Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

12 lut 2014, 22:06

witam
Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć dokumentu urodzenia mojego przodka
Franciszek Klimek ur 1802 r. zm. 1874 r. Durzyn (parafia Kobierno)
nie wiem czy urodził się w Durzynie czy w sąsiednich wioskach
może ktoś ma jakieś informacje na ten temat
pozdrawiam Mariusz
Ostatnio edytowano 15 lut 2014, 15:26 przez Max83, łącznie edytowano 1 raz

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

13 lut 2014, 14:19

Max83 napisał(a):witam
Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć dokumentu urodzenia mojego przodka
Franciszek Klimek ur 1802 r. zm. 1874 r. Durzyn (parafia Kobierno)
nie wiem czy urodził się w Durzynie czy w sąsiednich wioskach
może ktoś ma jakieś informacje na ten temat
pozdrawiam Mariusz


A gdzie dotąd były prowadzone konkretne badania ?

Pozdrawiam

Chrystian

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

13 lut 2014, 15:18

Chrystian Orpel napisał(a):
Max83 napisał(a):witam
Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć dokumentu urodzenia mojego przodka
Franciszek Klimek ur 1802 r. zm. 1874 r. Durzyn (parafia Kobierno)
nie wiem czy urodził się w Durzynie czy w sąsiednich wioskach
może ktoś ma jakieś informacje na ten temat
pozdrawiam Mariusz


A gdzie dotąd były prowadzone konkretne badania ?

Pozdrawiam

Chrystian


Szukałem w biurze parafii Kobierno i w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu - brak wpisu albo nie potrafiłem znaleźć. Chciał bym się dowiedzieć czy Franciszek urodził się w Durzynie i jakich miał rodziców :wink:
pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

13 lut 2014, 16:25

Spójrz na "szukaj w archiwach". Są skany - rocznik 1874 zgonów parafii w Kobiernie. Pod nr 33 znajdziesz Franciszka Klimka, ale zmarł mając 65 lat.

Pozdrawiam. Paweł

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

13 lut 2014, 16:46

Paweł001 napisał(a):Spójrz na "szukaj w archiwach". Są skany - rocznik 1874 zgonów parafii w Kobiernie. Pod nr 33 znajdziesz Franciszka Klimka, ale zmarł mając 65 lat.

Pozdrawiam. Paweł


Dzięki za informację ale nie mogę tego znaleźć może dało by wstawić link? a są tam jakieś informacje o jego rodzicach albo miejscu urodzenia?
pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

13 lut 2014, 16:53

http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3343/ ... RoC0YyPhSQ

Re: Klimek Franciszek parafia Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 15:25

Paweł001 napisał(a):http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3343/0/5.1/90/skan/full/7s85QBJf_PlVRoC0YyPhSQ


witam
Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć dokumentu urodzenia mojego przodka
Franciszek Klimek ur 1802 r. lub 1909 r.; zm. 1874 r. Durzyn (parafia Kobierno)
nie wiem czy urodził się w Durzynie czy w sąsiednich wioskach
może ktoś ma jakieś informacje na ten temat
pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 17:56

Wg "BASIA" wszystkie dzieci Franciszka rodziły się począwszy od 1839 roku we wsi Durzyn. Tam należy więc szukać aktu jego małżeństwa, a może i urodzenia. Akta znajdziesz w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

Pozdrawiam. Paweł

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 19:40

Paweł001 napisał(a):Wg "BASIA" wszystkie dzieci Franciszka rodziły się począwszy od 1839 roku we wsi Durzyn. Tam należy więc szukać aktu jego małżeństwa, a może i urodzenia. Akta znajdziesz w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

Pozdrawiam. Paweł


Tak ślub był w 1832 roku z Durzyna jednak brak wpisu dotyczącego rodziców Franciszka lub miejsca jego urodzenia.
Jeśli ktoś przegląda księgi urodzeń parafii Kobierno z 1802 roku lub 1809 roku i natknął by się na wpis urodzenia Franciszka Klimka (Durzyn) był bym wdzięczny :wink:

pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 21:40

Urodzenia początku 19 tego wieku o ile pamiętam są zachowane w parafii. Z Durzyna do Kobierna chyba nie daleko.

W osiemnastowiecznych (do 1795) ślubach tej parafii nazwisko Klimek nie występuje w tej parafii.


Chrystian

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 21:45

Chrystian Orpel napisał(a):Urodzenia początku 19 tego wieku o ile pamiętam są zachowane w parafii. Z Durzyna do Kobierna chyba nie daleko.

