Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Kalisz

17 lis 2013, 16:23

Poszukuję danych moich dziadków: Franciszek Wietecki vel Witecki ur. w Słupcy ok 1880
i Marianna Wawrzyniak ur. w 1882 w Koźminku. Nigdzie nie znalazłam zindeksowanych metryk ze Słupcy i Koźminka. Nie ma też ich metryki ślubu po 1900 roku ale prze 1906 rokiem może w Kaliszu bo tam rodziły się ich dzieci. Proszę o pomoc osoby, które mają filmy od mormonów z w/w parafii.

Pozdrawiam serdecznie :)

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

17 lis 2013, 18:08

Witam
Wietecki Franciszek ur. 1885 roku syn Michała i Rypel Magdaleny .pozostałe dzieci .
Wietecki Józef ur.1878 r.
Wietecki Wojciech ur. 1880 r.
Wietecka Marianna ur..1882 r.
Ślub Michała i Magdaleny 1877 rok nr. akt 22

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

07 gru 2013, 03:35

zbyszek-57 napisał(a):Witam
Wietecki Franciszek ur. 1885 roku syn Michała i Rypel Magdaleny .pozostałe dzieci .
Wietecki Józef ur.1878 r.
Wietecki Wojciech ur. 1880 r.
Wietecka Marianna ur..1882 r.
Ślub Michała i Magdaleny 1877 rok nr. akt 22

Pozdrawiam
Zbyszek


Witaj Zbyszku,
Czy masz zdjęcie aktu urodzenia tego Franciszka Wieteckiego z 1885 w Słupcy oraz czy w latach 1870-1885 nie rodził się tam inny Franciszek Wietecki vel Witecki? Jeśli możesz mi odpowiedzieć i przesłać to zdjęcie aktu to podaję mój e-mail:
profitjaninatomczyk@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie
Janina

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

09 gru 2013, 21:08

Witam

Przykro mi ,ale nie posiadam tych akt.

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

11 gru 2013, 18:13

Janina1945 napisał(a):Poszukuję danych moich dziadków: Franciszek Wietecki vel Witecki ur. w Słupcy ok 1880
i Marianna Wawrzyniak ur. w 1882 w Koźminku. Nigdzie nie znalazłam zindeksowanych metryk ze Słupcy i Koźminka. Nie ma też ich metryki ślubu po 1900 roku ale prze 1906 rokiem może w Kaliszu bo tam rodziły się ich dzieci. Proszę o pomoc osoby, które mają filmy od mormonów z w/w parafii.


Janino, na stronie http://slupcagenealogy.com/ gdzie jest parafia Słupca nie ma aktu urodzenia Franciszka Witeckiego lub Wieteckiego. Jesteś pewna że urodził się w tej miejscowości?
Jeśli chodzi o parafię Koźminek, na http://www.szukajwarchiwach.pl/ są parafie ościenne - Dobra, Lisków, Przespolew itd, jednak Koźminek jeszcze się nie pojawił. Najprościej by było, gdybyś napisała do Archiwum Państwowego w Kaliszu z prośbą o odszukanie aktu urodzenia Marianny (co oczywiście kosztuje). Polecam Ci także skorzystać z Ksiąg ludności powiatu kaliskiego. Dla Koźminka są dwie księgi - z lat bodajże 80. XIX wieku i początku XX wieku. Tam znajdziesz informacje o całych rodzinach - gdzie i kiedy się urodzili, kim byli rodzice, ile mieli dzieci i skąd przybyli jeśli się przeprowadzili.

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

26 sty 2014, 18:15

Znalazłam w Kaliszu w par. Św. Mikołaja akt ślubu moich dziadków bo ukazały się skany w SzwA. To samo dotyczy teraz Koźminka i mam akt chrztu babci Marianny Wieteckiej zd. Wawrzyniak oraz akt ślubu pradziadka Michała i Magdaleny Wieteckich. Pozostałe dane dziadka i jego rodzeństwa urodzonych w Słupcy są w AP Konin ale mnie nie stać na zlecenie tak drogiej kwerendy a sama pojechać tam nie mogę. Proszę o pomoc osobę z tamtych okolic, bo mam szczegółowe namiary i można szybko wykonać te zdjęcia. Pozdrawiam, Janina

Re: Franciszek Wietecki vel Witecki i Marianna Wawrzyniak Ka

27 sty 2014, 14:59

Witam.

W aktach USC Czarny Las napotkałam sporo Wieteckich np.

http://szukajwarchiwach.pl/11/667/0/1/2 ... oSyMp0kZ1Q

to tylko jeden z nielicznych wpisów, bo we wcześniejszych latach też jest Wietecki.

Może się komuś przyda.
Odpowiedz