Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Śmigiel

28 lis 2013, 13:42

Szukam informacji o Feliksie Śmigiel urodzonym w Koźle (1842 rok) niedaleko Szamotuł,prawdopodobnie parafia Otorowo oraz o jego ojcu Wawrzyńcu i dzieciach Wawrzyńca.

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 13:57

Proponuję zajrzeć do Poznań Project, znajdziesz tam wpis o ślubie Felixa a w BASI są skany Otorowa.
Powodzenia.

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 19:05

Jolanda napisał(a):Proponuję zajrzeć do Poznań Project, znajdziesz tam wpis o ślubie Felixa a w BASI są skany Otorowa.
Powodzenia.


Wszystko co tam mogłem znaleźć już znalazłem.Skany USC Otorowa są od bodajże 1885 roku,a mnie chodzi o lata wcześniejsze.Poza tym może ma ktoś coś z parafii Otorowo, zwłaszcza z lat wcześniejszych.

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 19:24

Pozostaje wizyta w archiwum,skoro nie ma dostępnych skanów.
W Archiwum Państwowym w Poznaniu znajdują się księgi z parafii katolickiej w Otorowie od 1818,wcześniejsze w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu.
Tutaj link do zasobu AAP
http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php
Przy kilku ślubach z parafii Otorowo z nazwiskiem Smigiel istnieją komentarze z podanym mailem do kontaktu
Parafia katolicka Otorowo, wpis 19 / 1829

Simon Smigiel (26 lat)
Antonina Kasprzonka (20 lat)
Bogdan Welka (e-mail: bogdan@welka.pl):W naszym drzewie.
(27-08-2010) - http://welka.pl


P.S.Mamy taki zwyczaj na forum,że podpisujemy swoje posty.

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 21:14

Przepraszam za moje faux pas.Adres mailowy na który jest odnośnik nie odpowiada niestety.Terminy w Archiwum Archidiecezjalnym są zajęte na kilka miesięcy naprzód a ja nie mieszkam w Wielkopolsce.
Pozdrawiam
Piotr Śmigiel

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 21:51

"Zajęte na kilka miesięcy na przód"-skąd takie informacje?Dzwoniłeś i usłyszałęś odpowiedz,że są zajęte?Z tego,co wiem ostatnio łatwiej się umówić,wystarczy zadzwonić a na pewno miejsce w odpowiednim terminie się znajdzie.Ostatnio temat czytników w AAP
viewtopic.php?f=2&t=618&start=660

A na stronie rodziny Welka znalazłam kontakt
http://welka.pl/suggest.php?page=

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 22:04

Dziękuję za pomoc.Już napisałem maila i mam nadzieję,że dostanę odpowiedź

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 22:26

Witam!
W moim drzewie genealogicznym pojawia się nazwisko Śmigiel. 7 lutego 1908 roku w Kruszwicy odbył się ślub Józefy Witczak (ur. 22.01.1884, Frydrychowo) z Tomaszem Śmigiel (ur. 1882). Wiem tylko, że dwójka ich dzieci (Stanisław i Bronisława) zmarły krótko po urodzeniu (odpowiednio 1909 i 1910 roku). Nic więcej na ten temat nie wiem. Nie wiem czyim synem był Tomasz.

Pozdrawiam

Krzysztof Szwarc

Re: Śmigiel

28 lis 2013, 23:51

Mieszkam poza wielkopolską i nie odwiedzam często AA. Zamawiam mikrofilmy z AP do archiwum znajdującego się w najbliższej miejscowości mojego miejsca zamieszkania. Płacę tylko koszt przesyłki w obie strony. Ostatnio płaciłam 15 zł. Na przejrzenie wszystkich zamówionych lat mam 2-4 tygodnie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że są to tylko kopie ale zawsze coś. Lepiej dojechać 40 km niż 300 :?

Re: Śmigiel

29 lis 2013, 14:49

diks2 napisał(a):Witam!
W moim drzewie genealogicznym pojawia się nazwisko Śmigiel. 7 lutego 1908 roku w Kruszwicy odbył się ślub Józefy Witczak (ur. 22.01.1884, Frydrychowo) z Tomaszem Śmigiel (ur. 1882). Wiem tylko, że dwójka ich dzieci (Stanisław i Bronisława) zmarły krótko po urodzeniu (odpowiednio 1909 i 1910 roku). Nic więcej na ten temat nie wiem. Nie wiem czyim synem był Tomasz.

Pozdrawiam

Krzysztof Szwarc


Na dzisiaj nie widzę powiązania między moją rodziną a Śmiglami z okolic Kruszwicy.Ale dziękuję za wiadomość
Pozdrawiam
Piotr Śmigiel

Re: Śmigiel

02 gru 2013, 20:38

Piotrze.
Wawrzeniec Śmigiel ur.7.09.1848 w Krzeszkowice-Otorowo , s. Pawła ur.1792 jak wyżej i Maryanny z d. Siemieniak ur. 1809 Otorowo lub okolice.

Re: Śmigiel

03 gru 2013, 20:38

Tad napisał(a):Piotrze.
Wawrzeniec Śmigiel ur.7.09.1848 w Krzeszkowice-Otorowo , s. Pawła ur.1792 jak wyżej i Maryanny z d. Siemieniak ur. 1809 Otorowo lub okolice.


Dziękuję za odpowiedź ale podejrzewam,że nie o tego Wawrzyńca chodzi.Feliks Śmigiel syn Wawrzyńca urodził się w 1842 roku,więc był starszy od tego Wawrzyńca o którym mi napisałeś
Odpowiedz