie - urzędnika gospodarczego.
Może wskaże Ci to dalszy trop w poszukiwaniach.

Serdecznie pozdrawiam - Izabella

Re: Ludwik Beierlein, Boruszyn

19 sty 2014, 10:22

Owej dyspensy nie znałem, pięknie dziękuję!

Dla jasności powtórzę tylko, że Ludwik, który brał ślub w 1869 roku był kuzynem poszukiwanego przeze mnie Ludwika. Zaś Józef i szukany Ludwik byli braćmi.

Paweł

Re: Ludwik Beierlein, Boruszyn

19 sty 2014, 15:21

Dyspensa jest w Arch. Archid. Poznań w aktach pod sygnaturą KA II - 353/4 Przemęt. Może jeszcze coś więcej z niej wyczytasz.
Pozdrawiam - Izabella
Odpowiedz