Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

04 gru 2013, 13:58

Witam serdecznie,

Ostatnio w kręgu moich zainteresowań znalazła się rodzina Bednarczyków z Radomicka i Dłużyny. Zanim udam się do leszczyńskiego i poznańskiego archiwum chciałem zapytać czy wśród szanownych Bywalców forum nie ma kogoś kto przetarł już szlak z aktami z tych dwóch parafii. Mój pradziadek Czesław Bednarczyk ur. w Radomicku w 1889 r. ze Szczepana i Anastazji Skrzypińskiej miał liczne rodzeństwo /12/ z którego to powstała spora rodzina. Poszukuję wszelkich informacji o Szczepanie Bednarczyku. Według rodzinnych przekazów pojawił się w Radomicku z okolic Łodzi ale czy na pewno? W akcie urodzenia jego syna Czesława wskazano, że Szczepan był chałupnikiem i kramarzem. Na stronach projektu - Poznań znalazłem jednak kilku Bednarczyków w samym Radomicku. Podejrzewam więc że i mój prapradziadek też stąd się wywodził. Może ktoś mógłby mi pomóc, właściwie nakierować?

Pozdrawiam Paweł

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

04 gru 2013, 16:23

Pawle, AP Leszno posiada księgi meldunkowe z Radomicka - tam powinna być informacja skąd przybył Szczepan Bednarczyk. No i jeśli do śmierci mieszkał w Radomicku, to akt zgonu też może być w AP Leszno :) (chyba że umarł po 1912 r. - to będzie jeszcze w USC)

Księgi meldunkowe z Dłużyny także znajdziesz w leszczyńskim archiwum :D

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

08 gru 2013, 00:24

Alicjo! jestem zainteresowana księgami meldunkowymi a może raczej Listami Dusz jak to kiedyś nazywano
parafii Dłużyna rok 1828 czy może znajdują się w zasobach Arch.w Lesznie
Weszłam na stronę AP Leszno ale nie mogłam nic znależc w tym temacie.
Parafia katolicka Dłużyna, wpis 6 / 1828 zgodność: Panna młoda: 100%
Joseph Ciesielski (32)
Anna Hofmanowa?? z domu Sępińska (24) Dodatkowe informacje: vidua
Mam ten akt ślubu ale poszukuje dalszych informacji na temat Anny Hofman z d.Sępińska-
to siostra mojego 2xpradz.Walentego.
Proszę o informacje

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

08 gru 2013, 20:43

Haniu, najstarsze księgi dusz z Dłużyny nie mają określonych dat skrajnych, bo bardzo ciężko to ustalić. Mogę jedynie napisać, że początek, to będą lata z pierwszej poł. XIX w.
A czy owa para młoda pochodziła z Dłużyny?

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

08 gru 2013, 21:33

Alicjo! W akcie ślubu jest zapis Anna z Sokołowa i Józef Ciesielski z Sokołowa.
Obecnie ta wioska nazywa się Sokołowice i była własnoscią Andrzeja
Skarżyńskiego gdzie brat Anny Walenty był ekonomem.
Może jest w AP Leszno lista dusz z Sokołowa(Sokołowice). Poszukuje
również z tych stron listy dusz z Żakowa lub Zakrzewa nazwisko Sarnecka Kornela
ślub w Goniembicach w 1828 z Walentym Sępińskim.

Pozdrawiam

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

10 gru 2013, 18:34

Niestety, w AP Leszno nie ma ksiąg dusz z Sokołowa :(

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

10 gru 2013, 21:26

Alicjo! dziekuje

Re: Bednarczyk Radomicko, Dłużyna

15 paź 2017, 16:22

jeśli temat jeszcze aktualny, to takie coś istnieje https://drive.google.com/file/d/0Bz5V1R ... x5bWs/view
Odpowiedz