Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wincenty Plich Poznań

06 gru 2013, 11:16

Dzień dobry,

poszukuję informacji dotyczących mojego prapradziadka Wincentego Plicha. Urodzony 1876 w Tarnowie pod Poznaniem, zmarł w Poznaniu 31 maja 1938 w Poznaniu. Pochowany na cmentarzu Świętomarcińskim.

Pradziadek mieszkał na Św. Marcinie, gdzie miał piekarnię - był mistrzem cukiernictwa. Wcześniej piekarnię miał na ulicy Piekary. Znalazłem w przedwojennej prasie kilka ogłoszeń dotyczących poszukiwania uczniów itd.

Udało mi się znaleźć również krótką wzmiankę po śmierci dziadka z czerwca 1938 roku - pismo Orędownik. Co mnie najbardziej zainteresowało - z notatki tej wynika, że dziadek był członkiem Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego im. Paderewskiego. Niestety jego nazwiska nie ma w bazie nazwisk powstańców. Zastanawiam się czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia czy dziadek brał udział w Powstaniu, sama notatka to trochę mało...

Z góry dziękuję za wskazówki.

Adam

Re: Wincenty Plich Poznań

06 gru 2013, 14:07

Witaj Adamie,
ja miałam informację o tym, że pradziadek był powstańcem tylko z jego nekrologu. Aby to potwierdzić, napisałam maila do CAW (Centralne Archiwum Wojskowe). W odpowiedzi (błyskawicznej) dostałam informację, że rzeczywiście Ludwik Kierejewski znajduje się liście powstańców, ale bliższych informacji nie można na razie uzyskać, ponieważ w Archiwum do końca 2014 r. prowadzony jest remont.

Kasia z Kierejewskich

Re: Wincenty Plich Poznań

06 gru 2013, 20:03

Dziękuję spróbuję. Wiem jednak, że nazwiska pradziadka nie ma wśród 30 tysięcy nazwisk powstańców, ale napiszę.

Adam
Odpowiedz