Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

03 kwi 2014, 16:40

Witam.
Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat majątku/wsi NIEPRUSZEWO, gdzie mój przodek Józef Wasiak wziął ślub z Marianną Muchą w 1855r. W akcie zaślubin napisane jest, że prapradziadek był robotnikiem. Może istnieje spis mieszkańców z przełomu XVIII/XIXw , zawierający takie nazwiska?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. :D
Waldemar Wasiak

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

03 kwi 2014, 19:42

Witaj Waldemarze!
Spisu jako takiego nie znajdziesz,aczkolwiek istnieje coś w tym rodzaju.Mam tu na myśli Księgi Dusz znajdujące się w Archiwum Państwowym w Poznaniu.Jest to niezmiernie ciekawy materiał dla poszukiwaczy przodków .Sam z tych ksiąg korzystałem i wiele mi pomogły.W księgach masz wpisy dot. rodzin,daty urodzenia rodziców i dzieci,miejscowości,daty śmierci i ewentualnie przeprowadzki,emigracje.
Niepruszewo ma księgi mieszkańców wsi,a także te z dworu i ciekawy zakres lat od 1792 do 1939.Dostępne w AP są także Księgi Dusz Otusza,Ciesiel i Kalw.Księgi Dusz znajdują się w zespole / Akta gminy Buk.
Pozdrawiam/
Krzysztof.

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

03 kwi 2014, 20:11

Witaj Krzysztofie!
Bardzo dziękuję za te informacje. Póki co z racji swojego zdrowia nie jestem w stanie szukać w AP. Sądzę, że będzie to możliwe dopiero w czerwcu.
Serdecznie pozdrawiam.
Waldemar

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

04 kwi 2014, 20:50

Witam, w swoim drzewie posiadam Wasiaków z Niepruszewa, nie występuje tam osoba o imieniu Józef. Właściwie ostatnia osoba o tym nazwisku urodziła się w 1824 roku. W księgach meldunkowych nie przypominam sobie osoby o tym imieniu i nazwisku. proponuje przejrzeć także Kalwy
Pozdrawiam Jakub

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

05 kwi 2014, 11:18

Witam Jakubie.
Nie wiem, czy mógłbym Cię poprosić o przesłanie danych o Wasiakach, które posiadasz. Zdaję sobie sprawę, że dotarcie do nich sporo kosztowało. Ze swojej strony mogę podzielić się swoimi potomkami.
Waldemar Wasiak

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

05 kwi 2014, 14:53

Witam czy mógłbyś mi wysłać adres email

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

05 kwi 2014, 15:19

Mój adres e-mail:
waldemar.wasiak@op.pl
Pozdrawiam
Waldemar Wasiak

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

10 kwi 2014, 13:43

Witam Jakubie.
Chcę tylko przekazać, że na moją skrzynkę nic od Ciebie nie otrzymałem. Czy sprawa przesłania informacji o rodzinie Wasiaków z Niepruszewa jest nadal aktualna?
Pozdrawiam
Waldemar Wasiak.

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

10 kwi 2014, 19:21

A ja czekałem na jakieś potwierdzenie. Wysłałem jeszcze raz.
Jeżeli Józef jest synem Filipa to na pewno nie urodził się w Niepruszewie.

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

12 kwi 2014, 09:33

Witaj Jakubie!
Przepraszam jeszcze raz, że marudzę, ale nie otrzymałem od Ciebie wiadomości. Podany mój adres e-mail jest prawidłowy. Nie wiem, może ja popełniam jakiś błąd i nie umiem znaleźć informacji od Ciebie? Przyznaję, że nie jestem mistrzem w obsłudze tego portalu...
Na wszelki wypadek podaję mój drugi adres:
waldemar.wasiak@impetgas.pl
Pozdrawiam
Waldemar Wasiak

Re: Poszukuję danych o mieszkańcach majątku/wsi Niepruszewo

12 kwi 2014, 17:11

wysłałem email i pw na wszelki wypadek
pozdrawiam Jakub
Odpowiedz