Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

05 lut 2014, 19:28

Witam
Poszukuje informacji na temat rodziny Stodolnych głównie z Biskupice Ołoboczne dawniej Szalone, Ostrowa Wielkopolskiego i Skalmierzyc oraz rodziny Baumann z Soboty koło Rokietnicy.

Pozdrawiam

Przemysław

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

05 lut 2014, 19:47

Witam,

Zacząłbym od "szukajwarchiwach", gdzie znajdziesz skany akt z wybranych lat dla parafii katolickiej w Biskupicach i Ostrowie, jak również z USC Skalmierzyce i Ostrów.

Pozdrawiam. Paweł.

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

05 lut 2014, 19:57

Witam

Nie uściśliłem jeśli chodzi o Stodolnych praktycznie wszystko z wymienionej wyżej okolicy mam przejrzane w "szukajwarchiwach"... szukam osób zainteresowanych tym nazwiskiem i mających jakieś dane , a okolica w której szukam rodziny Baumann jest słabo zdigitalizowana szczególnie zależy mi na parafii Sobota .

Pozdrawiam

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

06 lut 2014, 10:33

Stodolni mieszkają w Lewkowie niedaleko Ostrowa Wlkp.

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

06 lut 2014, 18:37

Moja babcia Józefa Michalak z domu Stodolna ur 08.02.1884 w Śliwnikach k/Skalmierzyc córka Tomasza - ogrodnika w pałacu w Śliwnikach zmarła w 1956 w Strzelnie.

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

06 lut 2014, 19:07

heliodor napisał(a):Moja babcia Józefa Michalak z domu Stodolna ur 08.02.1884 w Śliwnikach k/Skalmierzyc córka Tomasza - ogrodnika w pałacu w Śliwnikach zmarła w 1956 w Strzelnie.


Co nieco miałem w moich zapiskach na temat Stodolnych ze Śliwnik proszę sprawdzić maila może te infomacje będą przydatne.

Pozdrawiam

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

15 lut 2014, 19:57

Również poszukuję informacji o Stodolnych. Pochodzę z Biskupic Ołobocznych i jestem prawnuczką Tomasza Stodolnego. Służę pomocą.

Re: Stodolni okolice Ostrowa i Baumann z okolic Rokietnicy

17 gru 2014, 23:32

Czy chodzi o tę rodzinę:

Józef Bauman, s. Marcina i Franciszki Barłóg, ur. 05.03.1914 Sępno
chrzest: 07.03.1914 Sobota; rodzice chrzestni Szatan [sic!], Marianna Barłóg oboje z Sępna
bierzmowanie: 25.08.1933 Sobota
ślub: 20.11.1938 par. Jana Vianney, Sołacz
żona: Katarzyna Mrówka

Pozdrawiam,
Odpowiedz