Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

30 sty 2014, 23:42

Witam,
poszukuję prapradziadka Feliksa Cichego ur. w 2 połowie XIXw. i jego małżonki Anastazji Wuszyńskiej lub ?uszyńskiej.
Mieli kilkoro dzieci: Cecylię (1903), Stanisława (1906) i więcej obecnie nie wiem.
Na starym zdjęciu widnieje podpis "Teofil Cich" - może to brat Feliksa, ale raczej bratanek - wojsko, 1917r. i wygląda bardzo młodo.

Będę wdzięczna za każdą pomoc

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

31 sty 2014, 02:13

Na Poznan Project http://poznan-project.psnc.pl/ jest zarówno Feliks Cichy jak i Anastazja Duszyńska, ale nie razem.
Sprawdź, bo być może oboje owdowieli (co dawniej nierzadko się zdarzało), a zapisu wspólnego ślubu nie zindeksowano (na razie); mogła też księga z danego roku zaginąć...

Gdy oczekujesz pomocy dobrze jest podać mn.w. okolice, w których dana osoba się obracała...

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

31 sty 2014, 17:32

Do roku 1918 Felix na pewno żył (napisał pocztówkę), a Anastazja z tego co wiem przeżyła go, więc może poprostu nie ma ich jeszcze w bazie - a to, co znalazłam nijak mi nie pasuje do nich.

Jeśli iść dalej tropem, że poprawne panieńskie nazwisko matki mojego pradziadka to Duszyńska, to na szukajwrachiwach.pl znalazłam akt urodzenia z Przyrania - koło Kalisza - i jeszcze jeden. Z kolei na jednym z Poznańskich starych cmentarzy znalazłam "namiar" na Anastazję Cichą, ale nie ma zdjęcia grobu i nie wiem nawet czy to ta sama osoba. Jak znajdę link, to dokleję.

Dziękuję za podpowiedź co do miejsc bytowania - Feliks służył w wojsku - nie mam pojęcia w jakim, choć mam sporo zdjęć, jest tam mnóstwo osób w różnych mundurach. Na jednym ze zdjęć pradziadka był podpis "Kalisz", z opowiadań wiem, że to właśnie w Wielkopolsce spędził dzieciństwo, a przybył tu on lub jego przodkowie z ... skądś - nie wiem. Siostra mojego pradziadka Cecylia mieszkała później w Warszawie. Nie wiem co z pozostałym rodzeństwem dziadka i pradziadka.
Mam nadzieję, że małymi kroczkami dam radę.

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

19 lut 2014, 17:53

ania_w napisał(a): Z kolei na jednym z Poznańskich starych cmentarzy znalazłam "namiar" na Anastazję Cichą, ale nie ma zdjęcia grobu i nie wiem nawet czy to ta sama osoba. Jak znajdę link, to dokleję.



Cmentarz Jeżyce, kwatera L, rząd 39, nr 49
http://www.poznan.pl/mim/necropolis/pla ... name=Cicha

Jeśli ktoś miałby możliwość zrobienia zdjęcia grobu, byłabym wdzięczna.

Ania

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

20 lut 2014, 14:21

witam
Mam taka możliwość -jak odnajdę [może nawet dziś ]to dam znać.

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

22 lut 2014, 23:58

witam
ANASTAZJA CICHA --grób bardzo zniszczony-bez oznaczeń.W biurze cmentarza uprzejma osoba podała namiary .Wykonałam kilka fotek.Poproszę o adres e-mail prześlę .Jest zagrożony likwidacją -nieopłacony od 2001.W grobie tym nikt więcej nie leży.Przy okazji nabyłam ciekawą broszurę [bogato ilustrowaną ]i tam znalazłam w wykazie znanych postaci spoczywających na tym cmentarzu : Maksymilian Cichy dr med.lat 56 zm.16-08-1955 czyli ur.1899
(? – 1955-08-19)
kwatera P rz.23 nr 40
Może to też pokrewieństwo? Przy okazji jak będę tam kiedyś ,kliknę fotki.

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

07 kwi 2014, 08:21

Witam,

Maksymilian Cichy to brat mojego pradziadka Jana. Ich rodzice to Klemens i Maria zd. Kajosz. Cała rodzina pochodzi z Bierunia w woj. Śląskim.
Do Poznania wyjechał po II Wojnie Światowej, więc raczej jest mało prawdopodobne by rodziny były spokrewnione.

Pozdrawiam

Re: Anastazja D?uszyńska i Feliks Cichy

10 kwi 2014, 19:57

SabinaK napisał(a):Witam,

Maksymilian Cichy to brat mojego pradziadka Jana. Ich rodzice to Klemens i Maria zd. Kajosz. Cała rodzina pochodzi z Bierunia w woj. Śląskim.
Do Poznania wyjechał po II Wojnie Światowej, więc raczej jest mało prawdopodobne by rodziny były spokrewnione.

Pozdrawiam



Niestety ja nie mogę tego potwierdzić ani wykluczyć, bo utknęłam w poszukiwaniach na moim prapradziadku Feliksie i nie znam jego losów ani pozostałej części rodziny. Dzięki Pani Cecylii mam zdjęcie grobu byćmoże żony Feliksa.

Pozdrawiam.
Odpowiedz