Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam krewnych

04 paź 2008, 13:16

Serdecznie witam :!:
Szukam osób, które miały krewnych o nazwisku :Franciszek Nawrocki, Jan Nawrocki, Stanisław Nawrocki, Marianna Ratajczak, Stanisława Gremplewska, Szlakowski, Kromarczyk, Michalina Gruszczyńska, Małgorzata Ryszliowska, Małgorzata Wyszkowska, Cecylia Rurek(Kurek?). Osoby wymienione, w dziewiętnastym i początkach dwudziestego wieku, mieszkały w Kostrzyniu Wlkp , Pobiedziskach,Sulmierzycach lub w okolicach tych miast.
Pozdrawiam :D
Adam Nawrocki

Re: Szukam krewnych

23 wrz 2012, 07:32

AdamNawrocki napisał(a):Serdecznie witam :!:
Szukam osób, które miały krewnych o nazwisku :Franciszek Nawrocki, Jan Nawrocki, Stanisław Nawrocki, Marianna Ratajczak, Stanisława Gremplewska, Szlakowski, Kromarczyk, Michalina Gruszczyńska, Małgorzata Ryszliowska, Małgorzata Wyszkowska, Cecylia Rurek(Kurek?). Osoby wymienione, w dziewiętnastym i początkach dwudziestego wieku, mieszkały w Kostrzyniu Wlkp , Pobiedziskach,Sulmierzycach lub w okolicach tych miast.
Pozdrawiam :D
Adam Nawrocki

Witam
Parafia katolicka Poznań - Św.Wojciech [Posen-St.Adalbert], wpis 12 / 1875 zgodność: Pan młody: 100%

Stanislaus Nawrocki (23) ojciec: Valentinus, matka: Francisca Andrzejewska
Marianna Kuzek (20) ojciec: Jacobus, matka: Marianna Frąckowiak

Urząd stanu cywilnego Piątkowo [Schönherrnhausen], wpis 6 / 1875 zgodność: Pan młody: 67%

Stanislaus Nawroski (22) ojciec: Valentin Nawroski, matka: Franziska Andrzejewska
Marie Kurek (25) ojciec: Jacob Kurek, matka: Marie Frąkowiak
To Ta sama para na 100% mimo, że jest różnica w nazwisku i wieku.

Re: Szukam krewnych

23 wrz 2012, 11:00

Nawrocki Stanisław rodz.Walenty Nawrocki Franciszka Andrzejewska ur.1852 akt40 Kostrzyn
Nawrocki Kazimierz rodz.Walenty Nawrocki Franciszka Andrzejewska ur.1855 akt18 Kostrzyn
Nawrocka Antonina rodz Walenty Franciszka Andrzejewska ur1849 akt27Kostrzyn

Nawrocka Antonina lat 3 i1/2 zm.na cholerę rodz.Walenty Franciszka Andrzejewska Kostrzyn 1852 akt78
Nawrocka Franciszka lat 60 z d Andrzejewska zm. Kostrzyn 1884 akt52
Nawrocka Marianna lat48 rodz Walenty Franciszka Andrzejewska zm.Kostrzyn 1896 akt 18
Nawrocki ur nieżywe rodz Jan Stanisława Gremplewska Kostrzyn 1915 akt52

Re: Szukam krewnych

24 wrz 2012, 22:28

Serdecznie witam :P
Dziękuję za zamieszczone informacje, z których jedna napewno dotyczy moich przodków.
Jan Nawrocki i Stanisława Gremplewska to moi dziadkowie. Pozostałe osoby jeszcze nie dopasowałem do mojego drzewa. Będę wdzięczny jeśli jeszcze jakieś dane osób o tym nazwisku znajdą Panie i zechcą przesłać.
Z poważaniem
Adam

Re: Szukam krewnych

24 wrz 2012, 22:58

Stanisława Gremplewska ur.23.3.1876 Kostrzyn córka niezamężnej Agnieszki Gremplewskiej akt146/1876
Gremplewska Stanisława lat4 rodz NN Agnieszka Gremplewska zm.Kostrzyn 1880 akt30

Re: Szukam krewnych

27 wrz 2012, 17:40

Witam :P
Dziękuję za informację, to spore uzupełnienie mojego drzewa.
Jeżeli można, z jakiego źródła uzyskała Pani te dane, a może jest w nim data śmierci Stanisławy?
Natomiast, jeśli chodzi o nazwiska, na temat których poszukuje Pani informacji, dużo jest ich w Poznan Projek (http://poznan-project.psnc.pl/.
Adam

Re: Szukam krewnych

27 wrz 2012, 18:36

W Pobiedziskach przed wojną i krótko po wojnie Nawrocki miał rzeźnictwo , potem zakład zabrało mu panstwo.Miescił sie na rogu dzisiejszej Kazimierza Odnowiciela i Władysława Jagiełły.Budynki stoją do dziś.

