Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Groby Krysmańskich

11 gru 2013, 18:42

Witam.
Mam trochę nietypową prośbę. Jakiś czas temu natknęłam się w internecie na stare groby Krysmanskich. Trochę czasu minęło i dowiedziałam się, że moja prababcia była z domu Krysmańska. Próbowałam znaleźć w internecie te groby, ale nie znalazłam. Nie pamiętam jaka to była miejscowość, wiem, że były dość stare i ktoś o nie dbał. Może ktoś się natknął na groby o nazwisku Krysmanski.
Pozdrawiam Maria M.

Re: Groby Krysmańskich

12 gru 2013, 18:25

Witam,

Dokładnie nie pamiętam, ale mogę wskazać kierunek poszukiwań - prawdopodobnie będzie to jeden ze starych cmentarzy ewangelickich między Ostrowem Wlkp. a Ostrzeszowem.

Pozdrawiam. Paweł

Re: Groby Krysmańskich

12 gru 2013, 19:51

To by pasowało, bo moi przodkowie właśnie z tych stron pochodzą, tylko jak to poszukac?
Pozdrawiam Maria M.

Re: Groby Krysmańskich

16 gru 2013, 19:57

Krysmańscy mieszkali w Kaliszkowicach Kaliskich lub Urlikenfeld ( obecnie Rekinice) , napewno do końca II wojny . To nazwisko natrafiłem w Basia ( Grabów powiat Ostrzeszów )
Pozdrawiam Krzysztof

Re: Groby Krysmańskich

22 gru 2013, 08:32

Jeżeli Kaliszkowice Kaliskie są gdzieś nie daleko Kaliszkowic Ołobockich, to być może to rodzina. Moja rodzina właśnie stamtąd pochodzi. Krysmańscy tam mieszkali, mieli gospodarstwo rolne. Niewiele wiem o nich, właściwie tylko tyle. Jeszcze zanim dowiedziałam się, że to moja rodzina widziałam grób Krysmańskich w internecie, stary ale zadbany. Teraz chętnie bym go baczniej obejrzała, ale jakoś nie mogę znaleźć. Szkoda.
Pozdrawiam Maria M.

Re: Groby Krysmańskich

22 gru 2013, 08:51

Witam
Marysiu, Krysmańscy mieszkali w Granowcu. Przed 1932 rokiem miejscowość położona była w powiecie odolanowskim, w latach 1975-1998 w województwie kaliskim, w latach 1932-1975 i od 1999 w powiecie ostrowskim. Możesz zobaczyć w kartach meldunkowych:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Groby Krysmańskich

23 gru 2013, 21:20

Kaliszkowice Kaliskie i Kaliszkowice Ołobockie graniczą ze sobą , wiem gdzie znajduje się ten cmentarz , postaram się zrobić fotki i wyślę Tobie z tym że przy okazji jak będę tam w pobliżu .
Pozdrawiam ! Krzysztof
Odpowiedz