Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Regina Siełacz z d. Głucha

12 sty 2014, 00:02

Witam,
Poszukuję aktu zgonu mojej praprababki Reginy Siełacz z domu Głucha, która urodziła się w 1830r, zmarła w Młodasku przed lub w roku 1878 (brak skanów z tego roku), żony Franciszka Siełacza. Sprawdziłem akty zgonów 1874-1877 - brak skanu tego aktu. Rocznik 1878 w/g informacji w szukaj w archiwach znajduje się w Koninie.
Przyjmuję, że mogła umrzeć w roku 1878, ponieważ jej mąż w tym roku drugi raz się ożenił. Być może zbyt wczesny ożenek po zgonie pierwszej żony spowodował to, że zmarł jako biedak w obcym domu i zgłaszającą zgon była obca osoba, bo przecież miał dzieci z pierwszego małżeństwa.
Szukam również aktu ślubu cywilnego Franciszka Siełacza (48l.) i Magdaleny Gawlak (53l.). Ślub kościelny był w Ceradzu Kościelnym w 1878 roku (poz.12) - to chyba USC Młodasko?. Być może tam znajdę dane jego rodziców, bo utknąłem w moich poszukiwaniach.
Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Re: Regina Siełacz z d. Głucha

18 sty 2014, 16:37

Witam,
Indeksowałem skorowidz USC Młodasko i znalazłem wpis zgonu mojej praprababki Reginy Siełacz w poz. 1878/20, wiec sprawa jest już nieaktualna, chyba że ktoś ma dostęp do oryginalnego dokumentu, które znajduje się w AP w Koninie i może mi przesłać skan.

Re: Regina Siełacz z d. Głucha

18 sty 2014, 16:57

Witam.
Księgę zgonów USC Młodasko z 1878 roku miałem osobiście w ręku
i znajduje się ona w AP Poznań.
Miejscowości należące do parafii Ceradz Kościelny:
http://www.birchy.com/GenWiki/index.php ... _kirchlich
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: Regina Siełacz z d. Głucha

18 sty 2014, 21:06

Witam,
Masz rację, nie wiem co mi się ubzdurało z tym Koninem. Sprawdziłem w szukaj w archiwach i faktycznie Księga jest w APP, a ja spędziłem tam wiele, wiele dni i nie trafiłem na ten dokument. Muszę tam iść ponownie. Dziękuję za sprowadzenie na ziemię :-)
Odpowiedz