Re: Szukam krewnych

29 wrz 2012, 11:36

AdamNawrocki napisał(a):...
Jeżeli można, z jakiego źródła uzyskała Pani te dane, a może jest w nim data śmierci Stanisławy?
Natomiast, jeśli chodzi o nazwiska, na temat których poszukuje Pani informacji, dużo jest ich w Poznan Projek (http://poznan-project.psnc.pl/.
Adam

Datę śmierci Stanisławy podałam w poprzednim poście. To dziecko.
Wszelkie informację czerpię właśnie z Poznan Project i BASI oraz z Geneteki na stronie http://www.genealodzy.pl. Oczywiście sporo danych uzyskałam dzięki bezinteresownej serdecznej pomocy koleżeństwa z naszego WTG. Proszę zajrzeć do BASI-tam jest więcej Gremplewskich i Nawrockich i może Pan znajdzie też swych krewnych. Poza tym można samemu poszperać w archiwach on-line ZOSIA.

Nawrocki: Szukam krewnych

29 gru 2012, 22:12

Witam
Ja też poszukuję przodków o nazwisku Nawrocki.

Wojciech Nawrocki urodzony około 1826, niestety jeszcze nie udało mi się ustalić miejscowości.

Pozdrawiam
Michał

Re: Szukam krewnych

31 gru 2012, 14:06

Witam Panie Michale..
W moim drzewie nie ma Wojciecha (może będzie?). Moi przodkowie mieszkali w Pobiedziskach i w okolicy tego miasta i to już w roku 1822. Skąd pochodzą Pańscy przodkowie, może mamy wspólnego przodka?
Życzę owocnych poszukiwań i pomyślności w Nowym Roku 2013.
z poważaniem
Adam Nawrocki

Re: Szukam krewnych

01 sty 2013, 07:46

Witam

Pobiedziska znajdują się dosyć daleko od Benic, gdzie mój przodek ożenił się w 1851. Niestety na podstawie aktu małżeństwa nie jestem w stanie ustalić miejscowości urodzenia.
Czy data 1822 wynika z nieprzeprowadzenia badań z lat wcześniejszych czy z braku informacji o poprzednim miejscu zamieszkania?
Informacje o mojej linii znajdują się w;
viewtopic.php?f=3&t=6011
Pozdrawiam
Michał

Ps. Gorąco polecam dopisanie "mojego" przodka do drzewa przy najbliższej sprzyjającej okazji. :D

Re: Szukam krewnych

01 sty 2013, 13:09

Akt urodzenia z 1903 roku, Siedlec:
Katarzyna Nawrocka, córka Jana i Ewy Marciniec.

Pozdrawiam Marianna.

Re: Szukam krewnych

02 sty 2013, 10:50

Witam
Niestety, w 1822 roku urywają się moje informacje o dalszych przodkach.W akcie małżeństwa jest dużo informacji dotyczących przodków, pod warunkiem jednak, że podane są imiona rodziców ślubujących. Niestety, w moim przypadku podano, że w 1850 roku Jan Nawrocki(28 lat) z Kocanowa (niekoniecznie musiał się tam urodzić) poślubił Michalinę Gruszczyńską (28 lat), stąd prawdopodomny 1822 rok urodzenia obojga ślubujących. Nie podano imion rodziców. Podejrzewam, nie wiem czy słusznie, że , gdy w momencie ślubu rodzic nie żył, to nie podawano jego imienia.
Pozdrawiam
Adam

Re: Szukam krewnych

09 sty 2013, 20:25

Serdecznie witam

Imię i nazwisko mego dziadka: Franciszek Nawrocki. Podobno się urodził w Poznaniu (1872) ale nie jestem tego pewien bo oprócz jednego dokumentu to brak innych danych potwierdzających. Zmarł w 1937 r. na Żoliborzu (Warszawa) 1937 r. Pochowany został pod nazwiskiem Lubicz-Nawrocki.