W osiemnastowiecznych (do 1795) ślubach tej parafii nazwisko Klimek nie występuje w tej parafii.


Chrystian


Dziękuję bardzo Chrystian za informację iż z Durzyna do Kobierna jest bardzo blisko jednak wież mi że ja nie mogę się pofatygować na to właśnie probostwo!!!
W archiwum przeglądali te dokumenty jakiś czas temu ale nic nie znaleźli może to nazwisko było inaczej zapisywane?
pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 22:19

[quote="Max83Dziękuję bardzo Chrystian za informację iż z Durzyna do Kobierna jest bardzo blisko jednak wież mi że ja nie mogę się pofatygować na to właśnie probostwo!!!
W archiwum przeglądali te dokumenty jakiś czas temu ale nic nie znaleźli może to nazwisko było inaczej zapisywane?
pozdrawiam Mariusz[/quote]



Może brak nazwiska, lub inne nazwisko ....

Czy wśród chrzestnych dzieci Franciszka Klimka figurują osoby o nazwisku Klimek ?

Chrystian

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 22:30

Mariusz :)
W parafii księgi chrztów są od 1842 roku (jak dobrze pamiętam). Podaj dzieci Franciszka to sprawdzę chrzestnych.

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 22:32

Chrystian Orpel napisał(a):[quote="Max83Dziękuję bardzo Chrystian za informację iż z Durzyna do Kobierna jest bardzo blisko jednak wież mi że ja nie mogę się pofatygować na to właśnie probostwo!!!
W archiwum przeglądali te dokumenty jakiś czas temu ale nic nie znaleźli może to nazwisko było inaczej zapisywane?
pozdrawiam Mariusz




Może brak nazwiska, lub inne nazwisko ....

Czy wśród chrzestnych dzieci Franciszka Klimka figurują osoby o nazwisku Klimek ?

Chrystian[/quote]

Dzieci Franciszka Klimka to
Rozalia 1836
Jan 1839
Marianna 1842
Stanisław 1843
Jakub 1846
Konstancja 1849
Józef 1850
Józefa 1851-1925 moja praprababcia żona Michała Raźniaka, jej ojcem chrzestnym był Stanisław Klimek (więc nazwisko jest)
Jan 1854

W księgach pojawia się też często nazwisko Klimaszek?

Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

15 lut 2014, 22:40

Max83 napisał(a):
Chrystian Orpel napisał(a):[quote="Max83Dziękuję bardzo Chrystian za informację iż z Durzyna do Kobierna jest bardzo blisko jednak wież mi że ja nie mogę się pofatygować na to właśnie probostwo!!!
W archiwum przeglądali te dokumenty jakiś czas temu ale nic nie znaleźli może to nazwisko było inaczej zapisywane?
pozdrawiam Mariusz




Może brak nazwiska, lub inne nazwisko ....

Czy wśród chrzestnych dzieci Franciszka Klimka figurują osoby o nazwisku Klimek ?

Chrystian


Dzieci Franciszka Klimka to
Rozalia 1836
Jan 1839
Marianna 1842
Stanisław 1843
Jakub 1846
Konstancja 1849
Józef 1850
Józefa 1851-1925 moja praprababcia żona Michała Raźniaka, jej ojcem chrzestnym był Stanisław Klimek (więc nazwisko jest)
Jan 1854

W księgach pojawia się też często nazwisko Klimaszek?

Mariusz[/quote]

Proszę o cierpliwość do jutra. W tej chwili nie mam dostępu do danych( korzystam z innego komputera)

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 13:23

Jolanda napisał(a):
Max83 napisał(a):
Chrystian Orpel napisał(a):[quote="Max83Dziękuję bardzo Chrystian za informację iż z Durzyna do Kobierna jest bardzo blisko jednak wież mi że ja nie mogę się pofatygować na to właśnie probostwo!!!
W archiwum przeglądali te dokumenty jakiś czas temu ale nic nie znaleźli może to nazwisko było inaczej zapisywane?
pozdrawiam Mariusz




Może brak nazwiska, lub inne nazwisko ....

Czy wśród chrzestnych dzieci Franciszka Klimka figurują osoby o nazwisku Klimek ?

Chrystian


Dzieci Franciszka Klimka to
Rozalia 1836
Jan 1839
Marianna 1842
Stanisław 1843
Jakub 1846
Konstancja 1849
Józef 1850
Józefa 1851-1925 moja praprababcia żona Michała Raźniaka, jej ojcem chrzestnym był Stanisław Klimek (więc nazwisko jest)
Jan 1854

W księgach pojawia się też często nazwisko Klimaszek?

