Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Trzybiński Jakub

01 sty 2014, 20:46

Witam serdecznie

Poszukuję aktu urodzenia mojego praprapradziadka Jakuba Trzybińskiego, który przyszedł na świat ok. 1819 roku. W 1845 r. wziął ślub w Parafii Objezierze:

Parafia katolicka Objezierze, wpis 4 / 1845
· Jacobus Trzybiński (26 lat) 100%
· Francisca Kaczmarzanka (23 lat)

Przeszukałem już wiele okolicznych parafii, lecz bez rezultatów. Piszę z nadzieją, że może ktoś z Was zetknął się z nim w czasie poszukiwań genealogicznych. Jakuba szukam już tak długo, że zaczął mi się śnić po nocach :)

Pozdrawiam,
Piotr

Re: Trzybiński Jakub

02 sty 2014, 15:52

Witaj Piotrze!

Sprawdz ,może to twój poszukiwany Jakub?
Lubosz ,leży koło Pniew i blisko Opalenicy a do Objezierza 48 km.
http://www.basia.famula.pl/

Lubosz pow.Międzychód (par. rzymsko-katolicka) -
akt urodzenia/chrztu, 13 wrzesień rok 1811

Jakob
, rodzice: Jan Trzybiński , Maryanna Musiałka ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Jakob Musielak
Ignacy Zaraś

Archiwum Państwowe w Poznaniu
3377/6/1, skan 48

http://szukajwarchiwach.pl/53/3377/0/6/ ... yvreyrW9hg

Pozdrawiam
Ela

Re: Trzybiński Jakub

02 sty 2014, 16:48

Witaj Elu!

Analizowałem już wcześniej ten akt urodzenia, lecz wydaje mi się, że różnica wieku jest zbyt duża. Wtedy to, w chwili zawarcia małżeństwa, Jakub miałby 34, a nie 26 lat.

Niemniej, dziękuję za odpowiedź


Pozdrawiam,
Piotr

Re: Trzybiński Jakub

02 sty 2014, 22:34

Witam serdecznie,
Syn zaraził mnie pasją do genealogii. Wiem co tu wyczyniał, ale mam nadzieję, że to nie wpłynie na moje relacje z wami ( Kamil bywa nerwowy:))
Nie udzielam się na forach, bo nie mam takiego doświadczenia jak on. Jestem raczej zwykłym poszukiwaczem ( SZwA, BaSIA, PP ). Wszelkimi innymi sprawami zajmuje się Kamil.

Postanowiłem jednak zarejestrować się tutaj, gdyż nie wiem czy zaglądał Pan na stronę jaką z Kamilem tworzymy.
( www.wielkagenealogia.jimdo.com)

Do czego zmierzam?

Ano do tego, że moja babcia , a Kamila prababcia, Pelagia Rydzińska to córka Joanny zd. Trzybińskiej!
Zajmuję się teraz rodziną Rydzińskich, więc o Trzybińskich Ci za wiele nie powiem.

Jednak z tego co wiem :

Joanna Trzybińska urodziła się około roku 1876 ( najprawdopodobniej w tym właśnie roku). Miała m.in brata Józefa, którego akt narodzin już mamy.
Rodzina zamieszkiwała Chabsko koło Mogilna. A rodzicami Joanny i Józefa byli Józef i Marianna " Kosznicka "
Kosznicka zapisałem w cudzysłowie gdyż tak wychodzi z tłumaczenia, aczkolwiek myślę, że może to być błąd.

Joanna Trzybińska wyszła za mąż za Szczepana Kulczaka rodem z Witkowa lub Trzemeszna ( tu też są spekulacje ).
Jak mówię no, nie poszukiwaliśmy jeszcze przodków z tej rodziny i dlatego informacje są tak nikłe.

Być może Jakub o którym mówisz to również jakiś nasz przodek, nie mogę tego dzisiaj stwierdzić.

Na stronie znajdziesz e-maila do nas. Myslę, że warto utrzymać kontakt.

Być może Ty masz już jakieś inne info? Być może nasi Trzybińscy spod Mogilna to jacyś Twoi krewni?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź w e-mailu.

Jankowski Andrzej

Re: Trzybiński Jakub

12 sty 2016, 21:04

Witam,

Parę dni temu, po 3 latach poszukiwań, udało mi się odnaleźć akt zgonu mojego przodka, Jakuba Trzybińskiego. To dowód na to, że wytrwałe poszukiwania przynoszą w końcu wymierne efekty :) Niestety, zmarł w 1869 roku, więc zabrakło paru lat, aby jego akt zgonu został odnotowany również w USC. W związku z tym nie ma w nim informacji o miejscu jego urodzenia, oraz imion jego rodziców. Nie załamuję jednak rąk, lecz szukam dalej. Jeżeli ktoś z Was, podczas swoich poszukiwań natknąłby się na mojego Jakuba, prosiłbym o kontakt. Jak wynika z aktu zgonu powinien się urodzić ok. 1814 roku, z kolei z aktu małżeństwa można wywnioskować, że w 1819 r. Ta druga data wydaje się oczywiście bardziej prawdopodobna

Jakub i Franciszka Trzybińscy mieli 6 dzieci:

1. Julianna (1848, mąż Marcin Szczepski 1846-?).
2. Piotr (1848, żona Magdalena Jackowska 1852-1899)
3. Stanisław (1851, ż. Magdalena Michalak 1848-?)- moi prapradziadkowie
4. Helena (1858-1895, m. Wojciech Kołdyka 1864-?)
5. Marcin (1860-1944, ż. Magdalena Olejniczak 1864-1943)
6. Anna (1863-?, m. Jakub Brzóska 1861-?)

Jeżeli wśród czytających ten temat, znajdą się potomkowie jednej z tych par, koniecznie proszę o kontakt


Pozdrawiam,
Piotr Trzybiński

Re: Trzybiński Jakub

16 sty 2016, 14:05

Czy Trzybińscy z okolic Wrześni też Cię interesują? Co prawda mam tylko inormacje o rodzicach mojego wuja - Michał i Marianna mieszkali w Racławkach.

Re: Trzybiński Jakub

16 sty 2016, 15:56

Witam,

Na ten moment nie potrafię znaleźć pokrewieństwa z Trzybińskimi z Wrześni i okolic. Moi Trzybińscy pochodzą z okolic Szamotuł i Obornik, część z nich na przełomie XIX I XX wieku osiedliła się w Poznaniu.


Pozdrawiam,
Piotr Trzybiński
Odpowiedz