Gdyby mój Dziad to ta sama osoba którego Pan szuka, to proszę uprzejmie mnie zawiadomić. Bardzo dziękuję.
Z poważaniem, Krzysztof Lubicz-Nawrocki

Re: Szukam krewnych

11 sty 2013, 12:02

Witam,
Niestety, mój przodek Franciszek Nawrocki urodził się 12.08. 1852r w Pobiedziskach.
Nie mniej za kontak dziękuję, a jeśli znajdzie Pan jakieś informacje o Nawrockich z okolic Pobiedzisk, proszę o kontakt.
Przy okazji, w latach pięćdziesiątych XX w, w Poznaniu dzelnica Winiary, mieszkał Stanisław Nawrocki, który miał trzech synów : Mieczysława, Sylwestra i trzeciego niestety nie pamiętam. Może wie Pan coś na temat tych osób?
Z poważaniem
Adam Nawrocki

Re: Szukam krewnych

11 sty 2013, 12:19

Witam Pani Marianno,
Dziękuję za informację, ale Katarzyny, przynajmniej narazie, nie mam jak połączyć z moim drzewem.
Z poważanie
Adam Nawrocki

Re: Szukam krewnych

11 sty 2013, 14:53

Dziękuję Panu za odpowiedz i za informacje. Na wstępie musze powiedzieć ze przypuszczałem ze bedzie malo prawdopodobne ze nasi przodkowie Franciszkowie Nawroccy to beda jedna i ta sama osoba, i tak sie złożyło! Niestety, zaglądając wczoraj do genealodzy.pl, szybko sie zorientowałem ze nie brak Franciszków Nawrockich bo jest ich mnóstwo.

Nie mogę z pewnością niestety powiedzieć że moj przodek, Franciszek Nawrocki, urodził sie w Poznaniu bo to było zaznaczone tylko w jednym dokumencie którego posiadam. Z tego co wiem, moj przodek, Franciszek, miął trzy siostry -- Bronislawe, Janine, i Haline. Nie wiem kiedy sie urodzily.

Proszę Pana, niestety, nie wiem nic na temat Stanisława Nawrockiego z Poznania o którym Pan wspomina, i jego trzech synów, ale sie porozglądam się. Może sie tak złoży ze Stanisław był spokrewniony z jednoma z trzech sióstr mego Dziadka.

Z poważaniem, Krzysztof Nawrocki

Re: Szukam krewnych

30 lip 2015, 18:23

Serdecznie witam,
również w mojej rodzinie występują Nawroccy moja prababcia to Jadwiga Masłowska z dm Nawrocka ur. 30.07. 1895 niestety bez miejsca urodzenia. Przeglądając zdjęcia natknęłam się również na zdjęcie , które było podpisane Maks Nawrocki oraz zdjęcie nawrockich z Grodziska Wlkp niestety bez imion. Najbardziej ciekawa jest zachowana kartka pocztowa z informacją o śmierci Stanisławy która została pochowana w 1976 roku również z Grodziska Wlkp. Być może ktoś byłby wstanie pomóc

Z poważaniem Joanna L.

Re: Szukam krewnych

31 lip 2015, 21:04

Witam Panią,
Niestety nie mogę Pani pomóc, gdyż moi przodkowie pochodzą z okolic Kocanowa, Pobiedzisk, a są to miejscowości znacznie oddalone od Grodziska Wkpl.
Proszę poszukać na www.szukajwarchiwach.pl, może tam znajdzie Pani coś na temat swoich krewnych.
Z poważaniem
Adam Nawrocki

Re: Szukam krewnych

03 paź 2016, 14:52

Witam,

Pierwsi teściowie mojego dziadka, to Ignacy Rurek i Maria zd. Gremplewska. Rodzicami Ignacego mogli być Jan Gurbada i Anna Rurek-Gurbada. Rodzicami Marii Gremplewskiej byli Andrzej Gremplewski i Anna Nowak.

Pozdrawiam

Paweł Ławniczak

Re: Szukam krewnych

04 paź 2016, 20:57

Witam,
Dziękuję za informację, ale z mojej linii to Michał Gremplewski i Anna Nowicka Stęszewko.
Pozdrawiam
Adam Nawrocki
Odpowiedz