Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję akt ślubu

24 lis 2013, 14:50

Potrzebuję pomocy bo nadal nie mogę ustalić miejsca i daty ślubu moich pradziadków Władysława Kieliszka i jego żony Franciszki Kieliszek zd. Synoradzkiej. Mieszkali w miejsowości Świętne gmina Wilczyn powiat Konin. Tam gdzie mieszkali prababcia urodziła 4 synów ale tylko mój dziadek przeżył - najstarszy brat Andrzej urodził się w 1905 roku, Adam urodził się w 1906, Józef urodził się w 1910 i potem był mój dziadek Wincenty urodził się 8.04.1911 roku i cała czwórka urodziła się w Świętne i tam też 3 braci dziadka jako dzieci poumierali - udało mi się uzyskać skany aktów
urodzeń i zgonów z Archiwum w Gnieźnie jednak ani w USC Wilczyn ani w parafii Wilczyn nie ma aktu ślubu moich pradziadków bo jak mi powiedziano pomimo, że tam mieszkali mogli ślub brać gdzie w innej miejscowości JAK KTOŚ Z RODU KIELISZKÓW MIESZKA JESZCZE W TAMTYCH STRONACH A PRAWDOPODOBNIE MÓJ PRADZIADEK MIAŁ RODZEŃSTWO bo w trakcie szukania w Gnieźnie natrafiono jeszcze na inną osobę o tym samym nazwisku i też tam mieszkającą prosiłabym o kontakt można mnie znaleźć na naszej klasie byłabym wdzięczna, JA TYLKO CHCĘ STWORZYĆ
DRZEWO I PRZEKAZAĆ JE MOIM DZIECIOM!!!

Re: POSZUKUJĘ AKT ŚLUBU

24 lis 2013, 15:14

Jeżeli znajdziesz akt zgonu prabaci Franciszki z d. Synoradzkiej to powinno być tam zapisane gdzie się urodziła.
Śluby zawierano z reguły w parafii panny młodej i tam powinnaś szukać.

Wojtek

p.s. Na tym forum panuje zwyczaj podpisywania swoich postów

Re: POSZUKUJĘ AKT ŚLUBU

24 lis 2013, 21:34

jestem w posiadaniu odpisu aktu zgonu prababci i aktu zejścia pradziadka i tak jak Pan pisze szukałam właśnie w parafii wtedy Wilcza Góra obecnie parafia Wilczyn jak i w USC Wilczyn ale proboszcz tamtejszej parafii powiedział, że jego poprzednik przekazał akta do 1945 roku do archiwum w Gnieźnie gdzie tylko odnalazłam akty urodzenia i zgonu ich dzieci i nic poza tym a Pani w urzędzie przeszukała dla mnie lata od 1900 roku do 1911 tzn do narodzin mojego dziadka i też nic nie znalazła. Pradziadek urodził się też w tamtych stronach bo w Świętne i akt który posiadam był sporządzony w USC Wilczyn a imiona ojca nie podano a matki to Marianna, z kolei w odpisie aktu zgonu mam podane imiona rodziców tj. Walenty Synoradzki i Anastazja. Wiadomo też żę z kserokopii można dowiedzieć się więcej niż z odpisu ale usc w Bydgoszczy, gdzie zmarła prababcia wydają tylko odpisy. Pani w usc Wilczyn powiedziła mi również że pomimo iż urodzili się i mieszkali tam gdzie wymieniłam to nie znaczy,że musieli brać tam ślub. Niestety nie mam możliwości jechać w tamte strony osobiście i nawet prosiłam o pomoc szwagierkę, która jest pracownikiem archiwum w Poznaniu i niestety stoję z szukaniem w miejscu. Bardzo dziękuje Panu za pomoc ale na tym etapie już zrobiłam co mogłam. Beata Hordych

Re: POSZUKUJĘ AKT ŚLUBU

24 lis 2013, 23:26

W zasadzie masz pewność, że byli małżeństwem co wynika z aktów urodzenia dzieci. Jeżeli znasz ich daty i miejsca urodzenia to możesz dalej szukać przodków. Trudno , nie będziesz miała aktu ich ślubu, ale to nie przeszkodzi w ustalaniu dalszych przodków.
Jeżeli w akcie urodzenia nie ma podanego ojca to znaczy, że był on nieznany. Takie sytuacje również wtedy się zdarzały.

Wojtek

Re: POSZUKUJĘ AKT ŚLUBU

24 lis 2013, 23:37

Proszę wejść w bazę "Projekt Poznań" tam znajdziesz trzy pokolenia Synoradzkich i jest też Józef Kieliszek z Bronislawą Tomaszewską -ślub Wilczyn 21/1883.Mągą oni być rodzicami Władyslawa
Elżbieta

Re: Poszukuję akt ślubu

25 lis 2013, 00:07

Jest skan aktu ślubu 21/1883 par. Wilczyn http://www.szukajwarchiwach.pl/54/827/0 ... /#tabSkany
Ślubujący Kieliszek Józef urodził się i mieszkał w Kolonii Świętne.
Był synem (jeżeli dobrze odczytuję nieżyjącego już Marcina i żyjącej Marcjanny z Muszyńskich)
Jeżeli to byłby ten ślad to może szukaj dalej - najpierw aktu urodzenia Władysława - w AP w Koninie.

Pozdrawiam
Danuta
Odpowiedz