Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

23 lis 2013, 12:17

Witam serdecznie!

Mam prośbę do osób, które wybierają się w najbliższym czasie do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Bardzo proszę o sprawdzenie aktu chrztu Katarzyny Kopankiewicz z Kórnika, mojej 4xprababci. Jej nazwisko figuruje w tablicy genealogicznej miasta Kórnika z 1809 roku - miała wówczas 14 lat, czyli musiała się urodzić około roku 1795. W tejże tablicy jako rodzice są wskazani Józef Kopankiewicz (wówczas lat 43) oraz jego żona Tekla (lat 38). Chciałbym zweryfikować posiadane przeze mnie informacje i ustalić dokładną datę urodzenia Katarzyny, jej rodziców chrzestnych itd. W ogóle, jeżeli ktoś z Państwa natknie się w swoich poszukiwaniach na nazwisko Kopankiewicz/Koponkiewicz/Kopanka, bardzo proszę mnie o tym poinformować.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Norbert

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

24 lis 2013, 01:19

Norbert!
a gdzie można znależć/zobaczyć tablicę genealogiczną Kórnika z 1809 roku.
Jestem bardzo zainteresowana w/w tablicą ponieważ pewne kroki w dziejach
mojej rodziny prowadzą mnie do Kórnika i to właśnie z poczatku XIX wieku.

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

24 lis 2013, 10:08

kadi13 napisał(a):Norbert!
a gdzie można znależć/zobaczyć tablicę genealogiczną Kórnika z 1809 roku.
Jestem bardzo zainteresowana w/w tablicą ponieważ pewne kroki w dziejach
mojej rodziny prowadzą mnie do Kórnika i to właśnie z poczatku XIX wieku.


Witaj Hanko!

Ta tablica genealogiczna jest w książce pt. "Z dziejów Kórnika i Bnina. Studia i materiały. Tom I" pod redakcją Jerzego Fogla. Książka została wydana w 2007 roku przez Wydawnictwo Poznańskiego - nie wiem, czy jeszcze można gdzieś ją zdobyć, ale jeżeli tak, to przypuszczam, że będzie to Wydział Promocji Gminy Kórnik przy Urzędzie Miejskim w Kórniku. Egzemplarz, z którego ja korzystam, pożyczyłem od jednego z naszych forumowiczów, ale niebawem będę musiał go oddać. Tablica ma jakieś 100 stron, więc zrobienie skanów i wysłanie Ci na maila w załącznikach, zdecydowanie odpada. Możesz jednak podać mi nazwiska, które Cię interesują, a ja sprawdzę i dam Ci znać, co znalazłem.

Pozdrawiam,
Norbert

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

25 lis 2013, 12:01

Norbert! poszukiwane nazwisko to Sępiński odmiana w pisowni Sempiński lub jego oboczne.
Często nazwisko jest w jakiś dziwny sposób przekręcane.
Mam akt urodzenia mojego 3-go pradziadka Walenty SępińskiMetrykalia > Katolickie > Część 8 (Kórnik) 1800.2/XI. (K. pałac), * 15/X. Walenty Nepomucen, s. G. Piotra Pawła i Juljany de Sepna Sepińskich praefect. borrarum Kornic. - chrz. nieszl. ("Nobilis ortu
Będę bardzo wdzięczna za przysłane informacje.

Pozdrawiam

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

28 lis 2013, 21:50

Hanko, w spisie ludności parafii kórnickiej z 1809 r. brak nazwiska Sępiński/Sempiński. Sprawdzałam dwa razy, bo nazwiska nie są uporządkowane alfabetycznie.

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

29 lis 2013, 11:01

Basiu!
Bardzo dziękuję -a tak liczyłam że może będzie w spisie
mieszkańców Kórnika.

Pozdrowienia

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

29 lis 2013, 15:40

Haniu.

Może to zdjęcie będzie pomocne?
Jest tutaj pod 8 pozycją jakaś forma tego nazwiska, zbliżona do tej, której poszukujesz.

Obrazek

Obrazek

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

29 lis 2013, 21:31

Witam,
Przepraszam Norbercie, że robię to w twoim wątku, ale....
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie czy w spisie występuje nazwisko Cudak lub Cudkowski lub Cudkiewicz oraz Stawicki Piotr, Łukasz lub Cecylia.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Agnieszka

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

30 lis 2013, 20:09

Danko! bardzo dziękuje za zainteresowanie się moimi poszukiwaniami w Kórniku.
Faktycznie nazwisko Sempczankowna może być pochodną od Sępińska lub Sempińska.
Już nie raz spotykałam się z takimi "kwiatkami".
Kórnik poczatku XIX wieku jest szczególnym miejscem moich poszukiwań-tam
trafiam na mojego 4 pradziadka Piotra o którym nie mogę zdobyć zadnych dodatkowych
informacji ( skąd przybył i kiedy do Kórnika.)
Serdecznie dziękuję

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

01 gru 2013, 18:23

Danusiu!
Wysłałam mój adres e-mailowy.

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

01 gru 2013, 19:35

Iku2012 napisał(a):Witam,
Przepraszam Norbercie, że robię to w twoim wątku, ale....
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie czy w spisie występuje nazwisko Cudak lub Cudkowski lub Cudkiewicz oraz Stawicki Piotr, Łukasz lub Cecylia.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Agnieszka


Witaj!

Niestety w tablicy genealogicznej nie odnalazłem podanych przez Ciebie nazwisk.

Pozdrawiam,
Norbert

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

01 gru 2013, 19:45

Witam raz jeszcze!

Sprawa poszukiwania aktu chrztu Katarzyny Kopankiewicz jest już nieaktualna - za pośrednictwem kolegi udało mi się odnaleźć ten dokument i potwierdzić, że chodzi właśnie o moją przodkinię - urodziła się 24 października 1793 roku i - jak się okazało - nie była rok młodsza od swojego męża, na co wskazywała tablica genealogiczna z 1809 roku, lecz prawie dwa lata starsza od niego. Nie pozostaje nic innego, jak szukać jeszcze jedno pokolenie wstecz - zwłaszcza, że księgi kórnickie na to pozwalają.

Pozdrawiam,
Norbert

Re: Archiwum Archidiecezjalne Poznań - Kopankiewicz.

01 gru 2013, 19:59

Norbercie, dziękuję za sprawdzenie moich nazwisk.
Pozdrawiam
Agnieszka
Odpowiedz