Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szczygielscy

14 lut 2014, 13:01

Poszukuję przodków Mariana Szczygielskiego (1920-1967), zmarł w Pobiedziskach.

Re: Szczygielscy

14 lut 2014, 21:04

Witaj,
dane z tego okresu znajdują się we właściwym dla miejsca urodzenia lub zgonu Urzędzie Stanu Cywilnego / USC.
Jeżeli znasz miejsce zgonu,zwróć się do tamtejszego USC z prośbą o kopię aktu zgonu,na którym będą dane o rodzicach i miejscu urodzenia Mariana.
Niektóre USC wymagają udokumentowania pokrewieństwa z osobą,której akt dotyczy.
Powodzenia.

Re: Szczygielscy

10 kwi 2014, 19:27

Dziękuję za wskazówkę. Znalazłam rodziców to Walenty Szczygielski (1885-1958)-pochowany w Pobiedziskach i Władysława (1891-1963). Znalazłam również na Basi.famula skan urodzin Walentego. Różnica jest minimalna, bo na skanie jest data 28.01. a ja mam podane 27.01. Myślę jednak, że można przyjąć, że to ta sama osoba. Idąc tym tropem rodzicami Walentego byliby Lorenz Szczygielski i Balbina zd. Makowska. Czy jest możliwa różnica w zapisie o jeden dzień? Czy też robię błąd i przypisałam sobie nie swoją rodzinę. Chyba pójdę za radą i spróbuję w Usc w Pobiedziskach.

Re: Szczygielscy

10 kwi 2014, 19:43

piekarka52 napisał(a):Znalazłam również na Basi.famula skan urodzin Walentego. Różnica jest minimalna, bo na skanie jest data 28.01. a ja mam podane 27.01. Myślę jednak, że można przyjąć, że to ta sama osoba. Idąc tym tropem rodzicami Walentego byliby Lorenz Szczygielski i Balbina zd. Makowska. Czy jest możliwa różnica w zapisie o jeden dzień?

http://szukajwarchiwach.pl/53/1870/0/1/ ... mNp2qgDJRw
28 stycznia 1885 roku - data wystawienia dokumentu.
27 stycznia 1885 roku (w treści dokumentu) - data urodzenia Walentego.
Odpowiedz