Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Prof.Hasiński

13 paź 2008, 22:48

Poszukuję rodziny prof. Leona Hasińskiego ur.w Pępowie,który w l.1931-1939 był dyr.gimnazjum i liceum w Krotoszynie.Siostra prof.mieszkała w Gnieźnie,nie wiem,jak nazywała się po mężu.Będę wdzięczna za każdy ślad.Barbara

Re: Prof.Hasiński

14 paź 2008, 08:23

Witam.Mam pytanie.Znasz biografię profesora? Mogę Ci ją udostępnić.

Do J.Piętki o prof.Hasińskim

15 paź 2008, 22:59

Jacku,dzięki za odzew.O prof.Hasińskim wiem,że zanim przybył do Krotoszyna,kierował Gimnazjum w Wolsztynie,stąd chyba Twoja o nim wiedza.Mnie interesuje miejsce jego śmierci i czy jest lub był jego grób,jeśli tak,to gdzie.Wiem,że zmarł na wygnaniu w 1943r.Do czego jest mi to potrzebne?Chętnie odpowiem,jeśli napiszesz na adres mailowy:pepowianka wp.pl.Zdziwisz się,bo oprócz zainteresowania osobą prof.Hasińskiego mamy jeszcze coś wspólnego.To nie żart,jestem osobą poważną.Pozdrawiam.Barbara
Nie jestem biegła w obsłudze komp.łatwiej mi kontaktować się przez pocztę.

Re: Prof.Hasiński do J.Piętki

16 paź 2008, 22:21

Jacku,proszę o kontakt na adres mailowy:pepowianka @ wp.pl w sprawie prof.Hasińskiego./Poprzednio zapomniałam o małpie w adresie./Biografią jestem zainteresowana.Barbara

Re: Prof.Hasiński

20 maja 2009, 15:46

Witam!
Tak się składa, że także poszukuję rodziny prof. Leona Hasińskiego. Aktualnie opracowuję biografie członków mojej rodziny, potrzebne mi do napisania mojej pracy magisterskiej, której temat brzmi "Z dziejów rodu Hasińskich" (studiuję historię na UAM).
Uzyskane przeze mnie informacje wskazują iż wspomniany profesor był prawdopodobnie kuzynem mego pradziadka. W związku z tym byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje, które pozwoliłyby mi dotrzeć do jego krewnych, bądź choćby tylko poszerzyć moją wiedzę na temat jego osoby i osób z jego najbliższej rodziny.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję!
Leszek Hasiński

Re: Prof.Hasiński

20 maja 2009, 21:56

Panie Leszku!Witam i cieszę się ze spotkania.Chętnie udostępnię materiały,które posiadam.B.Król

Re: Prof.Hasiński

21 maja 2009, 13:43

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!
Oczywiście chętnie z nich skorzystam... Moja dotychczasowa wiedza o jego życiu opiera się niemal wyłącznie na jego biografii zamieszczonej w książce "Wolsztyńskie gimnazjum i liceum: rys historyczny 1905-1980" i dlatego będę wdzięczny za wszelkie wiadomości na jego temat, które wykraczają poza ten krótki życiorys. Mój adres mailowy to: ldfh.coenaculum@wp.pl.
Pozdrawiam!
L. Hasiński
Odpowiedz