Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Policja Państwowa II RP w Sompolnie i w Kole

31 mar 2014, 09:52

Witam,

Dziadek mój, Jan Danecki był policjantem w latach 1919-1928, początkowo w Sompolnie do ok.1923 i dalej w Kole.
Niestety, nie zachowały się informacje o policji państwowej z tych miejscowości w archiwach państwowych.
Może ktoś z koleżanek lub kolegów miał kogoś z rodziny będącego policjantem w podanych latach w Sompolnie i w Kole i posiada informacje, dokumenty itp.

Będę ogromnie wdzięczna za uzyskaną każdą informacje.

pozdrawiam serdecznie
Danuta

Re: Policja Państwowa II RP w Sompolnie i w Kole

31 mar 2014, 17:33

Witam
Czy byłaś w Archiwum Poznań tam na pewno coś znajdziesz .

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Policja Państwowa II RP w Sompolnie i w Kole

31 mar 2014, 19:53

W 2013 roku została wydana książka napisana przez Policje Słupecką .pt.
,,Zawsze Wierni '' Dzieje Policji Państwowej na Ziemi Słupeckiej w latach 1918-1939 .
Bardzo dużo informacji zdobyli w Zbiorach Archiwum Państwowym w Poznaniu .
Możliwe że w tym zespole też jest informacja o Sompolnie i Kole .

Zbyszek

Re: Policja Państwowa II RP w Sompolnie i w Kole

31 mar 2014, 20:03

Do Lili Komorowskiej
Posterunkowy Franciszek Brzustowski -jednostka Zagórów -okres służby styczeń 1919 rok .

Re: Policja Państwowa II RP w Sompolnie i w Kole

31 mar 2014, 21:01

Bardzo dziękuje Zbyszku za podpowiedź.

Sprawdzę w AP w Poznaniu. Jak wynika z Bazy danych AP jest w Poznaniu Zespół: Komenda Powiatowa Policji w Kole lata /1915/ 1919-1939.

W Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej natomiast jest publikacja wydana przez Wydział Sejmiku Kolskiego w 1929 roku:
"Księga Pamiątkowa Powiatu Kolskiego w rocznicę dziesięciolecia RP 1918-1928" gdzie zawarta jest jedynie ogólna informacja dotycząca policji i więziennictwa powiatu kolskiego.
W Policji kolskiej jak wynika z tej informacji było ogółem 67 funkcjonariuszy, liczyłam więc na to, że odezwie się ktoś kto podobnie jak ja miał Przodka policjanta w Kole.

pozdrawiam serdecznie
Danuta
Odpowiedz