Mariusz


Proszę o cierpliwość do jutra. W tej chwili nie mam dostępu do danych( korzystam z innego komputera)[/quote]

Jeśli ktoś przegląda księgi urodzeń parafii Kobierno z 1802 roku lub 1809 roku i natknął by się na wpis urodzenia Franciszka Klimka (Durzyn) był bym wdzięczny :wink:

pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 13:36

Po co powtarzać bez przerwy to samo ?

Jeśli ktoś przegląda księgi urodzeń parafii Kobierno z 1802 roku lub 1809 roku i natknął by się na wpis urodzenia Franciszka Klimka (Durzyn) był bym wdzięczny

Chrystian

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 15:10

Chrystian Orpel napisał(a):Po co powtarzać bez przerwy to samo ?

Jeśli ktoś przegląda księgi urodzeń parafii Kobierno z 1802 roku lub 1809 roku i natknął by się na wpis urodzenia Franciszka Klimka (Durzyn) był bym wdzięczny

Chrystian


Dziękuję bardzo za niezwykle krzepiące pouczenia :wink:

pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 19:48

Mariusz, sprawdziłam chrzestnych,to co znalazłam

Marianna 1842 Petrus Dąbroski i Sophia Kuśnierz
Stanisław 1843 Stanisław Urbaniak i Lucia Dąbroska
Jacob 1846 Petrus Dąbroski i Balbina? Urbaniak
Constancja 1849 Stanisław Urbaniak i Petronella Urbaniak
Józef 1850 Petrus Dąbroski i Urbaniak
Jan 1854 Constant. Urbanowicz i Lucia Dąbroska

W parafii Kobierno księgi chrztów są od 1837 roku natomiast śluby 1729-95 i od 1809

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

W szukajwarchiwach chrzty zaczynają się od 1808 roku w AP zatem są to kopie. Najwidoczniej oryginały zaginęły jak również wcześniejsze lata.
Wygląda na to ze nie znajdziesz wpisu z 1802 roku.

Nazwiska Klimaszek nie znalazłam.

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 20:39

Jolanda napisał(a):Mariusz, sprawdziłam chrzestnych,to co znalazłam

Marianna 1842 Petrus Dąbroski i Sophia Kuśnierz
Stanisław 1843 Stanisław Urbaniak i Lucia Dąbroska
Jacob 1846 Petrus Dąbroski i Balbina? Urbaniak
Constancja 1849 Stanisław Urbaniak i Petronella Urbaniak
Józef 1850 Petrus Dąbroski i Urbaniak
Jan 1854 Constant. Urbanowicz i Lucia Dąbroska

W parafii Kobierno księgi chrztów są od 1837 roku natomiast śluby 1729-95 i od 1809

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

W szukajwarchiwach chrzty zaczynają się od 1808 roku w AP zatem są to kopie. Najwidoczniej oryginały zaginęły jak również wcześniejsze lata.
Wygląda na to ze nie znajdziesz wpisu z 1802 roku.

Nazwiska Klimaszek nie znalazłam.


Nie rozumiem. Trzy lub cztery lata temu byłem ponownie w Kobiernie . Oryginały osiemnastowieczne były i nie tylko śluby !

W swoich notatkach mam na przykład niektóre śluby z lat 1795-1810. A także niektóre chrzty z lat 1795-1803.

Co się stało ?

Kiedy Jolando byłaś w Kobiernie ? Naprawdę zginęły księgi ?

Pozdrawiam

Chrystian

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 20:50

Chrystian Orpel napisał(a):
Jolanda napisał(a):Mariusz, sprawdziłam chrzestnych,to co znalazłam

Marianna 1842 Petrus Dąbroski i Sophia Kuśnierz
Stanisław 1843 Stanisław Urbaniak i Lucia Dąbroska
Jacob 1846 Petrus Dąbroski i Balbina? Urbaniak
Constancja 1849 Stanisław Urbaniak i Petronella Urbaniak
Józef 1850 Petrus Dąbroski i Urbaniak
Jan 1854 Constant. Urbanowicz i Lucia Dąbroska

W parafii Kobierno księgi chrztów są od 1837 roku natomiast śluby 1729-95 i od 1809

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

W szukajwarchiwach chrzty zaczynają się od 1808 roku w AP zatem są to kopie. Najwidoczniej oryginały zaginęły jak również wcześniejsze lata.
Wygląda na to ze nie znajdziesz wpisu z 1802 roku.

