Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Hieronim Piotrowski z Golejewka

16 sty 2014, 19:57

Poszukuję potomków Hieronima Piotrowskiego i Marianny Świtała (ślub w 1888 roku w Golejewku). Podobno miał on 16 dzieci. Jednym z nich jest moja babcia Stanisława.
pozdrawiam Halina

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

17 sty 2014, 10:28

Witam.
Z okolic Golejewka i Słupi Kapitulnej ,w moim drzewie mam
Antoninę Misiek z d. Piotrowska ur.29.05.1865,jej rodzicami byli Sebastian Piotrowski 1820 i Agnes Janaszek 1826.
Pozdrawiam Wojtek

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

17 sty 2014, 19:03

Witam!
Wojtku, Antonina mogła byc kuzynką Hieronima. Rodzicami Hieronima byli Antoni Piotrowski i Marianna Plewka (ślub w 1855 roku w Słupii Kapitulnej).
pozdrawiam Halina

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

23 lip 2015, 15:52

Ja mam rodzeństwo w swoich notatkach. Powinno się przydać.
Hieronim Piotrowski i Marianna Świtała zamieszkali w Góreczki:
synowie:
Florian ur 25. April 1899 Dubin akt 76
Władysław ur 21. September 1892 Dubin akt 153
Antoni ur 24 Oktober 1889 Dubin akt 190

Wejdź na akta Dubina i na 100% znajdziesz więcej rodzeństwa Stanisławy.
Pozdrawiam
Hanna J.

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

24 lip 2015, 12:19

Haniu, bardzo Ci dziękuję za podanie nowego tropu poszukiwań. Nie miałam pojęcia o USC Dubin, szukałam w USC Jutrosin i Miejska Górka. W końcu wybrałam się do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu i tam odnalazłam siedmioro dzieci Hieronima i Marianny. Dzięki Tobie mam już dziesięcioro, a przejrzałam do roku 1900. Jeszcze zostało mi do odszukania sześcioro.
Jeśli ta rodzina jest w kręgu Twoich zainteresowań chętnie udostępnię dane.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Halina

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

27 lip 2015, 10:39

Halinko fakt, że nazwiska pojawiają mi się w moim drzewie. Niejednym zresztą, bo zarówno u mnie w drzewach jak i u męża. Świtała Agnes i Tadeusz Hoffmann nie mogę nigdzie tego małżeństwa znaleźć. Świtała pojawiają się w Smolicach, ale brak internetowego dojścia. Z kolei Piotrowski jest u Becellów. Jak na razie mało powiązania, by pytać o szczegóły, ale jak coś znajdę chętnie się odezwę. Ja jestem takim chomikiem i lubię nazwiska zapisywać w pamięci jeśli może ono pojawić się u mnie ;-) dlatego miałam Twoich Piotrowskich ;-) Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych poszukiwań do usłyszenia - Hanna

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

27 lip 2015, 19:14

Teraz już wiem dlaczego mam nazwisko Piotrowski. Hieronima matka z domu to Marianna Plewka. Są od Plewków. A Eliasze/Heliasze, Hoffmann i Plewki żenili się w swoim kręgu. ;-) Jestem w domu. ;-)
Hanna

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

28 lip 2015, 11:21

Haniu, masz rację. Przeglądam USC Dubin i widzę te powiązania. Zaczynam już jak Ty, robić notatki. Może się komuś przydadzą.
pozdrawiam Halina

Re: Hieronim Piotrowski z Golejewka

28 lip 2015, 12:07

Nawet nie komuś, ale z czasem rodziny i nazwiska wracają... i masz jak znalazł. ;-)
Hanna
Odpowiedz