Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Dolsk Stęszew Buk Czempiń

06 wrz 2008, 10:43

Witam szukam osoby która ma dostęp do ksiąg z tych parafi lub do jakiś spisów z nich. Za pomoc z góry dziękuję.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

06 lip 2009, 18:08

Witaj Bartoszu!
Oj tak.W Buku byli Stróżykowie.obecnie nie mam zbyt dużo czasu,ale gdy będę na plebani nie zapomnę o tym nazwisku.
Sam mam w rodzinie Stróżyków,ale z okolic Wielichowa.
Pozdrawiam: Krzysztof Nadobnik Buk

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

07 lip 2009, 15:04

Witam dziękuję za odpowiedź i czekam na jakieś informacje pozdrawiam

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

07 lip 2009, 19:10

Witam
Krzysztofie, czy mogę dołączyć się z prośbą odnośnie Buku, jak mógłbyś zwrócić uwagę na nazwisko Bukowian? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Marianna.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

07 lip 2009, 21:07

Witaj Marianno!
Mam tylko nadzieje,że chodzi o ten sam Buk k/ Poznania.Jeśli tak to nie ma sprawy,na pewno nie zapomnę.
pozdrawiam: Krzysztof.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

26 lip 2009, 12:30

Bartoszu!
Do tej pory mam tylko dane z cmentarzy o Stróżykach.
Czy to Ci przesłać,czy jesteś już w ich posiadaniu?
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

26 lip 2009, 14:17

Witam jeśli chodzi o Buk i pochodzenie mojej rodziny to wiem tylko tyle że w 1859r urodził się tam mój praprapradziadek Antoni Stróżyk który potem przeniósł się do Stęszewa z żoną Praksedą z Hanczewski. Jego rodzice Jan i Katarzyna z łysiaków myślę że mieszkali do Końca życia w Wojnowicach parafia Buk i na ich aktach zgony mi zależy żeby szukać dalszych informacji w Archiwum w Poznaniu. Może wybierasz się tam?

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

26 lip 2009, 14:18

co do tych danych :) to możesz mi je podesłać mogą się przydać

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

19 lis 2015, 00:54

Miejscowości Dolsk, Mosina, Stęszew, Czempiń, Dymaczewo Stare i Nowe, Poznań, gdzie (i czy są wgl) wynajdę akty urodzeń i ślubów sprzed 1875 i 1840 roku?

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

19 lis 2015, 09:17

Najprościej dostępność metryk z tych parafii i lat, sprawdzić w AAP (http://aap.poznan.pl/), "Bazy danych > Księgi metrykalne". Duża część duplikatów ksiąg z tych parafii jest już zeskanowana i dostępna w SzwA i BASIA.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

19 lis 2015, 12:15

Jeżeli znalazłem w księgach metrykalnych, że taka baza danych istnieje, ale na SzwA nie ma tej jednostki i skanów to muszę się udać do AAP i mi udostępnią ją do wglądu?

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

19 lis 2015, 17:20

Tak właśnie należy zrobić. W grę wchodzi również Centrum Historii Rodziny (Mormoni) we Wrocławiu i Warszawie. Mają podobny zakres archiwaliów.

Re: Dolsk Stęszew Buk Czempiń

20 lis 2015, 01:19

Dziękuję za informacje. A czy wie Pan może jak stoi finansowo taka operacja?
Odpowiedz