Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Okolice Koła i Koscielca, nazwiska:...

09 lis 2013, 21:35

Poszukuję informacji o rodzinach: Piotrowski-Uznański (Dąbrowice, okolice Krzymowa, Kościelca), Mielczarek-Pasternak (Kościelec-Gąsiorów?). Wszelkie info bardzo cenne.

Re: Okolice Koła i Koscielca, nazwiska:...

09 lis 2013, 22:39

Przeszukiwalam obydwie bazy, niewiele mi to mowi, ponieważ dopiero zaczynam i szukam punktu odbicia. Zaczynam właśnie w taki sposób, ponieważ szukając przodków męża, na jednym z for dotyczących genealogii centralnej Polski, załozyliśmy podobny temat i spadł nam z nieba pan, jak się okazało calkiem bliska rodzina, mający sporządzone pokaźnych rozmiarów drzewo genealogiczne, sięgające potopu szwedzkiego, a więc imponujące :)
Postanowiłam popytać i o moich przodków - a nuż znajdzie się ktoś podobny, jakkolwiek podejrzewam,że długa droga przede mną.
Punktem odbicia byłoby dla mnie na przykład małżeństwo Jadwigi Mielczarek i Zygmunta Pasternaka, syna Andrzeja i Heleny, zawarte podczas II wojny, pochodzenie Jadwigi to dla mnie czarna plama, nie wiem dosłownie nic poza tym, że jej ojciec żenił się trzykrotnie. W rodzinie nie zachowało się nic, co mogłoby mi pomóc.
To samo z drugiej strony - wiedza kończy się na moich pradziadkach: Kazimierz Piotrowski (1889-1980) i Marta Piotrowska, z.d. Cieślak, okolice Dąbrowic, Tur, Krzymowa, Kościelca.
Dzięki za szybki odzew. Pozdrawiam!

Re: Okolice Koła i Koscielca, nazwiska:...

10 lis 2013, 10:29

Dostępne archiwa przetrząsam w każdą możliwą stronę, oczywiście, że liczę na to, że największą nagrodą będzie dla mnie satysfakcja i na pewno się nie poddam :D Mam akurat trochę czasu i w najbliższej przyszłości się to nie zmieni, więc poświęcę go na poszukiwania, być może dokądś dojdę.
Dziękuję!
Odpowiedz