Nazwiska Klimaszek nie znalazłam.


Nie rozumiem. Trzy lub cztery lata temu byłem ponownie w Kobiernie . Oryginały osiemnastowieczne były i nie tylko śluby !

W swoich notatkach mam na przykład niektóre śluby z lat 1795-1810. A także niektóre chrzty z lat 1795-1803.

Co się stało ?

Kiedy Jolando byłaś w Kobiernie ? Naprawdę zginęły księgi ?

Pozdrawiam

Chrystian


Jola dziękuję bardzo za cenne informacje. :D
Nazwisko Kuśnierz to rodowe nazwisko żony Franciszka Klimka tj. Elżbiety Kuśnierz ur ok 1812 w Brzozie
Jestem pewien że Franciszek musiał urodzić się w Durzynie w 1809 r bo tak wskazuje jego zgon z 1874 r miał 65 lat z kolei ślub z 1832 roku wskazuje że musiał by się ur w 1802.

pozdrawiam Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 20:55

W takim razie proboszcz wprowadził mnie w błąd bo stwierdził, że ksiąg nie ma z tego okresu. Widocznie zajęłam mu zbyt wiele czasu na fotografowanie pozostałych ksiąg i ......chciał się mnie pozbyć :?
Aczkolwiek chętnie udostępnił księgi do indeksacji więc dlaczego skłamał? Cóż, i tak bywa.

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 21:12

Jolanda napisał(a):W takim razie proboszcz wprowadził mnie w błąd bo stwierdził, że ksiąg nie ma z tego okresu. Widocznie zajęłam mu zbyt wiele czasu na fotografowanie pozostałych ksiąg i ......chciał się mnie pozbyć :?
Aczkolwiek chętnie udostępnił księgi do indeksacji więc dlaczego skłamał? Cóż, i tak bywa.


Jola a mam jeszcze jedno pytanie czy nie orientujesz się czy zachowały się w parafii księgi zgonu z okresu od ok 1940 do 1945
Bo szukałem w USC zgonu mojej praprababci Marianna zd. Raźniak Żur która zmarła ok 1940-1944 i nie było zgonu wiem że pogrzeb odbył się nawet bez ks. prob Ludwika Reszelskiego który by wtedy w Dachau więc nie wiem czy jest jakiś zapis w parafii a bardzo mi zależy bo nie wiem do dziś kiedy ona zmarła
Mariusz

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 21:32

Od 1939 do maja 1942 nie znalazłam zapisu Marianny Żur. Dalsze lata nie interesowały mnie ale myślę, że księgi są zachowane.

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

16 lut 2014, 22:10

Jolanda napisał(a):Od 1939 do maja 1942 nie znalazłam zapisu Marianny Żur. Dalsze lata nie interesowały mnie ale myślę, że księgi są zachowane.


ok dzięki ale ciekawe kto je prowadził jak ks. nie było hmmm

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

17 lut 2014, 11:04

Może z sąsiedniej parafii? księga kończy się na maj 1942 a o dalsze nie prosiłam.

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

17 lut 2014, 20:40

Okupant niemiecki zamknął dużo kościołów od 1941/1942. Mój kuzyn Bogusław urodzony w czerwcu 1943 roku w Bregidau (ie : w Rozdrażewie) został na przykład z tego powodu ochrzczony w parafii Mokronos.

Co do pogrzebów, przypuszczam, że w tych czasach często odbyły się bez kapłana. Czyli w księgach parafialnych chyba brak ?

Działały jednak USC ...

Chrystian

Re: Klimek Franciszek Kobierno (Durzyn)

17 lut 2014, 20:58

Chrystian Orpel napisał(a):Okupant niemiecki zamknął dużo kościołów od 1941/1942. Mój kuzyn Bogusław urodzony w czerwcu 1943 roku w Bregidau (ie : w Rozdrażewie) został na przykład z tego powodu ochrzczony w parafii Mokronos.

Co do pogrzebów, przypuszczam, że w tych czasach często odbyły się bez kapłana. Czyli w księgach parafialnych chyba brak ?

Działały jednak USC ...

Chrystian


W USC w Krotoszynie wpisów też brakuje a ja przypuszczam że moja praprababcia Marianna Żur zmarła właśnie ok 1943 lub 1944 rok
chyba w parafii Kobierno nie ma tych ksiąg zgonu bo w maju 1942 ks prob. został wysłany do Dachau. Trochę szkoda bo nie znam daty zgonu

Mariusz
Odpowiedz